Přejít na obsah
test

Kupátko 407 oficiálně


Supetr
  • Od dubna loňského dubna se v Rennes na severozápadě Francie vyrábí extravagantní model střední třídy - Peugeot 407. Ke klasickému sedanu přibylo na podzim téhož roku praktické SW a nyní na nás čeká opravdová lahůdka: Peugeot 407 Coupé.

    Koncem letošního února jsem na tomto webu psal o studii Prologue, tedy o reálném předobrazu kupé 407. Celá laická i odborná veřejnost s napětím očekávala příchod skutečného kupé tak, jak se bude vyrábět sériově. Sami můžete z obrázků v naší fotogalerii posoudit, co a jak se změnilo od jara, kdy byl Prologue představen. Spíše než rozsáhlý výčet změn budete jak v hádankách typu najdi sedm rozdílů.

    Samozřejmě, že fotografie nejsou vše a vy také potřebujete vědět více. Tedy jen ve stručnosti: Kupátko měří na délku 4815 mm, široké je 1868 mm, výška pak 1,4 m. K pohonu tohoto kupča bude sloužit trojice motorů, dva benzínové a jak je u Peugeotu dobrým zvykem, také jeden diesel. Zážehový 2,2 litru motor EW12 dosahuje výkonu 163 ps a maximální rychlost 222. Spřažen bude výhradně se šestikvaltovým manuálem ML6/C. Stejnou převodovku může mít také třílitr ES9/A, který dosahuje výkonu 210 ps. Tato V6 může být zpřevodována i "automatem". Diesel je jen jediný, a to ten nejlepší: 2,7 V6 HDI. Stejnou pohonnou jednotku dostala nedávno faceliftovaná 607, proto jen připomenu, že motor dosahuje výkonu 205 koní a točivý moment 440 Nm. Maximální rychlosti dosahuje kupátko s tímto motorem 230 km/hod.

    Plnohodnotný článek se všemi informacemi přineseme po víkendu. Tak užijte slunce a podělte se s námi o váš dojem z toho kupátka? Čekali jste větší žihadlo? Design je na peugeota příliš hranatý? Už jste si zvykli na tu "hubu"? Líbí se Vám nově zapracované mlhovky (307 II, 607 II, 407 Coupé)? Patří podle Vás nafťák do sportovního vozu? Byla 406 Coupé pohlednější?Zpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×