Přejít na obsah
test

Konceptní vůz Bipper „Beep Beep!“


Supetr
 • Kompaktní a multifunkční vůz se značkou Peugeot Sport

  Novinka v řadě užitkových vozů Peugeot, model Bipper, přináší originální možnosti a řešení, která jsou dokonale přizpůsobena dopravní „džungli“ velkoměsta. Vůz je určen zákazníkům-profesionálům, kteří chtějí být ve své práci stále efektivnější a všestrannější.

  Moderní styl, robustnost a přední maska se šibalským pohledem - Peugeot Bipper je plný dobrých nápadů. Svými výraznými rysy, bezpečností, komfortem používání a vysoce kvalitními podvozkovými částmi chce oslovit podnikatele z mnoha profesních oblastí. Jeho neodolatelně sympatický vzhled inspiroval tým Style Peugeot a přivedl ho k myšlence navrhnout a realizovat Bipper „Beep Beep!“ – vůz určený profesionálům automobilového sportu.

  V duchu 908 HDI FAP

  S vozem 908 HDI FAP slaví tým Peugeot Sport velké úspěchy. V prvním roce účasti v sérii závodů Le Mans Séries si tento speciál dojel pro šest vítězství v šesti závodech programu 2007. V legendárním závodě 24 hodin v Le Mans obsadil skvělé druhé místo.

  Zkušenosti, preciznost, výkonnost, vytrvalost a rychlost, to jsou kvality, které jsou týmu Peugeot Sport vlastní. Bipper „Beep Beep!“ je toho důkazem.

  A můžeme najít i další body, které vozy 908 a koncept Bipper „Beep Beep!“ spojují, jako je flexibilita v provozu nebo dieselové motory vybavené technologií HDI FAP. Jejich výkonnost je pochopitelně odlišná – s rozdílem jedné nuly (700 k u prvního a 70 k u druhého zmíněného vozu).

  Svou kompaktností a všestranností může být Bipper „Beep Beep!“ velice užitečný v řadě situací: v závodě s časem mezi sídlem týmu Peugeot Sport ve Vélizy-Villacoublay a dodavatelem na okraji Paříže; jako zásahové vozidlo na závodních okruzích mezi servisním boxem a místem defektu na trati, atd.

  Charakteristiky „Beep Beep!“

  Vůz je laděn v barvách speciálu 908: boční partie matně černé, kapota a střecha červená a bílý pás, který probíhá podélně po celé délce vozu.

  Boky jsou ozdobeny hlavou lva ve stylu Peugeot Sport a v návaznosti na boční okna jsou na obou stranách vozu umístěna čísla 7 a 8, která připomínají vozy 908 účastnící se závodů Le Mans Séries.

  Speciálně barvené prosklené plochy se zlatavým nádechem jsou upravené po vzoru hledí helem pilotů.

  Z pohledu podvozkových částí a s ohledem na stylovou jednotnost vozu jako celku byly, ve srovnání se sériově vyráběnými vozy, provedeny následující úpravy:

  § Brzdy vpředu s disky o průměru 313 mm;

  § Pneumatiky Michelin Pilot Sport 225/45 R 18 na černých hliníkových kolech 18’’, jejichž design, inspirovaný disky koncepčních vozů 20Cup, je zvýrazněn decentním červeným lemem.

  Bipper „Beep Beep!“ je vybaven mechanikou, která byla vyvinuta pro sériové vozy – pětistupňovou manuální převodovkou (BMP5) a dieselovým motorem 1.4 HDI o výkonu 55 kW (≈ 70 k), který dosahuje točivého momentu 160 Nm při 1 750 ot./min a je opatřen filtrem pevných částic FAP.

  S tímto účinným motorem a optimálními aerodynamickými parametry nepřesahuje jeho spotřeba 4,5 l/100 km v kombinovaném provozu a emise CO2 jsou 119 g/km.

  bipper_01.jpg

  bipper_03.jpg

  bipper_04.jpg

  bipper_02.jpgZpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×