Jump to content
test
Sign in to follow this  

Konceptní vůz Bipper „Beep Beep!“


Supetr
 • Kompaktní a multifunkční vůz se značkou Peugeot Sport

  Novinka v řadě užitkových vozů Peugeot, model Bipper, přináší originální možnosti a řešení, která jsou dokonale přizpůsobena dopravní „džungli“ velkoměsta. Vůz je určen zákazníkům-profesionálům, kteří chtějí být ve své práci stále efektivnější a všestrannější.

  Moderní styl, robustnost a přední maska se šibalským pohledem - Peugeot Bipper je plný dobrých nápadů. Svými výraznými rysy, bezpečností, komfortem používání a vysoce kvalitními podvozkovými částmi chce oslovit podnikatele z mnoha profesních oblastí. Jeho neodolatelně sympatický vzhled inspiroval tým Style Peugeot a přivedl ho k myšlence navrhnout a realizovat Bipper „Beep Beep!“ – vůz určený profesionálům automobilového sportu.

  V duchu 908 HDI FAP

  S vozem 908 HDI FAP slaví tým Peugeot Sport velké úspěchy. V prvním roce účasti v sérii závodů Le Mans Séries si tento speciál dojel pro šest vítězství v šesti závodech programu 2007. V legendárním závodě 24 hodin v Le Mans obsadil skvělé druhé místo.

  Zkušenosti, preciznost, výkonnost, vytrvalost a rychlost, to jsou kvality, které jsou týmu Peugeot Sport vlastní. Bipper „Beep Beep!“ je toho důkazem.

  A můžeme najít i další body, které vozy 908 a koncept Bipper „Beep Beep!“ spojují, jako je flexibilita v provozu nebo dieselové motory vybavené technologií HDI FAP. Jejich výkonnost je pochopitelně odlišná – s rozdílem jedné nuly (700 k u prvního a 70 k u druhého zmíněného vozu).

  Svou kompaktností a všestranností může být Bipper „Beep Beep!“ velice užitečný v řadě situací: v závodě s časem mezi sídlem týmu Peugeot Sport ve Vélizy-Villacoublay a dodavatelem na okraji Paříže; jako zásahové vozidlo na závodních okruzích mezi servisním boxem a místem defektu na trati, atd.

  Charakteristiky „Beep Beep!“

  Vůz je laděn v barvách speciálu 908: boční partie matně černé, kapota a střecha červená a bílý pás, který probíhá podélně po celé délce vozu.

  Boky jsou ozdobeny hlavou lva ve stylu Peugeot Sport a v návaznosti na boční okna jsou na obou stranách vozu umístěna čísla 7 a 8, která připomínají vozy 908 účastnící se závodů Le Mans Séries.

  Speciálně barvené prosklené plochy se zlatavým nádechem jsou upravené po vzoru hledí helem pilotů.

  Z pohledu podvozkových částí a s ohledem na stylovou jednotnost vozu jako celku byly, ve srovnání se sériově vyráběnými vozy, provedeny následující úpravy:

  § Brzdy vpředu s disky o průměru 313 mm;

  § Pneumatiky Michelin Pilot Sport 225/45 R 18 na černých hliníkových kolech 18’’, jejichž design, inspirovaný disky koncepčních vozů 20Cup, je zvýrazněn decentním červeným lemem.

  Bipper „Beep Beep!“ je vybaven mechanikou, která byla vyvinuta pro sériové vozy – pětistupňovou manuální převodovkou (BMP5) a dieselovým motorem 1.4 HDI o výkonu 55 kW (≈ 70 k), který dosahuje točivého momentu 160 Nm při 1 750 ot./min a je opatřen filtrem pevných částic FAP.

  S tímto účinným motorem a optimálními aerodynamickými parametry nepřesahuje jeho spotřeba 4,5 l/100 km v kombinovaném provozu a emise CO2 jsou 119 g/km.

  bipper_01.jpg

  bipper_03.jpg

  bipper_04.jpg

  bipper_02.jpg

Sign in to follow this  


User Feedback


There are no comments to display.Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

články

články

články

×