Přejít na obsah
test

Film Taxi, taxi


Supetr
 • V pondělí 16.6. uvidíme na NOVĚ pokračování úspešného filmu TAXI, takže Vám přinášíme pár informací o tomto pokračování.

  Název filmu: Taxi, taxi

  Orig. název: Taxi 2

  Typ filmu: komedie, akční

  Motto: Krásná auta, krásné ženy a superrychlá jízda...

  Krátký popis: Nejrychlejší francouzská komedie plná skvělých karikatur. V Paříží a Marseilles začíná hon na záchranu Japonského ministra obrany.

  Rok výroby: 2000

  Délka (min): 88

  Premiéra v ČR: 31. 05. 2001

  Přístupné od: 11

  Režie: Gérard Krawczyk

  Produkce: Luc Besson, Bernard Grenet, Laurent Pétin, Michele Pétin

  Scénář: Luc Besson

  Kamera: Gérard Sterin

  Hudba: Al Khemya

  Země: Francie

  Orig. jazyk: Francouzský, Japonský

  Hrají: Samy Naceri (Daniel Morales), Frédéric Diefenthal (Émilien Coutant-Kerbalec), Marion Cotillardová (Lilly Bertineauová), Emma Sjöbergová (Petra), Bernard Farcy (Komisař Gibert), Jean-Christophe Bouvet (Général Bertineau), Frédérique Tirmontová (Matka), Marc Faure (Francouzský ministr), Hirata Haruhiko (Japonský ministr), Tsuyu Shimizuová (Yuli), Ko Suzuki (Katano), Yoshi Oida (Yuke Tsumoto), Kentaro Yuji Yamashita (Yakuzas), Hiro Uchiyama, Onochi Seietsu, Edouard Montoute (Alain), François Cottrelle, Tewhik Behar (Djamel), Jean-Louis Schlesser (Jean-Louis), Henri Magne

  Popis filmu:

  Fenomenální řidič a démon rychlosti, taxikář Daniel Morales, se svým superrychlým, speciálně upraveným Peugeotem 406 stále pomáhá zákazníkům v časové tísni a budí zaslouženou pozornost. Právě v kopcích nad Marseille předehnal šokované závodníky velké rallye, projel cílem a zastavil až před porodnicí, kam vezl rodící ženu a jejího manžela. Vzdechy rodící ženy sice způsobí Danielovi komplikace, protože jeho přítelkyně Lilly si je v telefonu vyloží poněkud jinak. Sotva se mu ji podaří přesvědčit, musí spěchat, aby stihl oběd s jejím rodiči, před kterými se musí vydávat za medika. Mezitím získá jeho přítel, nešikovný policista Emil, řidičák, přestože jeho řidičské schopnosti nejsou valné. Zoufalý učitel autoškoly se ho totiž chce konečně zbavit. Policie v Marseille rozjíždí důležitou akci.

  Na jednání o spolupráci Francie a Japonska v boji proti jakuze totiž přilétá japonský ministr, který tu má podepsat několik významných smluv. Uvítání se má zúčastnit také Lillyin otec, generál Bertineau, jehož služební vůz je nepojízdný, a tak se Daniel nabídne, že ho na letiště sveze. Následuje další zběsilá jízda, která sice dopraví generála na letiště včas, současně však Daniela nesnášejícího uniformy zaplete do dění kolem významné návštěvy. Ministr je totiž unesen jakuzou, která chce jednání překazit. Spolu s ním je unesena také Emilova milovaná, policistka Petra, a tak se Daniel rozhodne příteli pomoci s její záchranou. Společně s japonskou agentkou Yuli z ministrovy ochranky se pustí po stopách únosců.

  Zjistí, že jejich skrýš je v jedné rozestavěné pařížské budově. Daniel se obrátí s prosbou o pomoc na generála Bertineau a zanedlouho už se trojice v Danielově taxíku snáší na padáku přímo do pařížských ulic. Podaří se jim sice osvobodit zajatého ministra i Petru, musejí však prchat před zabijáky jakuzy. V Pařížských ulicích se rozpoutá zběsilá honička.

  O filmu:

  V "hlavní roli" - sněhobílý Peugeot 406, který v tomto filmu soupěří s více než důstojnými oponenty - hned se třemi Mitsubishi Lancer Evo VI. Ve filmu není nouze o dramatické honičky v ulicích Marseilles a Paříže, ve kterých si zahrály i fenomén světových rallye z poloviny 80. let Jean Ragnotti a současná hvězda dálkových soutěží Jean - Luis Schlesser. Pokračování úspěšné francouzské komedie Taxi si zachovalo pod vedením režiséra Gérarda Krawczyka vysoce profesionální úroveň, dynamičnost i vtip, který však mnohokrát znásobilo velkorysejším rozpočtem. Ten se projevuje v efektních akčních scénách automobilových honiček, které zasazeny do prostředí francouzských měst a letovisek působí velmi sugestivně. Je to jeden z mála filmů, kde nejsou takřka žádné počítačové triky, vše je točeno v reálu.

  Tvůrci: Luc Besson (producent, scénarista)

  Jeden z nejprogresivnějších režisérů současnosti. Jako režisér debutoval filmem „Poslední boj“ (1983) a má na kontě tak výrazné a úspěšné filmy jako „Metro“ (1985), „Magická hlubina“ (1988), „Brutální Nikita“ (1990), či „Leon“ (1993). Jeho filmy vždy vzbuzovaly zájem a vysloužily si uznání kritiků, kteří oceňovali schopnost dokonale spojit zajímavý a vážný obsah s přitažlivou, moderní formou, která vždy byla zárukou úspěchu. O tom svědčí i velký úspěch jeho sci - fi „Pátý element“ (1997). Jeho výjimečný režisérský instinkt a citlivý přístup ke zvířatům jsme měli možnost vidět v podmořské fantazii „Atlantis“ (1991), která byla uvedena v České republice roku 1998. Historické téma zpracoval v projektu „Johanka z Arku“.

  Informace převzaty z tv.365dni.czZpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×