Přejít na obsah
test

Expozice PEUGEOTu ve Frankfurtu 2003


Supetr
 • Pro všechny, kteří neradi čtou, je zde link na FOTOGALERII, ať je netrápím hned od začátku. Ostatní mohou pokračovat.

  Dnes končí automobilová výstava ve Frankfurtu. Je tedy vhodná doba na kratičkou reportáž. Původní, na vlastní kůži prožitou.

  Začnu obšírněji a sice v Paříži loňského roku. Proč tam? Loni touto dobou končil pařížský autosalon a já jsem se vracel domů spokojený, se spoustou fotek a fantastických zážitků. Peugeot měl obří stánek, spoustu novinek, konceptů... celý extrastánek s expozicí věnovanou sportu nepočítám. Mělo to atmosféru. Mělo to nápad, mělo to šťávu. Frankfurt byl o poznání chladnější a sterilnější.

  Samozřejmě, že 407 Elixír je něco fantastického a jestli bude nový sériový vůz tak nápaditě tvarovaný a originálně řešený, že to bude prostě bomba! Hoggar je monstrózní vozidlo a vzbuzuje zasloužený respekt. Zasazený do přírodní scenérie působí jako zjevení. Vozidlo budoucnosti 4002 je mně natolik vzdálené, že neumím posoudit jaké vlastně je. Ano je tvarově jedinečné, ale … je nezařaditelné, podobně jako v Paříži prezentovaný Moonster.

  Překvapením bylo pro mě určitě nové „kupátko“ 406. Re-design přední části mu určitě prospěl a auto působí dravěji sportovněji a moderněji. Klasická expozice řady 206 (včetně RC), 307 (3d, 5d, Break, SW a CC), 406 (Sedan, Break + Coupé), 607, Partner, 807… vyjma pro nás nadstandardních výbav nic nového pod sluncem, ale … Německý Peugeot je pověstný množstvím „neoriginálních“ doplňků. Jak se to projevuje? Například na 307 čirá zadní světla. Na 406 Coupé krásná litá kola BBS, madla ruční brzdy nemusí být nutně jen od dodavatelů tuningových dílů, ale přímo od autorizovaného prodejce Peugeot. To samé platí o nižších a tužších podvozcích. Prostě si vezmete katalog vydaný zastoupením Peugeotu v Německu a tam si najdete VŠE potřebné. Vztahuje se na to záruka jako na běžný originální díl a nepřicházíte o záruku na celé auto. Sami víte jaké to je, když přijedete u nás do servisu s malinko jiným autem, jak ihned dostanete lekci o tom, jak má auto v záruce vypadat.

  Krátkou zmínku si neodpustím ohledně představení modelu 307 WRC (a 206 WRC). Nejednalo se o žádná závodní auta, ale o atrapy! Včetně sériových zpětných zrcátek, předních světel ze staré modelové řady, imitace výdechu kapot… Novému „wrcu“ nelze upřít šarm a sportovní image, uvidíme, jak se osvědčí v praxi.

  Premiéru si zde odbyl i nový motor 1,6 Hdi. Opravdu se těším na jeho uvedení do modelu 307 a dále do ostatních modelových řad. Více informací jsem vyfotil, takže si je můžete prohlédnout v galerii.

  Celá expozice byla opět orientována do přírodního prostředí a stánek působil svěžím dojmem.

  Německo je automobily nadšený národ a podle toho vypadala i návštěvnost.

  Již se těším na jaro do Ženevy a na příští podzim do Paříže.Zpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×