Přejít na obsah
test

Demonstrační hybrid s dobíjecím palivovým článkem na expozici v Lyonu


Supetr
 • Svým novým demonstračním hybridem s dobíjecím palivovým článkem posouvá PSA Peugeot Citroën hranice elektrického automobilu.

  Na ekologické expozici « Toute la lumière sur L’hydrogène Energie » zaměřené na téma využití energie z vodíku, která se koná od 7. do 11. prosince 2009 v Lyonu, představuje PSA Peugeot Citroën svůj demonstrační vůz poháněný hybridní technologií dobíjecího palivového článku (PAC).

  Tento plně elektrický vůz, který vychází z modelu Peugeot 307 Coupé Cabriolet, zahrnuje nejnovější technologické novinky v oblasti palivového článku, baterií a uchování vodíku.

  Se zásobníkem na vodík «Range Extender », který prodlužuje dojezd vozu na baterie, se autonomie vozidla zvyšuje na 500 km a blíží se dojezdové vzdálenosti vozů poháněných současnými spalovacími motory.

  Projekt FiSyPAC (Fiabilisation Système Pile A Combustible) zahájený v roce 2006 se zaměřil především na koncepci výkonných a efektivních komponentů. Díky spolupráci s renomovanými francouzskými výzkumnými středisky (CEA pro palivový článek) a výrobními partnery (JCS na Lithium-Ion baterie) bylo dosaženo významného pokroku.

  Se spotřebou méně než 1 kg vodíku na 100 km se demonstrační vůz Peugeot 307 CC FiSyPAC řadí svou úrovní mezi světovou špičku. Skupině PSA Peugeot Citroën se současně podařilo zčtyřnásobit životnost článku PAC a v porovnání s životností v roce 2006 o téměř 20 % zvýšit efektivitu článku.

  Tyto úspěchy nicméně stále narážejí na několik úskalí, jako jsou například finanční náklady na systém PAC a baterie Lithium-Ion, životnost palivového článku a v neposlední řadě i vytvoření infrastruktury na distribuci vodíku.

  V uvedeném kontextu se sériová výroba tohoto hybridního pohonu a jeho uvedení na trh předpokládá v horizontu let 2020 – 2025.

  Skupině PSA Peugeot Citroën tyto klíčové výzkumné práce na hybridním palivovém článku umožňují dále vyvíjet technologii vodíkového pohonu a prohlubovat své know-how v oblasti alternativních pohonů - hybridních, hybridních s dobíjením a elektrických.

  Získané zkušenosti jsou uplatňovány v rámci různých projektů, které Skupina v současnosti vyvíjí: elektrické vozy Peugeot i0n a Citroën C-Zéro s uvedením koncem roku 2010, hybridní diesely Peugeot 3008 a Citroën DS5 plánované na rok 2011 nebo dobíjecí hybrid diesel v roce 2012.

  Technologický demonstrační vůz Peugeot 307 CC FiSyPAC :

  · Základní charakteristiky:

  - Dvoumístný roadster

  - Hybridní vůz (baterie nebo/a vodík 700 barů)

  - Dojezd v hybridním režimu 500 km (75 km na baterii)

  - Maximální rychlost 155 km/h

  - Zrychlení z 0 na 80 km/h za 11,2 s

  • Technické charakteristiky:

  - Palivový článek technologie PSA/CEA - GENEPAC 23 kW

  - Nádrž H2: 4,2 kg - 700 barů

  - Baterie Li-ion 13 kWh – dobíjení v zásuvce 220V za 5 hodin

  - Elektrický synchronní motor s permanentními magnety, 70 kW - 180 Nm

  - Spotřeba: 165 Wh/km z závislosti na baterii

  995 g vodíku/100 km v hybridním režimu

  - Recirkulační vstřikovač vodíku umožňuje:

  · Minimalizovat spotřebu vodíku,

  · Zlepšit efektivitu a životnost palivového článku.Zpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×