Jump to content
test
Sign in to follow this  

Coupé 407 Prologue - oficiálně


Supetr
 • Značka Peugeot představuje nový koncepční vůz 407 Coupé Prologue, který je pokračovatelem dlouholeté tradice slavných kupé se znakem lva na přídi.

  Exkluzivní styl a estetické ztvárnění propůjčuje tomuto automobilu silnou individualitu a právem ho řadí bok po boku zdařilých a stylově uznávaných předchůdců 407 sedan a SW.

  Z celé řady návrhů byla vybrána studie stylistického centra Centre Style Peugeot. Tato studie dokázala ve splývavých liniích prezentovaného konceptu ztvárnit současně působivou sílu i vytříbený šarm a eleganci.

  Působivost, kterou se může tento koncepční vůz pochlubit, je založena na výrazné přední masce s nezaměnitelným « pohledem šelmy », ostré kresbě blatníků i pevně posazené zádi, připravené vyrazit s prvním sešlápnutím pedálu akcelerace. Prvotřídní charakteristiky a výkonnost exempláře jsou patrné rovněž z masivnosti a aerodynamického zpracování přední části, která pozvolna přechází do prostorné a luxusní kabiny.

  Jemná linie profilu, jakoby lehce načrtnutá jedním tahem štětce, se rozvíjí od odvážně zkoseného čelního skla, kopíruje kabinu a probíhá až k víku zavazadlového prostoru, které bylo navrženo ve tvaru spojleru. Ostře řezané křivky zadního nárazníku opticky přesouvají důraz na přední část vozu.

  Architektonická individualita tohoto konceptu dále rozvíjí estetické standardy představené s řadou 407. Podtrhuje soulad mezi dynamickým potenciálem vozu, který je umocněn mimo jiné i koly velkých rozměrů, a působivým designem s naprosto přirozenou vyvážeností křivek.

  Z předního pohledu je mřížka sání vzduchu tvořena dvěma částmi, což ji opticky rozšiřuje a celek tak působí mohutnějším dojmem. Přední světlomety mají protáhlý tvar, nadstandardní rozměry a samotné reflektory jsou otočné. Horní část předního nárazníku je oživena oddělenými mlhovými světlomety a bočním žebrováním.

  Kapota vozu je v celé své délce strukturována světelnou linií, jenž se dále zvedá a zvýrazňuje design sloupků čelního skla a pokračuje až k zadnímu nárazníku, kde vymezuje jeho boční a zadní část. Další nosná křivka profilu navazuje na obrys předních světlometů, v úrovni bočních oken probíhá k zádi vozu a zaniká v bodě napojení bočního sloupku a zadního okna. Třetí linie zdůrazňuje spodní část boků od předních kol po zadní světla a nevtíravým způsobem dodává siluetě vozu výrazný dynamický rys. Estetickou dokonalost Coupé 407 Prologue završují boční lišty, vnější zpětná zrcátka a přední i zadní nárazník v barvě karoserie.

  Spoiler, zakomponovaný do víka zavazadlového prostoru, přechází po stranách plynně do zadních blatníků. Zadní světla spolu s horizontálně orientovanými fasetami na víku a křivkou lomu světla vůz opticky rozšiřují. Ve spodní části zadního nárazníku najdeme široký černý díl, který nahrazuje úchyt na SPZ, na levé straně vyniká dvojitá chromovaná koncovka výfuku a z celkového pohledu rozčlenění nárazníku zadní část vozu vizuálně odlehčuje.

  Tisková zpráva Peugeot ČR

Sign in to follow this  


User Feedback


There are no comments to display.Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

články

články

články

×