Přejít na obsah
test

307 WRC?


Supetr
 • Žádné zaručené zprávy…..

  307cc_wrc_small.jpgJeště před uvedením modelové řady 307 na trh se diskutovalo o tom zda bude také nějaký ten "wrc". Trojková řada by měla na co navazovat. Již s typem 302 se proháněli závodníci na Monte Carlu a na dalších kontinentálních soutěžích. Nejznámější model 306 Maxi Kit Car je ještě k vidění i na našich tratích a donedávna se jezdilo i s modelem 309 Gti. Dále je možno spatřit 306ku i na rallycrossových tratích, na okruzích i na závodech do vrchu. Tento typ pro rally byl definitivně nahrazen menším a obratnějším typem 206. Nyní dvěstěšestka vystrkuje růžky i do ostatních disciplín. Existuje model WRC (+jeho zjednodušená rallycrossová varianta se zvýšeným výkonem), Maxi Kit Car (juniorská kategorie Super 1600), příští rok bude i Superproduction a pro rally je od letoška homologován model pro skupinu N do objemu 1600 cm3.. Co bude z nové 180ti koňové varianty RC … to je téma na další článek, ale pravděpodobně auto pro třídu A2000. Jakop římá konkurence TypeR, Polo Gti, atd…

  Nadšenci a fanoušci se ve svých debatách o 307 WRC rozdělili na dva tábory: první ihned označili třídveřový model 307, vzhledem k jeho rozměrům, za sportuneschopný a druzí připustili možnost nějakého závoďáku. Kdo měl pravdu a jak to bude ještě není známo, nicméně jedna paní povídala a jiná paní se zajímala a tak lecos prosáklo. Nic se neutají a lidská fantazie je nekonečná.

  Dnes je jasné, že hatchback – 3D a 5D (první představená karosářská varianta) nebude sám. V prodeji se objevil Break a luxusnější varianta kombíku SW. Připravuje se snad i čtyřdveřový sedan. Ale pro sport stále nic moc. Spekuluje se také o kupátku (to už by šlo), ale hlavně o modelu cc – coupe/cabrio. Jedni tvrdí že nebude Peugeot konkurovat sám sobě a veleúspěšný kabriolet 206 cc zůstane svou koncepcí sám. Jiné zdroje uvádějí 307 cc jako hotovou věc. Vzhledem k tomu, kolik fotek (ne montáží, ale buď špionážních a nebo reálných fotek) tohoto kabrioletu se skládacím hardtopem je možno spatřit vypadá to, že se asi dočkáme.

  Technici v Peugeot Sportu prý utvořili novou vývojovou skupinku a věnují se vývoji nového soutěžního vozu. Jakého? Co jiného než 307.

  V Dánsku se vesele prohání okruhové 307ky 3D, ale poté, co Peugeot odešel od Prostu a rozprodal okruhové 406ky se věnuje výhradně jen a jen rally (Což osobně vítám s velikou radostí) 307wrc_autosport.cz_small.jpg.

  Údajně existuje dohoda mezi Peugeot Automobiles a tradičním výrobcem a vývojářem sportovních převodů firmou Hewlad dohoda o prototypu pohonu pro nový soutěžní Peugeot.

  Údajně byl veliký problém protažením pohonu všech čtyř kol skrz celou karosérií.

  Údajně … otázka je čemu věřit, neodpustím si ještě jedno „údajně“ (na každém šprochu je pravdy trochu)

  Údajně existuje hotová a plně funkční testovací 307 CC WRC. Jen je z marketingových důvodů v záloze a čeká na svou chvíli uvedení do provozu. Kdy by to mělo být není jasné. Hovoří se o sezóně 2003. Někdo o začátku, jiní o polovině roku a zdrženlivější až o roce 2004. Existenci 307 CC WRC připustil i marketingový ředitel Peugeot Automobiles a šéf továrního teamu Peugeot TOTAL Corrado Provera: „Dvěstěšestka je a ještě dlouhou dobu bude vynikajícím autem," uvedl. „Stějně jako ostatní teamy i my musíme pokračovat dál. Ano, model nového auta časem příjde. Podotýkám, časem!“

  Bez zajímavosti jistě není ani to, jak komentoval Jean-Pierre Nicolas (teamový manažer Peugeot Sportu) novináři předložené fotografie soutěžní 307ky: „Nikdy jsme neuveřejnili žádné obrázky nového WRC. To co mi předkládáte, to je pouze umělecké dílo, ne reálná fotografie skutečného auta. ”

  Tak co? Existuje nebo se na ní dělá, nebo vůbec nebude?

  Jediná jistota je čerstvě představená 206 WRC Evo 3! Tak ať se jí daří a poráží své soupeře stále jednodušeji a lehčeji. A ať nám ten titul po třetí za sebou v řadě neuteče.

  M.

  PS: Marcus Grönholm podepsal smlouvu s Peugeot Sportem do konce roku 2006. Pak se prý vydá do soutěžáckého důchodu :o) .

  307cc_wrc_small.jpg307wrc_autosport.cz_small.jpg307wrc_rallylion.com_small.jpg

  ©Foto collages copyright Autosport.cz, Rallylion.com and 307cc.netZpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×