Přejít na obsah
test

307 CC


Supetr
 • aktual.gif

  A K T U A L I Z O V Á N O !!!

  Aktualizace, 12.3.2003, informace převzaty z www.peugeot.cz

  Rok 2003 bude poznamenán uvedením do prodeje velmi očekávaného vozu Coupé-Cabriolet 307. Model 307 CC ilustruje úspěšnou snahu zajistit bezpečnost, funkčnost a komfort. Představuje rovněž ve svém vnitřku výjimečnou a dynamickou osobitost, která jej díky propracovaným detailům interiéru řadí do světa luxusních vozidel sportovního charakteru.

  … přeměna modelu

  Během 25 sekund 307 CC přechází z kupé na kabriolet díky jedinému stisknutí přepínače. Elektrohydraulický systém ovládaný elektronicky přes multiplexní zařízení zajišťuje veškerou kinematiku včetně stažení předních okének.

  … nečekaný dialog mezi klikou dveří a okénkem

  Systém vozu detekuje Vaši ruku ještě dříve, než stačíte uchopit kliku dveří. Tato detekce, ještě před otevřením, způsobí spuštění okénka o několik milimetrů, aby se vyprostilo ze střešního těsnění a bylo možné otevřít dveře. Tento efekt "short drop" je ovládán kapacitním snímačem umístěným v klikách.

  … centralizované stažení čtyř okének

  Jednoduché stlačení přepínače umístěného na centrální konzole aktivuje simultání spuštění všech okének. Každý ze čtyř pasažerů však může ovládat své vlastní okénko rovněž samostatně.

  … otevření kufru

  Po stisknutí tlačítka dálkového ovládání se zavazadlový prostor automaticky pootevře. K ručnímu otevření dojde, pokud stiskneme prostřední "0" znaku 307.

  Model 307 CC je vybaven dvěma pohonnými jednotkami 2.0 l 16V.

  • šestnáctiventilový motor 2.0 l - 100 kW – 190 Nm s mechanickou pětistupňovou převodovkou nebo automatickou převodovkou se sekvenčním ovládáním "Tiptronic system Porsche"
  • šestnáctiventilový motor 2.0 l - 130 kW – 202 Nm spojený s pětistupňovou mechanickou převodovkou

  Vybavení na palubě vozu umožňuje řidiči bezpečnou jízdu, zjednodušené parkování a dostatek komfortu. Nový dvoufunkční snímač (snímač deště a venkovního osvětlení) kontroluje zároveň automatické stírání oken a rozsvícení reflektorů. Systém pomoci při parkování se čtyřmi snímači pro couvání a automatickým sklopením vnějších zpětných zrcátek zjednodušuje řidiči manipulaci s vozem při parkování. Regulátor rychlosti umožňuje automaticky kontrolovat rychlost a poskytuje tak řidiči větší pohodlí.

  Model 307 CC, který je vybaven sériově autorádiem s monopřehrávačem CD s šesti reprodutkory a skrytou radiovou anténou, může mít také telekomunikační vybavení s radiotelefonem a navigačním systémem umístěným v kabině. Informace jsou zobrazovány na dvou typech obrazovky - jednobarevné nebo barevné 7" (16/9).

  Model 307 CC prokazuje výborné jízdní vlastnosti. Využívá technologie uvedené na trh u sedanu 307 s pro něho specifickým seřízením za účelem zachování kompromisu mezi pohodlím a jízdními vlastnostmi, přičemž se bere ohled i na výkon a hmotnost vozidla. Pérování na čtyřech nezávisle uložených kolech a jeho velký zdvih pérování zahrnuje přední nápravu inverzního typu pseudo Mc Pherson a zadní nápravu s příčným nosníkem z plechu o tloušťce 6 mm. Dynamická kontrola stability (ESP) typu Bosch 5.7 je navržena sériově u verze 130 kW.

  Řízení 307, typu pastorek-hřebenové řízení, zahrnuje začleněný hydraulický zvedák a variabilní posilování. Toto je zajištěno agregátem elektrohydraulického čerpadla, jehož tlak, který působí na hřeben řízení, je přízpůsobován v závislosti na rychlosti vozidla, úhlové rychlosti volantu a teplotě oleje řízení.

  Brždění je zajištěno čtyřmi kotouči – dva ventilované vpředu (průměr 283 mm a tloušťka 26 mm u verze 100 kW – průměr 302 mm a tloušťka 28 mm u verze 130 kW). Vzadu jsou plné kotouče (průměr 247 mm a šířka 9 mm).

  Všechny verze modelu 307 CC jsou sériově vybaveny systémy ESP, ABS, ASR a AFU. Elektronický rozdělovač brzdového momentu rozděluje účinek brzd mezi přední a zadní nápravou a u zadní části mezi pravou a levou stranu.

  17.2.2003

  Michal 206 pátral a pátral a našel pro Vás tuto zajímavou novinku:

  Jako první v ČR Vám přinášíme fotografie novinky z řad Peugeotů.

  Podařilo se mi sehnat fotografie o kterých autor tvrdí, že je na nich Peugeot 307 CC v definitivní podobě, ve které půjde do výroby. Poprvé (nepočítám fialový koncept 307 cc z podzimního Pařížského autosalonu) bude představen veřejnosti na nadcházejícím Ženevském autosalonu. První, co je na autě nápadně jiné než na konceptu, je přední část podobná více sériové 307ce, malé křidélko na kufru a více sériový interiér. Určitě budou vkrásné v noci rozsvícené nové koncové svítilny. Na posledním obrázku najdete i tabulku, jaké motorové jednotky budou montovány do tohoto autíčka. Dokonce to vypadá, že jedna verze bude s automatickou převodovku....

  Takže: Už se na tebe těšíme CéCéčko...

  Jo abych nezapoměl, fotky najdete zde v galeriiZpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×