Přejít na obsah
test

Oprava palivoměru aneb jak vyndat palubku ze 406


Supetr
 • Jelikož se krátce po koupi mého Jeana objevila taková nepříjemná závada v podobě blbnoucího palivoměru, rozhodl jsem se pro nápravu.

  Krok 1: Najděte na zahradě správného Peugeota

  tn_krok1.jpg

  tn_krok2.jpg

  Krok 2: Nasedněte dovnitř. Vytáhněte mřížky ventilace. Napřed je sklopte dolů, pak je povytáhněte kus k sobě za levý horní roh. Následně je srovnejte do rovné polohy a vyjměte je za levou hranu. Chce to trochu síly a hodně opatrnosti, ale jde to celkem snadno.

  tn_krok3.jpg

  Krok 3: Odšroubujte tři šrouby nahoře v kapličce. Teď můžete tahem za dolní hranu v místě kovových zobáčků táhnout panel k sobě. Chce to opět sílu a opatrnost, až tak snadno to nejde, ale dá se to ;-).gif Zobáčky jsou viz. foto - nalevo dva, napravo tři.

  tn_krok4.jpg

  tn_krok5.jpg

  Krok 4: Odšroubujte šroubky na packách samotných budíků. Packy odchlípněte dolů a tahem můžete budíky otočit plexisklem dolů.

  tn_krok6.jpg

  tn_krok7.jpg

  tn_krok8.jpg

  Krok 5: Žlutý a modrý konektor odpojíte tahem za černou páčku směrem doleva.

  tn_krok9.jpg

  tn_krok10.jpg

  Krok 6: Vyndejte budíky a pokochejte se tou ďuznou v palubce. Pokud máte v blízkém okolí někoho, kdo se takových operací bojí, přivolejte ho a bavte se jeho infarktovými stavy.

  tn_krok11.jpg

  tn_krok12.jpg

  Krok 7: Budíky už jsou doma na stole, tak je můžeme kuchnout. Vše je dobře vidět, jak se má rozdělat, takže už to snad nepotřebuje komentář. Potřebujete jen ruce a šroubovák.

  tn_krok13.jpg

  Krok 8: Po rozloupnutí budíků doporučuji kontrolu žároviček, když už se v tom hrabete.

  tn_krok14.jpg

  Krok 9: V mém případě nestačilo kontakty očistit a vystříkat kontaktolem, musel jsem ty tyčky, co spojují tišťák s budíky, jemně ohnout kleštěmi. Trochu jsem se bál, ale nakonec to prošlo a vše funguje.

  tn_krok15.jpg

  tn_krok16.jpg

  Krok 10: Opačným postupem než při demontáži postupujte i při montáži. Jen doufám, že nevyměníte dobré žárovičky zpátky za špatné a nerozbijete to, co jste spravili. Až tak detailně postupovat nemusíte...

  Vidíš to, Chipe, a tys na to chtěl jít s takovou těžkou technikou ;-).gif

  tn_jirka.jpg

  Děkujeme autorovi FX za svolení prezentace tohoto článku a hlavně diky za všechny 406kaře ;-).gif.Zpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×