Přejít na obsah
test

Nákup ojetého automobilu


Supetr
 • Zakoupení ojetého automobilu je pro většinu lidí velkou ránou do rozpočtu.Pokud jste rozhodnuti koupit ojeté auto ,a to doufám ,že Peugeot, měli byste znát pár důležitých faktů


  • Prvním kritériem je vaše ekonomické zázemí.Musíte počítat také s tím ,že cena za nákup automobilu není poslední sumou investovanou do automobilu. Například, pokud kupujete auto za 100 000Kč, je lepší nechat si zhruba 20000Kč na jeho celkovou prohlídku, výměnu oleje a chladící kapaliny, kontrolu zapalovacích svíček a brzdových destiček a kotoučů. Určitě nezapomeňte si nechat peníze na výměnu klínového řemenu. Servis Peugeotu je v ČR na celkem vysoké úrovni a ani cena kolem 410 Kč za hodinu práce není nejhorší. Samozřejmě se najdou i vyjímky, ale pokud najde ten "Váš" servis, tak není co řešit. Další možností je využívat kamarádů odborníků, kteří se zpravováním aut živí a leckdy dokáží poradit tak, že návštěva servisu není vůbec nutná.


  • Dalším důležitým krokem je stanovit, co od vozidla budete očekávat. Musíte zohlednit, zda ve voze budete jezdit sám anebo jestli máte početnou rodinu. Jestli budete jezdit hlavně po městě, pak Vám zajisté stačí motor objemu 1.3 nebo některý z dieselových motorů, které jsou u Peugeota velice povedené (najdete i lidi, kteří najeli 500000 km i více) anebo jestli budete zdolávat daleké trasy, pak je výhodnější volit silnější variantu u které budete mít dostatečnou rezervu při předjíždění, při docela slušné spotřebě


  • Dále je velice důležité před koupí dokonale zkontrolovat důkladně technický stav vozidla. Nejlépe je vydat se na koupi s nějakým člověkem, který autům a především Peugeotům rozumí. Vyhnete se tak nepříjemnému překvapení. Dále je nezbytnost zkontrolovat si číslo motoru a podvozku, při této kontrole si dejte pozor, protože např. 405 má u motoru nalepený pouze štítek s číslem motoru, ale vy musíte najít číslo vyražené přímo na bloku motoru, pokud bude nějak přebrušované nebo se vám bude zdát cokoliv podezřelého, tak od takového auta rychle pryč, přece jenom, Peugeot patří, bohužel, mezi ty nejkradenejsí značky v ČR.
   Jak nekoupit kradené auto? Zkuste si své vybrané auto proklepnout na adresách:
   http://www.mvcr.cz/patrani/vozidla/index.html
   http://auto.najdi.to
   http://www.eucaris.net


  • Je také nutno asi velice pečlivě prostudovat technický průkaz. Zde by Vás především melo zajímat číslo motoru a karoserie, pak jaké má automobil kola a pneumatiky, protože je sice velice impozantní mít na autě široké gumy a 17" kola, ale pokud nemáte na autě předepsaný typ, tak neprojedete technickou kontrolou. S policií si ale hlavu dělat nemusíte, protože jí klidně můžete tvrdit, že taková kola a pneumatiky skutečně v technickém průkazu máte a nikdo Vám nic nedokáže. Horší je to již s foliemi na sklo, pokud máte homologované folie, tak se není čeho bát, ale doporučuji vám si papír s homologací vozit vždy s sebou, ale pokud máte folie nehomologované, tak Vás už zachrání jenom dobrý známý na technické prohlídce nebo dobrá nálada policisty při silniční kontrole. Podobně je tomu i s ostatními tuningovými doplňky.

  Nejlepší je koupení tvz. zánovního ojetého vozu, to jsou většinou ty, které byly majitelům zabaveny za nedodržování splátkového kalendáře. Máte jistotu, že vůz není kradený a můžete si zkontrolovat servisní knížku.

  Další možnost je koupit vůz v bazaru, určitě žádejte prohlédnutí podvozku, je dobré když vůz má servisní knížku a není používán mnoha majiteli. Není úplně ideální kupovat vůz používaný firmou, majitelé se většinou k vozu chovají macešsky. Ve výběru autobazarů je každá rada drahá, platí tam vše, co již bylo napsáno výše plus si dávejte velice dobrý pozor na smlouvu, nejeden jmenovaný autobazar je známý svým velice dobře propracovaným marketingem a psychologií prodeje, kde Vám nedávají skoro žádný čas na prostudování smlouvy, kde na Vás velice psychologicky tlačí, že máte skoro strach smlouvu nepodepsat, takovému autobazaru bych se obloukem vyhnul

  Doufám, že koupíte nejlépe, jak bude možné. Budeme rádi, když nás o své koupi budete imformovat. Budeme rádi, když to bude Peugeot a přihlásíte se do našeho Peugeot-clubu.

  Richard V. HorváthZpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×