Přejít na obsah
test

Převod stránek na nový server


Supetr
 • Zdravím všechny členy našeho clubu.

  Jak asi víte, již delší dobu se chystáme převést stránky na nový server, který by nám měl umožnit nové věci, zejména pak možnost poskytovat řádným členům e-mailové adresy ve tvaru nick@peugeot-club.com (alias .cz, alias .sk).

  Předem, než napíšu jak budeme server převádět bych chtěl poděkovat kamarádům z firmy Kobranet, která nám po celou dobu trvání clubu bezplatně poskytla místo na serveru a za nás platila i připojení k internetu aspol. Klukům patří velké dík,sami si odpovězte, kdo dneska něco dělá zdarma? Takže ještě jednou DÍKY!!!

  Ale protože už nastala doba, kdy se chceme dostat dále, budeme převádět stránky na nový server. Díky Vectorovi jsme dali do kupy server, který je již měsíc připojen k internetu v severhousingovém domě. Výpadky nebyly zaznamenány, takže jsme se ve vedení rozhodli k převodu stránek na tento server. A aby toho nebylo málo, budou se dělat pořádek i v doménách tak, aby jediným vlastníkem bylo OS Amis de Lion.

  Co to znamená pro Vás?

  Zatím jedno negativum, pak doufám jen samá pozitiva.

  Hlavním negativem bude, že od pátku 21.4. od 23.00 do soboty 22.4. do 23.00 nebudou stránky peugeot-clubu dostupné. V tuto dobu povypneme stránky na kobranetu a budeme je rozjíždět na novém serveru. Zároveň v tuto dobu proběhne změna DNS serverů na nový server - kompletní převod DNS (replikace na všechny světové servery) trvá většinou kolem dvou dnů, předpokládáme ale, že v neděli by již české DNS severy měly o této změně vědět .

  A jaká vás v současné době čekají pozitia? Během první poloviny května budete doufám již moci využít e-mailové adresy ve tvaru nick@peugeot-club.com a hlavně doufáme, že přeci jenom budou stránky o trošku rychlejší (to by člověk neřekl, kolik dat je v sočasné době ve foru, přeci jenom už to protěžuje databázi). Zároveň jsme rozeběhli SSL připojení na serveru, což by mělo znamenat větší bezpečnost - docela zajímavé je, že za měsíc v serverhousingu už máme cca 40 MB log soubor s nepovedenými útoky na server.... síla...)

  V současné době je možné se již podívat na nový server, kopie stránek běží na adrese http://peugeot.lioned.com

  Takže předem díky za malý výpadek, doufám, že v neděli se již "sejdem" na novém serveru ;-D.gif

  Ondra.

   Zpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×