Přejít na obsah
test

Nová životní etapa Peugeot clubu


Supetr
 • Dne 13.3.2005 se na stránkách Peugeot clubu objeviltento článek. Vedení v něm vzneslo návrh na kompletní reorganizaci občanského sdružení Amis de Lion, které provozuje tyto stránky a jehož jste všichni členové. Jednalo se o vcelku důležitou otázku a to o otázku financování a budoucího rozvoje našeho občanského sdružení. Každé občanské sdružení musí mít platné stanovy, podle kterých se také musí řídit, ve hlasování dne 13.3.2005 se jednalo o změnu stanov na tentodokument. V hlasování jste se tedy mohli dobrovolně rozhodnout, zda stanovy a potažmo placené členství přijmete. Výhody, nevýhody, práva a povinnosti jsou obsaženy ve stanovách a snažili jsme se je vysvětlit jak v odkazovaném článku tak i v diskuzi na našem fóru. Na hlasování jsme měli celkem 7 dní, během nichž bylo odevzdáno 109 platných hlasů (dle výpisu hlasování nedošlo ke zdvojení IP adresy nebo ID čísla), 105 členů hlasovalo pro přijmutí nových stanov, 4 členové byli proti, tzn. nové stanovy byly přijaty poměrem 96,3% hlasů. V tento okamžik se sluší poděkovat všem hlasujícím, že si našli chvíli času a přečetli si spoustu slov a vět, ze kterých nakonec vzešel onen dokument, jsme rádi, že se našlo dost lidí, pro které má naše práce význam a jsou ochotni se na ní spolupodílet. Já osobně jsem nečekal takový propastný rozdíl mezi ANO a NE, ačkoliv jsme se snažili učinit určitý kompromis, aby nová forma Peugeot clubu byla přijatelná jak pro platící, tedy řádné, tak pro neplatící, tedy čestné členy.

  V tomto okamžiku byla Vaše úloha, jako hlasujících, splněna a záleželo na vedení, jak se s touto informací poperou. Musím se přiznat, že tento krok se vedení moc nepovedl a já osobně za to přejímám odpovědnost, protože na mě visel ten úkol vše zkoordinovat tak, aby byl nový systém členství zprovozněn co nejdříve. Bohužel se nepodařilo dodržet slíbené datum 1.4.2005 a spuštěný nových stránek se odsunulo o celé dva měsíce. Pevně věřím, že se toto výrazné opoždění nepodepsalo na naší důvěryhodnosti, potažmo na důvěryhodnosti k mé osobě. Pokud by však něco takového hrozilo, tak přebírám plnou odpovědnost se všemi jejími následky.

  No ale dost špatně čitelných věcí, pojďme se podívat konkrétněji na to, co jsme si vlastně odhlasovali. V současné době Peugeot club funguje na bázi bezplatného členství, kde má každý člen stejné pravomoci, výhody, ale i povinnosti. Pro vedení je tento stav složitý v tom, že se vlastně dostává do určité uklidňovací fáze, kdy je vlak již rozjetý, fórum se plní otázkami i odpověďmi, členové si sami pořádají srazy atd. atd., prostě to vedení nenutí dělat žádné další kroky a dojde k celkovému útlumu (logický jev), trochu jsem doufal, že při loňských volbách do vedení se tento problém vyřeší nově příchozími, což se bohužel nestalo. Již na začátku tohoto roku jsem přemýšlet jakým způsobem se opět motivovat a motivovat i členy k bližší spolupráci s vedením. Po poradě s vedením jsme dospěli k názoru, že tímto novým hnacím motorem by se mělo stát placené členství. Malá poznámka, Ti z Vás, kteří mě dobře znají, tak ví, že jsem od začátku tvrdě prosazoval členství zdarma a ani v této chvíli jsem se této možnosti vzdát nechtěl, protože mám stále v živé paměti studentská léta, kdy je každá koruna dobrá. Proto vznikla návrh varianty dvojího členství, kde by vedle platících členů byli také členové neplatící. Každá tato skupina má své výhody i nevýhody. Zkusím je nyní vypsat přehledně pod sebe.

   

  ŘÁDNÉ ČLENSTVÍ (PLACENÉ)

  - členský poplatek (300 Kč, resp 250 Kc za rok)

  + plnohodnotně se účastnit na diskusích i na chatu

  + možnost detailního prohlížení seznamu členů

  + podrobný popis svého auta

  + fotky u svého auta bez omezení počtu a velikosti

  + ve foru zůstane zachována možnost podpisu

  + ve foru zůstane zachována možnost obrázku (avataru)

  + e-mail ve tvaru neco@peugeot-club.cz (com .sk), budeme muset posílit server, takže je to také otázka času

  + stránku ve tvaru neco.peugeot-club.cz (com .sk), zatím jen předběžně podle zájmu, byl by na to potřeba vlastní server.

  + výrazné slevy v e-shopu oproti čestným členům

  + možnost používat členskou kartičku (její zřízení a obnovování platnosti je zahrnuto v členském příspěvku)

  + slevy v celorepublikové servisní síti a dalších firem

  + slevy na srazech oproti čestným členům

  + přístup ke speciálním materiálům (servisní manuály, atd.)

  + samolepka na auto, abychom se poznali

  + hlasovat a aktivně se účastnit dění v občanském sdružení

   

  ČESTNÉ ČLENSTVÍ (NEPLACENÉ)

  + je to zdarma!

  - obraťte si všechny kladné vlastnosti řádného člena na negativ

   

  Z tohoto rychlého přehledu nám jasně vyplývá, že ten, který chodí diskutovat na fórum nebo na chat, popř. se rád přijede podívat na sraz, ale už ho nezajímá zboží s logem peugeot clubu, tak tomu bude jistě plně vyhovovat čestné členství, ale ten, který od členství v takovéto organizaci očekává daleko víc, jako třeba, slevy na náhradní díly, přístupy k manuálům a různým návodům, možnost levnějšího zboží z našeho e-shopu, ale hlavně se aktivně účastnit ve formě hlasování na vývoji a změnách občanského sdružení, je adeptem na řádného člena. Z tohoto dlouhého souvětí je tedy jasné, že na své si přijdou všichni dosavadní členové, stačí si jen vybrat!

  Doteď to byla samá pozitiva, ale nyní přijde i jedna stinná stránka věci. Tento problém se týká 186 členů, kteří si objednali, zaplatili a obdrželi členskou kartičku, kterou mohli aktuálně využívat např. protyto slevy. Ti, kteří tak neučinili, tak mohou tento odstavec přeskočit. Ti, kteří zaplatili a kartičku neobdrželi, tak těm bude patřit následující odstavec. Za výrobu a zaslání jedné kartičky jsme zaplatili poplatek 120 Kč, za tuto sumu jsme mohli využívat výhody ze slevového programu. Díky novým stanovám tyto kartičky pozbývají platnosti a všichni partneři o této změně budou informováni. Platnost těchto kartiček skončí k 31.10.2005 včetně. Tento krok je nepříjemný hlavně pro ty z Vás, kteří se rozhodnete se stát čestnými členy, pro Vás bohužel nemůžeme v naší situaci nic udělat. Naopak ti, kteří se stanou řádnými členy, tak jim bude vstupní poplatek snížen z 300 Kč na 250 Kč, takže určité zvýhodnění zde bude. Doufáme, že toto řešení je nejmíň bolestné.

  Další skupinou lidí jsou ti, kteří si kartičku objednali, zaplatili, ale žádnou kartičku neobdrželi, tzn. že peníze, které jste nám zaslali leží na našem účtu. Pro tyto členy jsou zde také dvě varianty. Ti, kteří chtějí zůstat pouze čestnými členy, tak těm obnos 120 Kč vrátíme převodem na účet. Ostatní, kteří se rozhodnou stát se řádnými členy bude vstupní poplatek "snížen" právě o těch 120 Kč na 180 Kč. V nejbližších dnech si projdu výpisy z účtů a dám sem seznam lidí, kteří u nás mají poplatek na výrobu kartičky, pak Vás poprosím abyste se v nějakém časovém horizontu rozhodli, zda chcete tyto peníze vrátit, nebo zda se stanete řádným členem, pro jistotu Vás budeme také kontaktovat e-mailem. Pokud by se stalo,  že jste zaplatili, ale v seznamu nebudete a kartičku jste neobdrželi, tak se stala někde na mojí straně chyba a musím Vás požádat, abyste se na mě neprodleně obrátili a celou záležitost urovnali.

  Předchozí dva odstavce nebyly možná všem úplně jasné (přeci jenom, ze slohu jsem míval pravidelně za 4), tak zkusím udělat názornou tabulku se všemi možnými případy, měli byste se tam najít ;-).gif.

   

  doposud jsem:

  Členství 1. rok

  Každý další rok

  neplatil nic

  300 Kč

  250 Kč

  zaplatil, ale neobdržel kartičku

  180 Kč

  250 Kč

  zaplatil a obdržel kartičku

  250 Kč

  250 Kč

  Objednaná karta bude mít platnost 14 měsíců, obnovovací cyklus bude zaveden na leden každého roku. Prodlužování platnosti karty se bude dít pomoci holografických samolepek, prodloužit platnost karty bude možno maximalně na celkem 3 roky, pak bude zhotovena nová karta (roční členský příspěvek zůstane samozřejmě 250 Kč). No a nová členská karta bude vypadat zhruba takto:

  karticka.jpg

  S tím souvisí i nové logo Peugeot clubu, které má ukazovat sílu a dynamiku rozvíjející se společnosti ;-).gif

  logo.jpg

  Pokud jste se rozhodli stát se řádným členem a není Vám cokoliv jasné, pak mne kontaktujte, ať už e-mailem nebo icq, budu se snažit podat vysvětlení. Pokud je Vám již vše jasné, zbývá ten poslední krok a to zmáčknou kouzelné tlačítko v "Moje" (napravo nahoře) a dle instrukcí zaplatit příslušný obnos dle tabulky viz. výše. na:

  clubový účet: 106 206 306 / 2400,

  specifický symbol: 9999

  variabilní symbol: (vaše ID)

  konstantní symbol: 558 (převod z účtu na účet).

  Po obdržení peněz se automaticky změníte z čestného člena na řádného se všemi jeho výhodami a zároveň bude předána do výroby identifikační kartička.

  UPOZORNĚNÍ: Platbu zadávejte zásadně přes účet, neplaťte poštovní poukázkou!! Velmi se nám tak snižuje možnost identifikace platby!!

  Na závěr nezbývá nic jiného než velmi poděkovat za obětavou práci všem, kteří se jakoukoliv mírou podíleli na této proměně, zejména Ondrovi, kterého to stálo několik nocí přeprogramování již hotových a funkčních stránek na nový systém, tak i Michalovi za jeho velmi vynikající nové logo a za výrobu věcí do e-shopu.

  Tak přeji Peugeot clubu jenom tu nejlepší budoucnost s těmi nejlepšími členy, jaké si můžeme vůbec přát

  P.S.: Kdyz už jsem nakousnul i ten e-shop. Pokud se Vám nové logo líbí a toužíte chodit oblékaní s tímto lvem, tak dnes večer nahlédněte do e-shopu, řekl bych, že budete příjemně překvapeni ;-).gif.Zpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×