Přejít na obsah
test

1. Členská schůze Peugeot-clubu


Supetr
 • aktual.gif

  AKTUALIZOVÁNO !!! Zde najdete aktuální výsledky hlasování

  Den 25.7.2002 se stal jedním z dalších neméně důležitých dní v Peugeot clubu. Tohoto dne byla ukončena registrace na Ministerstvu vnitra ČR a náš Peugeot club získal oficiální povolení pro náš jinak již zaběhnutý clubový život. Jsme zaregistrováni pod jménem Občanské sdružení Amis de lion a bylo nám přiděleno IČO - 265 99 171.

  Každé občanské sdružení musí mít své stanovy, proto i my máme tento dokument , který nám říká, jaké má kdo povinnosti a práva, kolik lidí bude ve vedení našeho clubu, jak se bude hospodařit a kdo z Vás bude na hospodaření dohlížet. Pro ty z Vás, kteří se nechtějí probírat tímto dokumentem, se to pokusíme blíže popsat v lidské podobě.

  Hlavním a nejdůležitějším orgánem je Členská schůze. Členské schůze se mohou zůčastnit všichni zaregistrovaní členové Peugeot clubu. Členská schůze se musí konat minimálně jednou za rok, ale je možné i vícekrát, pokud to situace vyžaduje. Členskou schůzi svolává Výkonný výbor (tento pojem bude vysvětlen za chvili) nebo pokud se rozhodne minimálně 1/5 členů a své rozhodnutí předají Výkonnému výboru, je výbor povinnen Členskou schůzi svolat. Na členské schůzi se především rozhoduje o hospodaření clubu, ale i jednou za dva roky se volí Výkonný výbor a revizní komise. Další podrobnější věci si můžete přečíst ve stanovách.

  Druhým a nejvyšším řídícím orgánem peugeot clubu je Výkonný výbor, který řídí činnost clubu v době mezi zasedáním členské schůze. Tento výbor se skládá z 5-ti členů Peugeot clubu, kteří jsou zvoleni na základě hlasování členské základny a to na 2 roky. Tento výbor si ze svého středu volí svého prezidenta, výkonného tajemníka a pokladníka. Činnost výboru řídí prezident a v případě rovnosti hlasů při hlasování je jeho hlas ten rozhodující. Tento orgán také rozhoduje o rozdělování a čerpání peněz Peugeot clubu, ale z podvodů nemusíte mít žádný strach, existuje zde totiž záchranná brzda v podobě třetího, ale neméně důležitého orgánu.

  Revizní komise. Tato komise kontroluje hospodaření sdružení, z těchto kontrol připravuje revizní zprávy, které pak předkládá na členské schůzi. Revizní komise si ze svého středu volí předsedu ne členská schůze může zvolit také jenom revizora sdružení, který vykonává tutéž činnost jako celá revizní komise.

  Doufáme, že Vás tento text příliš neotrávil, ale bohužel, nedá se nic dělat, musí to být.

  Všichni jste jistě pochopili, že nás teď čeká nejen členská schůze, ale i volby. Budeme si tedy volit výkonný výbor a revizní komisi. A protože jsme internetový club, rozhodli jsme se pro následující postup:

  na této stránce můžete navrhnout, koho byste chtěli do výk. výboru a koho do revizní komise. Tento formulář bude přístupný do úterý 20.8.2002 do 20 hod a v tento den (20.8.) od 21 hod se bude konat naše první schůze - sejdeme se všichni na našem chatu. Dostavte se na chat v co největším počtu, protože zde probereme veškeré hospodaření clubu, aktivity clubu a další náležitosti.

  Dosti tedy otravných textů a račte volit. Do připravených polí vypište ID členů (id naleznete v seznamu členů), které chcete mít ve výkonném výboru a id člena, kterého byste chtěli jako revizora clubu.

  Zde najdete aktuální výsledky hlasováníZpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×