Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Naše nová třitisíceosmička


ospalej

Recommended Posts

Mno, o Continetalech jsem take uvazoval. Nekolik zim jsem je mel na stare 308 a byli opravdu skvele, ale nakonec jsem si rekl, ze vyzkousim Nokiany.

 

Jinak auto je s manualni prevodovkou, automat jsem zavrhl kvuli vyssi spotrebe. Jezdim denne cca 100km do prace a z prace + cca 150 km o vikendech po nakupech a vyletech.

Vetsina cest je mimo dalnici, ale jezdim celkem svizne. Malokdo me predjizdi, spis predjizdim ja :D  

 

Celkove me spotreba "jenom" 6 litru take prekvapila. Kdyz jsem auto kupoval, ocekaval jsem spotrebu kolem 7 litru.

Upraveno uživatelem ospalej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zajímavá věc se mi stala a jejím důsledkem je vystavení nového OTP.

To se takhle o víkendu chci podívat na něco do serviceboxu. Tak opíšu VIN číslo do aplikace a vyskočí na mě hláška, že vozidlo s tímhle VIN neexistuje. 

Začal jsem pátrat co to jako znamená a jestli aplikace funguje. Fungovala. Tak jsem šel k autu porovnat údaje OTP s VIN a ejhle, poslední dvě čísla byla "prohozená".

 

Nezbylo než zajít na úřad s "reklamací". Při té příležitosti jsem se pokusil z úřednice vytáhnout jak je možné, že mám v OTP takovouhle chybu. Na její odpověď, že jsem si to měl zkontrolovat jsem, pravda, zareagoval poněkud podrážděně. Ale přeci jen, je to známá. Takže nakonec z ní vypadlo, že ten nový, úžasný systém registrace vozidel neobsahuje nic, co by kontrolovalo správnost údajů OTP vzhledem k TP. Takže si případné změny v dokladech raději pořádně zkontrolujte hned u okénka. Ať nedopadnete jako já.  :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
  • O 6 měsíců později...

30.4.2016 to bylo rok, co jsme si auto převzali. Spokojenost stále přetrvává :-)

 

Něco málo o nákladech. Za těch cca 13 měsíců jsme ujeli 23 600Km a zaplatili:

36 000.- za naftu

5 900.- za údržbu dle servisní knížky

12 400.- za sadu zimních pneu

 

Nemám to přesně vyhodnocené, ale předpokládám, že většina kilometrů jsou cesty do práce a z práce. 

 

post-39396-0-21366900-1465041226_thumb.j  post-39396-0-73872700-1465041238_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Včera odpoledne nás v Rosicích u Brna zezadu "napadl" skútr. Výsledkem bylo poškození pravé zadní části našeho auta. Skútr má poškozenou přední masku a pravý bok v důsledku položení po nárazu.
Naštěstí jsme to všichni přežili bez zranění.
Ovšem naše cestování se prodloužilo cca o 2 hodiny než jsme se dohodli a zavolali na pojišťovnu.
Radosti s opravou mě čekají během příštího týdne počínaje schůzkou s likvidátorem pojišťovny.

IMG_20160909_175705.jpg

IMG_20160909_164400.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Před několika dny jsem dosáhl dalšího „milníku“ a to konkrétně nájezdu 40 000Km. Trvalo to 21 měsíců. No a protože se blíží konec záruky, tak bych chtěl lehce bilancovat.

Poprvé jsem auto reklamoval několik dnů po zakoupení, jednalo se o prkotiny. Konkrétně nesvítila jedna žárovka ve sluneční cloně a odpadla jakási plastová krytka u zadního sedadla. Žárovku vyměnili a krytku nacvakli zpět.

Druhou reklamaci jsem „spojil“ se zářijovou nehodou a v rámci záruky jsem nechal vyměnit pravý práh. Měl částečně odlepenou chromovanou lištu.

Protože oprava auta trvala delší dobu, měl jsem zapůjčené náhradní vozidlo. U něho mě zaujalo, že „couvací kamera“ má naprosto skvělý obraz i ve tmě. Kdežto na mém autě není ve tmě nic vidět. Tak jsem se na to poptal v servisu a výsledkem byla výměna kamery. A hle, najednou mám obraz i ve tmě. Prý se jedná o známou závadu a řeší se výměnou kamery.

Když jsem před zimou nechal auto přezout, tak jsem si všiml lehkého úniku oleje někde od převodovky. Reklamoval jsem to a zjistil se vadný o-kroužek těsnící lanko, kterým se odjišťuje zařazení zpátečky. Výměna celku trvala cca 2dny a když jsem viděl jak moc se auto muselo rozebrat, byl jsem z toho dost nesvůj.

Nicméně všechny výše uvedené vady považuji za spíše kosmetické a chci doufat, že nic velkého se už nepokazí. Auto se mi stále líbí a koupě v žádném případě nelituji. Současně trošku pošilhávám po nové 3008. Projel jsem se s ní a jede moc dobře. Jen mě mrzí, že ji nenabízí s dieslovým dvoulitrem.

IMG_20161101_081509.jpg

Upraveno uživatelem ospalej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Tak a konec, zvonec. Naše 3008 je už u nového majitele. Sloužila skvěle. Prodej proběhl nečekaně rychle a ještě se z prázdného místa u domu vzpamatovávám. Ale co naplat, za novou 5008 GT Line už je záloha složena...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...