Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Aditívum FAP


Guest rico207

Recommended Posts

Guest rico207

Zdravím priatelia. Chcem sa spýtať,na aditívum FAP, koľko tak asi Km vydrží náplň. Mám najazdené 82 000 km,tak som rozmýšľal, že nádržka už bude asi  prázdna. Musím sa na to pozrieť,len sa musí trošku otepliť. Ak to vôbec nájdem. Vraj nádržka je niekde v zadu pod krytom výfuku,na ľavej strane a to ešte neviem,či je vidieť kapalinu. Možno,že nádržka je z čierneho plastu. Ak má niekto skúsenosti,poradte. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry.

Pouzij priste poradne hledani a potom dej dotaz.

Je tady toho mraky mraky.

A ani nepises jaky motor mas..............auto.............

Pokud mas ale pravdive km tak bud v klidu.

Pak zalezi jak jsi tankoval resp predesly majitel.Pokud za 200,- tak spatne.

Chce to nejspis na diag  a nechat si to zmerit.A ne jenom aditivum ale taky FAP.

Asi bych to na tvem miste moc neresil pokud se ti nezveda moc spotreba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest rico207

je to 308 1.6 HDI 82 kW rok výr.2011. A našiel som veľa o PAF ale nie na 308. Mal som už dosť aut,menil som si rozvodové remene,brz.kotúče,spojky,čepy,atd. ale filter pevných častíc mám prvý krát. Jedine čo o tom viem,že v tedy mi zopne ventilátor chladenia motora, aj ked je von príklad mráz.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest rico207

Ja ani s palivom nečakám kým začne svietiť kontrolka. Nie som tak naučený,taktiež kým začnú pískať plechy na brz.platničkách,alebo kým mi začne svietiť nedostatok oleja. Ak chceš jazdiť tak musíš niečomu aj rozumieť a starať sa o to čo ťa vozí. Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest rico207

Ano čital som o tej kontrole,o ničom. Ale mne ventilátor v tú dobu regenerácie ide už pred vypnutím motora ,to znamená,že on  počas jazdzy  zapol a ja vypínam motor,tak som sa naučil ho nevypnúť pokiaľ nevypne ventilátor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano čital som o tej kontrole,o ničom. Ale mne ventilátor v tú dobu regenerácie ide už pred vypnutím motora ,to znamená,že on  počas jazdzy  zapol a ja vypínam motor,tak som sa naučil ho nevypnúť pokiaľ nevypne ventilátor.

Ventilátor ti zapne počas regenerácie FAPu kvôli väčšej záťaži motora,takisto zapne vyhrievanie zadného okna,aby sa zvýšila záťaž a motor sa dostatočne zohrieval a produkoval horúce výfukové plyny potrebné na spálenie častíc vo filtre.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano čital som o tej kontrole,o ničom. Ale mne ventilátor v tú dobu regenerácie ide už pred vypnutím motora ,to znamená,že on  počas jazdzy  zapol a ja vypínam motor,tak som sa naučil ho nevypnúť pokiaľ nevypne ventilátor.

 

Asi tak:

zde si přečti FAP.PDF http://www.peugeot-club.com/topic/91525-signalizace-regenerace-fap-jednoducha-upravaá-úprava/?p=1524344

a pak si vyrob signalizaci http://www.peugeot-club.com/topic/91525-signalizace-regenerace-fap-jednoducha-uprava%C3%A1-%C3%BAprava/ abys nemusel naslouchat zda běží sahary nebo sahat na vnější zrcátko zda je teplé

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim.

Problematika okolo DPF (FAP) a tekutiny ktora sa sama davkuje do nadrze pri tankovani je tu na fore samostatna kapitola .

Niektori machri to maju pekne zdokumentovane, treba hladat.

 

https://www.peugeot-club.com/forum/102-fap

https://www.peugeot-club.com/topic/67101-doplneni-aditiva-407-2ohdi/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zdarec, prosím o radu. Kolik se leje aditiva  FAP do nádržky u motoru 1,6 Hdi 68kw r.v. 2011? Info tady se lyší. Někdo píše 2 litry, někdo tři. Já ji naplnil doplna ( 3litry) a od té doby mi aditivum teče přez takový ten bílý dílek na vrchu nádržky ( slouží pravděpodobně k odvzdušnění). Když dám jen do 2 litrů nic samozřejmě nepřetéká. rád bych věděl kde je pravda. Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...