Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kontrolka mazání motoru a teploty chl. kapaliny


Kluci z Paky

Recommended Posts

Ahoj, nerad bych zakládal duplicitní téma, ale hledal jsem, hledal, ale nenašel jsem konkrétní odpověď na moji otázku. Mám P106 z roku 2001, místo ukazatele teploty motoru mám jen tu kontrolku nalevo a napravo kontrolku na mazání motoru. Po otočení klíčku se rozsvítí kontrolky jako ABS, airbagy, baterie atd. ALE kontrolka mazání ani kontrolka na chlazení nesvítí. Předpokládal jsem, že by se tyto kontrolky měly rozsvítit kvůli kontrole funkčnosti. Tak jsem se pustil do demontáže budíků /přístrojovky/, ale k mému překvapení mám místo žároviček LEDky. Takže jsem to zase vesele zadělal zpátky. Otázkou je, zda-li se u modelu P106 po r.v. 2000 mají tyto kontrolky po otočení klíčku "cvičně" rozsvítit, nebo jestli se rozsvicí pouze při problému tedy poruše daného systému.... Moc mi nejde do hlavy, že by se zrovna tyto 2 ledky rozbily, když vše ostatní funguje včetně podsvícení.... Nechápu. Poradí mi někdo? Nechci jezdit bez kontroly mazání a chlazení......... Případně- dá se to nějak rozumně opravit-zabývá se tím někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nápis stop na přístrojovce nemám. Mám manuál k autu, ale je sakra v němčině, které teda opravdu nerozumím. Kdyby to bylo v AJ, tak si počtu, takhle ale ne. Co napověděl google překladač, tak kontrolka oleje by měla svítit před startem určitě, kontrolka chlazení PRAVDĚPODOBNĚ také..... Otázkou je, proč to nejde? Chápu, že se všechno může rozbít, ale proč ostatní více používané kontrolky jdou a zrovna ty 2 nééééé? Dá se to nějak vyměnit nebo na desku s ledkama připájet přes drátky klasickou patici se žárovičkou? Přeci jenom by to bylo schované v tom bílém plastovém "chlívku" pod červenou folií s ikonou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak to o té stopce jsem nevěděl..... Kde  je umístěna? Jinak jsem teď koukal na youtube pod vyhledáním "start peugeot 106" , našel jsem tam 3 videa startu 106 s budíky, co mám já tj. ledky a vysledoval jsem následující: kontrolka oleje se rozsvicí, ale chlazení ne. Takže musím zjistit, jestli je problém v budících, nebo jestli např. není zoxidovaný kabel na snímači tlaku oleje nebo jestli není v tahu samotný snímač. Kontrola by měla být jednoduchá- vycvaknout konektor snímače a ten pin v něm ukostřit. Když se kontrolka rozsvítí, mám problém u snímače, když ne, tak je problém v budíku......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 4 roky později...
V 28. 3. 2015 at 11:47, Kluci z Paky napsal:

Aha, tak to o té stopce jsem nevěděl..... Kde  je umístěna? Jinak jsem teď koukal na youtube pod vyhledáním "start peugeot 106" , našel jsem tam 3 videa startu 106 s budíky, co mám já tj. ledky a vysledoval jsem následující: kontrolka oleje se rozsvicí, ale chlazení ne. Takže musím zjistit, jestli je problém v budících, nebo jestli např. není zoxidovaný kabel na snímači tlaku oleje nebo jestli není v tahu samotný snímač. Kontrola by měla být jednoduchá- vycvaknout konektor snímače a ten pin v něm ukostřit. Když se kontrolka rozsvítí, mám problém u snímače, když ne, tak je problém v budíku......

Ze nesviti kontrolka chlazeni je tedy normalni? Taky jsem to dneska rozebiral a na nic neprisel. Taktez tam mam ledky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...