Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kryt pod motor


roman67

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...
  • O 2 týdny později...
  • O 3 měsíce později...
V 7. 7. 2015 at 13:39, cofy1 napsal:

Caw Mato33. Kryt bol na nete písaný originál pre 1,6 HDI ale asi by sedel aj na benzín. Kúpil som ho cez nejakú stránku neviem už akú ale prehodilo ma to na cobratuning a tam som aj platil a oni mi to dodali. Našiel som ho aj tu:

http://www.fusion.sk/katalog/product/168188/

Cena bola okolo 135E ale je to kus plechu 2mm hrubého (hmotnosť podľa môjho odhadu keď som ho dvíhal tak 300kg minimálne :D ), je od chladiča až za predné kolesá takže ozaj dosť zakryje. Diery vŕtať netreba lebo v niektorých krajinách sa 301 predáva aj s krytom tak diery už sú tam predpripravené. Ja som musel akurát dve vŕtať ale to do držiaka na kryte lebo to nesedelo ale inak to sadlo presne.  Dokonca sú tam aj také držiaky na prichytenie plastového vnútra blatníka ale k tomu neboli skrutky tak to neskôr prepojím. Pokiaľ ide o montáž je vcelku jednoduchá.  Ja som to zvládol dokonca bez jamy a sám cca za hodinku. Auto som vpredu pridvihol a dal dole kolesá ale to len preto aby som natrel nápravu inak kryt nahodíš aj s kolesami. Troška zložitejšie sa upevňuje zadná časť krytu kde sa musia do nápravnic vložiť také platničky a to som najprv musel zistiť ako na to (z boku nie z predu) inak už to šlo rýchlo.

Zatiaľ mám s krytom absolvovanú jednu cestu z Myjavy teda asi 90km a všetko OK takže som spokojný.

Ahojte, mam 1,6 benzín. Chcem odhlučnit kapotu, priestor pod torpedom, podlahu atd.. Ten hluk pri 130km/h je neznesitelny. Naozaj pomohol aj ten kryt pod motorom?  Myslím či to utlmilo trocha hluk motora.

Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Naozaj pomohol aj ten kryt pod motorom?  Myslím či to utlmilo trocha hluk motora. - nemám taký pocit... ale ťažko sa mi to hodnotí, lebo auto bolo nové a do 3000km ani poriadne neťahalo a ja som dal kryt ked som mal asi len 1000km najazdených a nechce mi to dávať dole a porovnávať. Motor sa až teraz trocha ukludnil a začal aj konečne ťahať... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 týdnů později...

Ale kde pasoval.. To som ja dorábal aj nové diery a aj skrutky resp. hlavne podložky som si vyrobil sám z plechu vystrihol také oválne, prevrtal  a potom do toho použil skrutky, ktoré som si sám samozrejme kupil... Takže robota na pol dňa na hrajkanie sa... Asi by som už v buducnosti išiel do toho draheho plechu, ten vyzerá že naozaj pasuje ako riť na šerbel a aj ochrana motora je potom na inej urovni... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

No pravdupovediac trošku mám zmiešané pocity.. V podstate spokojný, ale su veci, ktoré stále neviem prekusnúť, hoci som o nich vedel a to je ovládanie okien na stredovom tuneli, absolútne nelogické ovládanie zvuku na rádiu a žiadna voľná priehradka v stredovom tuneli na mobil a pod... to asi najviac. A sú aj ďalšie veci ako to, že nie je plastom prekrytý celý prah dverí, kde sa koberec neúnosne špiní a ničí, neprekrytie plastom spodnej hrany zadnej kapoty a aj relatívne hlučný motor... Niektore veci som iné nie, ale ako som písal aj veci o ktorých som vedel neviem ani po 8 mesiacoch prekusnúť, ale zvykám si... 😉

No a teraz k tomu je údajne nejaká zvolávačka na model 301 vraj nejaké striekanie dutín v prednej náprave... ? Idem tam 24.4. kvôli tomu a tiež preto, že mi začal už po 4.000 km svietiť kľúč (servisný interval, ktorý má byť až po 30.000 km resp. jednom roku a nenastalo ani jedno...). Vraj mi to zresetujú a bude ok... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Pepo. A o aku zvolávačku sa jedná, lebo mňa zatiaľ neoslovil nik a mám auto ten istý ročník ako ty. Keď sa dozvieš viac daj vedieť. A s tým ovládaním okien je to asi o zvyku. Ja som mal predtým C4 Picasso a tiež ešte hľadám ovládanie na dverách. A s  odkladacími priestormi je to tiež na hrane. Ale chcel som nové auto za malý peniaz, tak ho mám😄. Máš tam aj display, lebo ja mám a využívam ho dosť s google maps na navigáciu. Ja mám ovládanie zvuku otočným čudlikom pri displayi a celkom mi to vyhovuje. Zatiaľ som si nezvykol na páčky pod volantom, skoro ich nepoužívam okrem tempomatu. Tak potom sa ozvi ako si dopadol v servise.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja nemam displej resp. mám len ten malý a ovladanie je gombíkmi a otočný ovládač je volič nastavení a potvrdzovač zvolenej funkcie. Mna skor mrzi to, že mesiac predtým som zaváhal pri Ford Focus 1,6 benzín  2018 za 11,890€ (ze Peugeota som dal 11.490€). Povodne som chcel 1,2 za 9,900€ proste som nechcel dať viac  anakoniec som dal za neho skoro tolko ako za "plnohodnotné" auto... 

No bol som dnes na zvolávačke a nič vážne iba celu predná nápravu (nápravnicu?) vystriekavali proti korozii. Až tak že celý deň z auta stekala hmota a boli pod autom mláčky... Zrejme ti to budu robiť pri garančke kedže nejde o nič vážne aj mne to mali robiť v auguste, ale kedže som mal problem s tým meraním (odpočítavaním času /km) do garančky tak to urobili teraz ... 

Upraveno uživatelem pepo30
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...