Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

307 SW HDi 135 thorr001


thorr001

Recommended Posts

  • O 8 měsíců později...

Tak dneska je to presne rok co mam 307 doma, najeto 27tkm, dlouhodoba spotreba 5.1 podle PC, 5.3 podle tankovani.
menil jsem 2x olej a filtry, olej v prevodovce, brzdy (uz byly na odpis) a cep rizeni, k tomu samozdrejme par zarovek v hl. svetlech.

 

Jinak naprosta spokojenost, vcera jsem zjistil ze auto ma dokonce hlasovy ovladani :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...
  • O 2 týdny později...
  • O 5 měsíců později...

Tak nedávno padlo 50000 ujetých kilometrů, zatím bez větších servisních zásahů :)

Celkový investice jsou zatím kolem 20000 což mi přijde v pohodě.

Bohužel jsem zjistil špatnou geometrii na přední nápravě a taky únik oleje přes gufero kliky, takže mě co nevidět čeká servisní zásah...

Dlouhodobá spotřeba je podle PC 5.0-5.1, v realu 5.3-5.4, což je na takovýhle auto podle mě v pohodě :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 3 týdny později...

Podle vseho byla spatna izolace kabelu ovladajicich vstriky a ty se dotkly kostry a bohuzel chytla izolace pod sklem
, ECU i BSI jsou v poradku, stejne tak pojistkova skrin.

Oprava probihala tak ze se dal svazek z jinyho auta kde bylo vse v poradku, menil se regulacni ventil turba a par drobnosti

 

Mechanik je zastance koncernu, takze podle nej mam koupit TDI :D

 

Ted se jeste budou doladovat plasty, nova izolace, nejspis i sklo, pak propalena hadice od klimy, silentbloky a konecne taky regulator tlaku paliva

Prodavat se mi to nechce, ale asi to bude nejlepsi reseni, koukam po jiny 307 s timhle motorem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

čau, menší update - auto má od opravy elektriky najeto asi 4000km a vše v pořádku.

V létě se s ním brácha chystá do norska, tak snad to bude v pohodě.


Auto má nové čelní sklo, trubky klimatizace a konečně i regulátor tlaku paliva, za 5tkm mě čeká výměna oleje tak spolu s ní vezmu FAP a snad budu jen jezdit :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to že za to mohl uvolněnej kabelovej svazek, oprava vyšla na 10000.

Z mojí zkušenosti můžu doporučit 2.0HDi, má 6q převodovku, spotřebu do 6l a je spolehlivej :)

Moje auto má už skoro 360tkm a celkem to jde

 

Teď budu řešit vytlumení kabiny a odhlučnění

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakoupil jsem par metru ctvrecnich protihlukovy folie, mam v planu odhlucnit jak motor - hlavne nahradit tu izolaci co mi ohorela na prepazce mezi motorem a interierem, neco dat i pod celni sklo a na predni podbehy a pak pokracovat v interieru - kolem palubni desky, dvere, podlahu...

Jsem celkem zvedavej jestli to bude znat, uroven hluku je jedna z veci ktera podle me poukazuje na to ze auto bylo na trhu od roku 2001 (treba v porovnani s autama co jsem posledni dobou ridil, Focus III, Octavia III)

 

tak uvidime...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...