Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

prepis TP Jawa 50 typ 05 - stitek sehnan, TP i podpisy taky, PREPSANO !!!!! :), dekuji vsem co pomohli


Scratch

Recommended Posts

ahoj, povedlo se mi v Opave koupit pres AUKRO technicak na Jawa 50 typ 05 a jsou dle prodejce psane na zivouci osobu. Jednak resim predani a jednak resim jak to prepsat legalne na me. Situace je takova, ze dotycny asi motorku s SPZ nema a nema ani nic jinyho.

Ja mam motorku bez stitku (zarizuje se) a bez papiru (od H4wk3y ci ajk :D), no a potrebuju ty papiry s ni sladit do budoucna :D

Vi nekdo jak na to, poradi, pomuze? Hledam i v jinych diskuzich, ale tady to mam nejradsi. Na motorkarich nikdo moc nereaguje, fcb je marnej kdyz chces opravdu neco vyresit, a jawa forum je naky divny....

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

evidencnku zaridim, tam masinu dovezu, tam nekontroluji provozuschopnost, stejne by to hned letelo do depozitu. Prepis v Opave bude velky problem, ale verim, ze se to nejak povede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze nejde poslat papiry s plnou moci s overenym podpisem a kupni smlouvou do Prahy a ja to zaridim v Praze? Musi to tedy byt primo v Opave? Neco jsem o tom slysel, a asi je to pravda, kdyz mi to Oddie pise :(. Takze donutit toho prodejce at mi to zaridi, kor za vydrazenou castku v hodnote 111 Kc........

 

- Evidencku musim zaridit v Praze, motorku nikam jinam nevezu....... az podle toho co prerazim cislo na motoru a na stitku dle novych papiru, pak teda nasleduje ta evidencka, pak to poslat cely do Opavy a necham to odhlasit do poloprevodu a pak zase do Prahy prihlasit? Chapu to spravne? No....to bude asi sranda :D

 

edit: asi je nejjednodussi si to zjistit na urade, ale jak jim mam proboha sdelit, ze shanim novy stitek a budu to prerazet :D, protoze jinak je to jasny.....

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted nechapes ty Peto ;), 111 me staly papiry. Ted teda ja dam podepsat plnou moc u notare a poslu to do opavy. Tam musim prodejce ukecat a pravdepodobne uplatit aby udelal prevod a do ty doby jeste mu poslat evidencku motorky u ktery nemam stitek a ani ten technicak tak zatim nevim co to je za cislo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja uz fakt nevim :((((, clovek chce ozivit krasnej stroj a banda debilu mu hazi klacky pod nohy. A misto toho abych mel pak klid pred pcr ...... tak se na to vykaslu a budu jezdit na cerno a pak si na me smlsne nejalej zakomplexovanej blb...... nebo me trefi traktor jako minule a odnesu to cely ja. Pritom jsem nic neukradl....jen se snazim dat stare veci legalne zivot...... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidíš, můj táta má zase jeden takovej kousek (i když nevím přesně typ) na garáži, se značkama i původním techničákem, dokonce snad i s pojištěním, jenže nepojízdný - ani není, kdo by na něm jezdil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě jednou. Polopřevod už neexistuje, od 1.1.2015 se celý převod dělá v registračním místě trvalého bydliště prodávajícího. Pouze u dokladů, které už jsou v polopřevodu z dřívější doby, se dokončí převod v místě trvalého bydliště kupujícího, a to do určité lhůty (tuším červen). Pokud jsou ty "tvoje" papíry v odhlášce na kohokoliv, dokončíš si je v Praze na základě kupní smlouvy. Pokud v odhlášce (polopřevodu) nejsou, celý převod proběhne v Opavě nebo kde je to hlášené.

 

K převodu potřebuješ evidenční kontrolu. Tu můžeš udělat na kterékoliv STK, ale potřebuješ k ní TP. Takže ti jej dotyčný bude muset nejdřív poslat.

 

Až budeš mít protokol o evidenční kontrole, potřebuješ k převodu ještě TP a zelenou kartu.

 

Pokud převod nebudeš dělat fyzicky ty a prodávající, potřebuješ ověřenou plnou moc - můžete i klidně oba dva zmocnit třetí osobu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oddie diky moc. Ted jsem to vyslovene asi pochopil. Nemam jinou moznost. Proste kvuli motorce kterou chci legalne zachranit.... tak projedu minimalne 4 tacy tam a zpet ...... takze lepsi se na to vy.......nechat si poslat papiry a prerazit cisla ..... a neresit.... tak to vede cr kamkoli....hnus....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nezapomeň, že když papíry půjdou do depozitu, tak chtějí přesně specifikovat, kde se stroj nachází a způsob využití. Po mě chtěli nejenom číslo popisné a adresu, ale i přesně kde. Musel jsem uvést, že motocykl se nachází na adrese a že je v garáži a způsob jeho využití je znovu uvedení do provozu. Kdybych ho převezl, byť jenom naproti do stodoly, tak musím znovu na úřad, znovu vyplnit žádost a oni znovu zapíšou do TP za poplatek 50,- změnu místa uložení. A to vše jen kvůli ochraně životního prostředí a nakládání s dočasně odhlášenými vozidly. Pokud na tebe přijde kontrola z odboru životního prostředí a ty na daném místě nebudeš mít motorku a něco z ní např. poteče, tak se vystavuješ pokutě, jako fyzická osoba, do výše 50tis. Kč. Takže když kocourkov, tak jako u nás na úřadech. :bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zna majitele, predpokladam vztah syn a otcovi papiry apod....asi tam budu muset dojet to prepsat. Pochybuju ze mi to ten dotycny prodejce udela :D

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to se planuje. 18.3. mi tam jede kolega z prace, ale primarne musim dostat papiry sem, sjednat POV a udelat evidencku. No a vyrazit ty udaje na stitek, ktery dorazi zitra....

nejhorsi je, ze mam berle, neschopenku a jsem bez vychazek.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oddie diky moc. Ted jsem to vyslovene asi pochopil. Nemam jinou moznost. Proste kvuli motorce kterou chci legalne zachranit.... tak projedu minimalne 4 tacy tam a zpet ...... takze lepsi se na to vy.......nechat si poslat papiry a prerazit cisla ..... a neresit.... tak to vede cr kamkoli....hnus....

 

Hlavně to je kvůli vychcaným čecháčkům, kteří dělají bordel v evidenci. Kdyby se každý převod dotáhl do konce, třeba by takové harakiri nemusely být.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jako promin ale delat takovyhle kraviny u motorky v hodnote kulovy prdc mi prijde dneska jako totalni cesky Trollismus, Hlavne nechapu, proc to urady nemuzou predat mezi sebou. Kdyz uz to umi predat diky bydlisti prodavajiciho, tak proc to neudelaj i u kupujicicho. Vzdyt to je debilita na Ntou...... a staci malo......

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak uz me sam kontaktoval prodejce a pak hlavne majitel. Mam mu poslat smlouvu a plne moci k podpisu a posle mi je s overenym podpisem zpet. Stitek na prerazeni dorazil z fichtlkramku a preveze jej do Jicina Pe.Tr k dalsimu ochotnemu clenovi Milan+ ktery mi na stitek prerazi nova cisla dle novych TP ktere jsou take na ceste ke me. Pak se pokusim projit evidenckou a muaim zajistit POV a pak to vse dam kamaradovi z prace co jede 18.3. do Ostravy a tam se mi to pokusi prepsat :)

Dneska jsem na aukru objevil dalsi prepsatelne papiry a behem 3 hodiny cena vylitla na 5100 Kc.

Edit: a timto mnohokrat dekuji za ponic vsem zainteresovanym osobam od male rady az po aktivni pomoc :)

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...