Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Boxer II(2004) 2,8HDI 94kW - startuje iba na start spej


lkmato

Recommended Posts

Zdravím borci...mám problem s Boxerom II 2,8HDI 94kw motor nejde bez štart speja vôbec naštartovať, vôbec nezáleží na vonkajšej teplote ani na tom či bol motor odstavený 1s alebo deň. Na diagnostike vyhadzuje chybu P1320 - Synchronizace mezi vackovým hrídelem a klikovým hrídelem. Tlak nafty po zapnuti kluca mi kolise na 2-4 bar, pri točení motora ide tlak na 316bar...ale akonáhle prestanem točiť tak tlak pomaly (cca 15s) klesne znova na 2-4 bar. DRV(regulator tlaku) vymenené, snímač kluky aj vacky tiez . Za akékoľvek nápady vopred ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Práveže hlási stále... ale keď odpojím snímač vačky tak synchronizaciu už neukazuje ..ale to asi len preto lebo nemá to s čím porovnať...najzaujimavejšie na tom je že motor aj tak nechyti a diagnostika neukazuje so snimacom vacky nic ani ked je odpojený... a ta synchronizacia sa robi len mechanicky alebo aj softverovo nejako cez diag. ? A neviem aká má byť vzdialenosť snímaca vacky od remenice vacky..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

snimace davaju impuzy ro rj motora a ked niektory da impulz skoro alebo neskoro tak mas nesynchronizaciu cize moze to byt aj skocenymi rozvodmi ale ty si si isty ze su ok skusil by som zmerat este kompresiu motora

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak podla prípravkou to sedí ..čiže v rozvodoch by som to nehladal....skor nejaka elektrická závada?? kable som vizualne kontroloval ale skor ke by mi niekto vedel poskytnut el. schemu tých snimacov...a zapojenie na piny RJ aby som ich vedel premerať.. a už ma napadlo aj to že starét robi velke iskrenie a ci nemoze rusit signal snimaca otacok ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a k tej kompresii moc by som to na nu nevidel lebo motor ked nastartuje ta ma vykon aj pekny chod vsetko jak ma byť len proste ako keby nevedel ten motor kedy ma otvorit ktory vstrek ... a to padanie tlaku nemoze mat s tym suvis? lebo aj keď odpojim prepady na vstrekoch tak podavacie cerpadlo tlaci aj do prepadov ...este zajtra skusim zmerat prepady na vstrekoch pri nastartovanom motore ..síce áno to tienenie ma nenapadlo... 

Upraveno uživatelem lkmato
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Onehdá jsme měnili motor právě na 2,8 sice nechtěl chytit vůbec (startsprej jsme nezkoušeli). Byl tam danej snímač otáček z původního motoru a ten měl malinko jinej držák, stačilo snímač dát blíž ke kolu a šel na cvrnknutí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To s tým alobalom určite vyskúšam ....a tak ten snímač na kľuke musí byť ok.. lebo podľa mojho názoru motor na to aby naštartoval potrebuje otáčky...vzduch..palivo(u HDI je dosť podstatný aj tlak)...čiže snímač by som vylúčil ...len stále sa mi nepodarilo nájsť ako nastaviť vzdialenosť snímača vačky od remenice vačkového hriadeľa... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno to som už študoval preto som menil aj ten regulátor tlaku...ako on bol vťahu lebo pred výmenou bol tlak pri točení motora max 26bar teraz tam mám 316bar ale akonáhle sa motor prestane točiť tak tlak klesne na 2-4 bar ... neviem či by ten tlak(300bar) u HDI nemal ostať preto chcem merať prepady na vstrekoch lebo niekde ten únik musí byť, ak sa mýlim tak ma opravte lebo ja už vážne neviem kam sa dalej pohnut 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...