Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P 406, 2,0 HDi (66/90), r.v. 2001 - ZVUKY


FunScreen

Recommended Posts

Ahoj všem,

 

rád bych se Vás zeptal, zda někdo z Vás nemá zkušenosti se zvuky, které se ozývají z přední části auta..

 

1) při sešlápnutí plynového pedálu a následném zrychlování auta je slyšet v kabině slabé pískání, které se zvyšuje s větším sešlápnutím plynu - je to jako když se jede proti větru a vítr jakoby "píská".. Dle mě to je turbo, ale nevím, nejsem si jistý. Auto zatím jede normálně..

 

2) když je auto zahřáté na provozní teplotu cca 90 stupňů, občas (ne pravidelně) najednou začne jakoby hučet, nebo dunět něco v motoru, mě to přijde, jako pomocný ventilátor na pomocné chlazení, nebo tak něco.. Když motor vypnu a pak nastartuju, je klid.. Po chvíli se to opět pustí.. Ale není v tom žádná pravidelnost.. Spíš se děsím, co by to mohlo být...

 

Díky moc vše za názory. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad 1) Slyšíš turbo, ale není to normální - někde je chyba, může být už na odchodu nebo je problém v odhlučnění.

Ad 2) Nech si prověřit klimačku - podle popisu je to stejný problém, který jsem měl já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad 1) Slyšíš turbo, ale není to normální - někde je chyba, může být už na odchodu nebo je problém v odhlučnění.

Ad 2) Nech si prověřit klimačku - podle popisu je to stejný problém, který jsem měl já.

 

 

Ad 1/ Nevím, zda to je turbo, jen jsem toto vypozoroval.. A příjde mi to pravděpodobné.. :-(

Ad 2/  Myslíš, že by to mohla dělat klimatizace, i když je vypnutá? :-/ Nemám ji zapnutou a tan zvuk se objevuje... Nebo klimačka je něco jiného, než klimatizace..

Upraveno uživatelem FunScreen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Turbo? To poznáš jednoduše, pokud ho slyšíš pískat, lehce uber plyn, mělo by pískání ustat a pak lehce přidej a opět by se mělo objevit. Může to znít třeba jako sanitka. :D Prostě turbo velmi citlivě reaguje na pohyb plynovým pedálem. Pokud neslyšíš "sanitku", není to turbo. 

Já tedy u sebe turbínu slyším, ale to musím mít stažená okna a opravdu jen lehce slyším, jak se roztočí. Navíc si nebavuji nějaké zásadní problémy s turbem u tohoto motoru. 

 

Provozní teplota 90°C? Já mám 80°C. Jde o to, zda nemáš vstřiky Siemens, tam to možná bude 90°C. Ale to nehraje roli. Prostě jakmile ti to bude hučet, vyskoč z auta ven a běž se podívat, zda ti běží ventilátor na sahaře. Je možné, že teplotní čidlo roztočí jeden z ventilátorů. 

Nevím, jakou by to mohlo mít souvislost s klimatizací (snad ne kompresor) ... ale je pravda, že pokud se zapne klima, spouští se jeden ventilátor. Já tedy na svém HDičku pozoruji již delší dobu hučivé zvuky, pokud je venku více než 10°C. Po opětovném nastartování klid a nepravidelně to začne. Mám vyměněné rozvody, kladky příslušenství, řemen, ale problém přetrvává. Nevím, co to je, ale už jsem s tím nejezdil asi 70 000 km. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...