Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Hladina chladící kapaliny


chrnec

Recommended Posts

Zdravím, prosím vás mohli byste mi poradit ohledně množství chladící kapaliny u 106 1.5D 1997 ?

 

Zkoušel sem nejdřív hledat, ale sem z toho akorát zmatenej.

Google obrázky mi na dotaz "chladič p 106" vyhodí to co je před saharou uplne vepredu auta - ale na obrázkách to má nahoře víčko na dolejvání a to moje tam žádnou hubici s výčkem nemá.

 

To co sem si vždy myslel, že je chladič (nádoba na vodu), google podle obrázků označuje za Expanzní nádobku.

 

Když otevřu tuto expanzní nádobku (na víčku je POZOR může být horká nebo tak něco) na studeném autě, není tam vidět žádná hladina kapaliny. Je to uplně prázdný až na dno. Ta nádobka má ale zkosené dno, takže je možné že je kapalina v místě kde je dno hlubší ? (Pod víčkem je to nejmělčejší) 

 

Nikde není žádná ryska MIN MAX. Nádobka je z neprůhledného plastu. Pod výčkem je ode dna nádržky vztyčeného něco plastového. Nahoře je to zahnuté a končí to tak 2 cm pod víčkem. To je ta riska ?

 

Jestli je to ta ryska, ale kapalina tam žádná není, jakto že nevařím ani když jedu 130 po dálnici ?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže obecná rada--pokud nejsou rysky Max. a Min. označené na expanzní nádobce, tak udržuj stav kapaliny v ní na půlce, tzn.,že vždy MUSI být chladící kapalina do poloviny obsahu exp. nádobky, nikdy nedolívej nádobku do plna :bojim , nádobka nesmí být ani zcela prázdná!! :bojim

 

stav kapaliny kontroluj vždy před jízdou při STUDENEM motoru, jinak se můžeš opařit a to dost bolí...

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobra takže bych to měl určitě doplnit díky za rady.

 

Neporadili byste ještě s druhem kapaliny ?

Nevím co tam je teď. Když sem to před rokem koupil tak to měl mechanik a měřil to hustoměrem (nebo něčim podobnym) a řekl, že bych stim klidně mohl jet na sibiř a to je všechno.

 

Nebo bych to měl radši vypustit a nalejt celou novou tekutinu ? To se mi teda moc nechce, ale když by to jinak nešlo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...