Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

5w žárovky


artus500

Recommended Posts

Když pominu, že se mi nedaří rozdělat osvětlení SPZ ( ulomené postranní packy a kryt pořád drží ), tak jsem vyměnil kompletně všechny 5w žárovky za ledky u vnitřního osvětlení. Vše funguje v pořádku, ale pouze Ledka u zrcátka ( prostřední světlo - dvě postranní jsou v pohodě ) a osvětlení zavazadlového prostoru svítí pořád ( sice jen hodně málo, ale ostatní ledky zhasnou ) tyhle dvě i po zamknutí auta prostě neusnou.

Nevíte čím by to mohlo být ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

několik variant, pokud svítí mírně při zhasnutí tak auto může mít zpožďovač se stmívačem a pro fci žárovkou protéká mírny proud, nebo auto má fcí kontrolu prasklé žárovky a též žárovkou protéká mírný proud. LED je citlivá a bude mírně svítit i při malém proud, stejný proud u žárovky není vidět. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

několik variant, pokud svítí mírně při zhasnutí tak auto může mít zpožďovač se stmívačem a pro fci žárovkou protéká mírny proud, nebo auto má fcí kontrolu prasklé žárovky a též žárovkou protéká mírný proud. LED je citlivá a bude mírně svítit i při malém proud, stejný proud u žárovky není vidět. 

 

tomu bych rozuměl, ale proč to dělá pouze ta v prostředku u zrcátka a v kufru ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to dělá to samé....zadní stropní furt přisvěcuje....taky tam mám obyčejný smd.....už jsem si objednal canbusky.....tak uvidíme....

Jinak mechanismus rozdělání osvětlení zadní spz vymyslel fakt expert......já to taky nemohl dostat ven.....až to samo upadlo s tím že to už přede mnou někdo ulámal a zpět nalepil vteřinovým lepidlem.....udělal jsem to prozatím taky tak a drží to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

artus by nám mohol najprv napísať, aké má auto keď už chce riešiť svetlá na kufri, predpokladám, že je to SW keď to ide zle, vlastne stačí zhodiť iba sklíčko a to tak, že ťahám packu na boku smerom von do strany (samozrejme s citom, napr. so šrubovakom s priemerom aký má ta dierka), veľmi ľahko sa dá to svetlo poškodiť ale polámané by som vôbec neriešil, nové v peugeote resp. v citroene vôbec nie je drahé (kupodivu) alebo si rovno na nete môže nájsť nejaké komplet už s LED

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Psal jsem jinde:

Návod říká pro SW (kombi): Osvětlení státní poznávací značky (W 5 W) F Zasuňte tenký šroubovák do jednoho z vnějších otvorů průhledného krytu. F Zatlačením směrem ven kryt uvolněte. F Sundejte průhledný kryt. F Vyměňte vadnou žárovku. Pro hatchback se tam nic nepíše.

Pokud je to stejné, jako 406, tak popíšu ještě svými slovy (307 neznám, ale když tak dej fotku): do dírky (např. vpravo) vlož tenký šroubovák nebo tyčku. Rukojeť šroubováku tlač doleva - šroubovák se opře o \"sklo\" a bude tlačit \"dírku\" doprava. Jemně tlač, přitom mírně tahej k sobě. Cvakne to, druhá strana pak už jde snadno. Lepší je dělat to za tepla - ne v mraze. A pak vytáhnout žárovku - nejlíp to jde bužírkou nebo hadičkou, anebo pinzetou s podložením gumy. Pokud bys ji vydloubával šroubovákem (nic moc), tak nezapomeň vypnout parkovačky, ať neodejde pojistka. Celé je to taková blbost, ale když nevíš jak na to, tak je to těžké (zkušenost vlastní i kolegů - prasklý kryt, vypálené pojistky atd). [upravil dne 24.11.2012 17:35 od P607Olda] [upravil dne 24.11.2012 17:45 od P607Olda]

 

Ještě doplním: celé světlo osvětlení SPZ stojí asi 80 Kč, stojí za to koupit celé nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sundat kryt osvětlení zadní SPZ podle návodu se mi taky nepodařilo. Zjistil jsem a už párkrát vyzkoušel, že to funguje nádherně úplně jinak. Strčím šroubovák do prostoru mezi vnější plochou osvětlení a madla, které vede nad celou SPZetkou, Šroubovák využiju jako páku, opěrný bod je hrana madla, konec šroubováku tlačí někde do plochy krytu toho osvětlení. Pak jemně zatáhnu šroubovák k sobě a lup , krytka je venku. Jo a šroubovák dávám do polohy že táhnu dozadu za auto, nelámu to tak, že táhnu do boku auta... myšleno, vylupovat přes delší stranu obdélníku toho světla

Upraveno uživatelem Milhausekkk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

používam postup ako P607Olda, presnejšie a detailnejšie by som to nenapísal a vždy úpne bez problémov, no je celkom možné, že ak to dlho nikto neotváral, resp. ak niekto predtým použil sekundové lepidlo na opravu praknutého skla tak potom to už môže byť problém... našťastie cena nového svetla je veľmi priaznivá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...