Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Deskové hry


morepower

Recommended Posts

Ahoj, hrajete někdo s rodinou nebo kámošema deskový hry? Nepočítám šachy, dámu a pod. Spíš něco na styl monopoly, dostihů, settlerů atd. Doporučte mi něco na trávení deštivých odpolední na chalupě pro 2-4 kusy, co se dá hrát tak hoďku, nebo víc a je to napínavý...to nechám na tipu.

Znám takový ty různý hádačky typu Activity, Riskuj, ale to nemyslím, spíš nějakou jako strategii...sám nevím  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro dva je super a máme zkušenosti s:

Carsassonne (lepší s rozšířením), Citadela, Osadníci z katanu (karetní hra je pro dva hráče - klasická pouze pro 3 a více ), Pilíře země, Poštovní kurýr, Záchranáři (kooperativní hra) - rozepiš se konkrétně o jaký typ hry se ti jedná, nebo jestli máš už zkušenosti s hraním. Klidně ti k jednotlivým napíšu víc. Ale určitě je fajn začít třeba těma Osadníkama a ani to není moc drahý a nemusí se dokupovat rozšíření ... 

 

Recenze najdeš na www.hrajeme.cz - asi i jinde, ale mají i docela slušný vyhledávání třeba dle žánru, nebo délky hraní atp ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Medvěd>  :D , to chápu...

---------

Neon> Díky moc, já moc zkušeností s hraním takovejhle her nemám, takže bych pro začátek zvolil rád hru, která mě nezahltí složitostí pravidel, bude trochu napínavá a trochu strategická. Nebude o postřehu, ale spíš o logice a budování. Cena mi je jedno, ale abych nezjistil, že v základu si nezahraju a potřebuju dalších dvacet nadstaveb. To by mě štvalo to shánět  :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

Já nehrál deskové hry ,ale hrály jsme karty canastu či žolika. Ale spíš v tomto počasí jsme byly zalezlí v hospodě či se něco dělalo užitečného na chalupě.

 

Zkoušeli jsme i lodě ve 4 ale je v tom trochu zmatek .

Upraveno uživatelem servisman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale určitě jo, na začátku se dohodne třeba, že každej dá 100 kč a pak se hraje normálně, pak vítěz bere vše. Doma jsme měli i dostihy 2,tak kartičky z toho jsme vzali a dali je na pole parkoviště, takže parkoviště už není na nic :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Morepower: spíš asi začni těma Osadníkama - musíš jenom opravdu rozhodnout, zda budete více hrát ve 2, nebo 3 a více a podle toho koupit buď klasickou deskovku, nebo karetní verzi pak to Carcassonne - to můžou hrát i malý děcka, takže není moc těžký to pak vysvětlit někomu nově příchozímu ... 

Ty Pilíře země jsou fajn, když hraje pořád stejná skupča lidí, protože tam už je trochu horší vysvětlování a kdo zná karty, tak je ve výhodě a je tam také delší příprava hracího plánu, což mě vždy neba ... :/

 

Ještě koukni na Ubongo (není to strategie) můžou to hrát 2-4 hráči a je to spíš na rychlost a představivost - skládají se z tvarů obrazce a když už jsem u těch nestrategickejch, tak je docela hit Dobble - tam se hledají na rychlost na obrázcích stejné symboly ... 

 

Péťa: jak to můžete hrát Citadelu tak dlouho?? 30-40 minut max

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...