Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 106 1.5D


Václav007

Recommended Posts

Tak když už jsem začal navštěvovat zdejší forum, tak se také pochlubím se svym strojem i když mezi zdejší sportovní verze moje denní přibližovadlo příliš nezapadne. Ale pro zábavu a závodní učely dávám přednost japonským vozům. Když dosloužila 205ka, kterou jsem tehdy sehnal za pár korun v dost bídném stavu, začal jsem řešit co pořídit na denní dojíždění do práce 20km tam a 20 zpět. Požadavek byl jediný, jezdit co nejlevněji, jak spotřebou tak provozem auta. A jako nejlepší mi vyšla naftová 106ka.

 

Jezdím na bionaftu a tím je provoz ještě levnější...

 

Koupil jsem ji před 3mi lety ve výbavě - posilovač,otáčkoměr,el.okna,mlhovky a měla najeto nějakých 218000Km. Od té doby se dělali různé opravy (GO zadní nápravy, silentbloky přední nápravy, čidlo ABS, rozvody s vodní pumpu, 2x mi odešel alternátor, něco se i trochu vyvařovalo, vůle ventilů, když nechtěla v zimě chytat...) a pravidelná udržba (olej, filtry, destičky...)

 

Prostě se jí snažim udržovat pořád v dobrém stavu a ted má najeto nějakých 265000km.

 

co se týká úprav, tak dostala lité disky na léto,radio + repro Pioneer, zaslepil jsem EGR ventil, namontoval tažné a jako takový pokus jsem do chladícího okruhu přidal žhavící svíčku, která by pomohla motor rychleji ohřát. Jako to mají třeba Octavie TDi, ale bohužel ten rozdíl není tak velký jak jsem čekal. Asi je jedna málo (octavie má 3)

 

Nyní mě čeká výměna pravé poloosy kvuli vymlácenému kloubu a olej v převodovce. Bohužel sehnat jetou poloosu z verze s ABS je téměř nereálné, tak bud bude nová, nebo bez ABS. ABS už mi stejně zas nějakou dobu nefunguje, tak asi jen vytahnu pojistku aby pořád nesvítilo a kašlu na něj.....

 

Ted jsem dotahl ještě jednu 106 1,5d na díly tak bude i kam chodit. Jinak veškeré díly z ní jsou i na prodej.

 

Tak jsem se trochu rozepsal, ale třeba mi tu i někdo s nějakými problemy dokáže poradit. A i já rád poradím co bude v mých silách....

post-41203-0-99690600-1423475072_thumb.j

post-41203-0-71259000-1423475164_thumb.j

post-41203-0-87628400-1423475269_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdim kolem 4,5l v lete a v zime je to spis kolem 5ti. Jak jsem psal 20km do prace a 20 domu plus nejaky kratky popojizdecky. Na dalku je to o neco min.

Vyvaroval jsem takove ty kapsy za prednimi koly na podlaze. Tam je asi slabe misto. A pak za zadni napravou pod rezervohrvou. To jsem prisuzoval tomu ze tam v minulosti proběhl nejaky tukanec ale ten co jsem dotahl na dily tam hnije taky tak nevim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak jsem se díval na vzduchový filtr, že bych ho třeba vyfoukal a docela jsem se zhrozil. Do jeho výměny zbývá ještě času dost a je v dost bídném stavu. Je celý promaštěný. Fltr samozřejmě objednám nový, ale budu muset asi upravit odvětrání kliky. Nevím kudy jinudy by se tam takové mastnoty dostalo. Když jsem nad tím tak přemýšlel tak u 205ky jsem měl odvětrání také odpojené

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem vcera nahradil bludicku v interiéru LED panelem, nejvetsim co se tam vešel. Sli by dát 2 vedle sebe, ale uz takto to sviti jak blazen a vypadá hodně dobře. Jak to svítí se mi moc telefonem vyfotit nedařilo. Kdyby to nekoho zajimalo vic klidne napiste soukromou. Ale stejne to tu asi nikdo nečte

post-41203-0-52806700-1424864851_thumb.j

Upraveno uživatelem Václav007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...