Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Můj nabouraný pažout 307


Handulka

Recommended Posts

Dobrý den muži (ale i ženy :) do mého auta narazil borec, chtěla bych se poradit se zkušenýma, zda je vhodné jej opravit nebo ne (viz foto).Rok výroby 2003, ale já jej nedávno koupila a zainvestovala do oprav.... Prý je hnutá "kastle". Pojišťovna to ohodnotila jako totálku.

post-47977-0-23529300-1422259296_thumb.j

post-47977-0-33476700-1422259323_thumb.j

post-47977-0-54274100-1422259344_thumb.j

post-47977-0-67731800-1422259375_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A pojišťovna na to přišla jak, že je hnutá kastle? Předpokládám, že LP nosník. :myslim Opravit jde všechno, jen je otázka za jaké peníze. Díly by šli použít z jiné bouračky. Třeba v Kocbeřích by se určitě našly. ;) Pro pojišťovny je většina nehod starších aut definována jako totálky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle toho, kolik pošle pojišťovna bych zkusil tuhle "bořku" nabídnout třeba AAAčkům protiúčtem za jiný vhodný auto a počkal si, kdy se objeví na place jako nikdy nebouraná. Ale je fakt, že riziko koupě zfackované peleše v původně třeba i horším stavu bude neúměrně vysoké.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak pojišťovna řekla 48 tis (za totalku + nechali do své aukce vrak a ten za 19 tis).  Tak jsem na částce 67 tis, já za něj dala víc, tak jsem jasně v mínusu, neb je tam LPG, což jsem chtěla + nový chladič, rozvody, pneošky,....

Hnutá kastle řekl člověk co se na to koukal od peugeotu :(.

 

Právě kdyby bylo tak lehké koupit nové, co jsem s kamarádem objížděla tak vždy na netu vypadalo super a pak skutečnost děsná.

 

Každá rada drahá :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většina pojišťoven plní u totálky maximálně do výše cenové ceny vozidla, takže je pořizovací cena a opravy provedené nezajímají. Záleží na pojistce. Jak je sepsaná. Proto to také mnoho pojišťoven jednoduše řeší totální likvidací, přijde je to levněji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 No někdo mi říkal, ať mi zbytek doplatí borec, co mi auto nabořil, ale to se mi zdá zcestné, má na to přece právě to povinný že :). Každopádně díky za rady.

Jsem sama s malou holčičkou tak auto potřebuju větší na kočár atd, ale na značce mi nějak nezáleží, leč teď už mi docela ten Peugeot přirostl k srdci. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většina pojišťoven plní u totálky maximálně do výše cenové ceny vozidla, takže je pořizovací cena a opravy provedené nezajímají. Záleží na pojistce. Jak je sepsaná. Proto to také mnoho pojišťoven jednoduše řeší totální likvidací, přijde je to levněji.

 

Co je cenová cena nevím, ale na časovou cenu vozidla má stav vozidla a provedené opravy (=zhodnocení vozidla) vliv. Takže v takovém případě lze napadnout a rozporovat právě tu časovou cenu vozidla, když se mi nelíbí, jak ji pojišťovna určila a mohu doložit, proč není adekvátní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oddie: omlouvám se za chybné slovo. Samozřejmě to měla být časová cena vozidla a právě už ten název jasně říká o jakou cenu se jedná. Když budu mít auto 20 let staré a nastrkám do něj 100 tisíc za renovace a opravy tak mi pojišťovna nedá ani o korunu více, pokud nebudu mít v pojistné smlouvě pojištění na pořízení nové věci. A ani nevím zda u auta to jde. Prostě časová cena vychází pouze z jedné veličiny a tou je čas. Nic víc. Proto se nevyplatí starší auta vůbec pojišťovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

 No někdo mi říkal, ať mi zbytek doplatí borec, co mi auto nabořil, ale to se mi zdá zcestné, má na to přece právě to povinný že :). Každopádně díky za rady.

Jsem sama s malou holčičkou tak auto potřebuju větší na kočár atd, ale na značce mi nějak nezáleží, leč teď už mi docela ten Peugeot přirostl k srdci. :)

 

To není vůbec zcestné, tobě dá pojišťovna nějaký peníze za který to možná ani neopravíš. Ty pak můžeš zbytek částky vymáhat na viníkovi. Otázka je jak to bude finančně a časově náročný. On ti to pravděpodobně dobrovolně nedá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se plní z povinného ručení, tak pojišťovna započítává amortizaci. I když pokud se nepletu byl teď nějaký výnos soudu, který to nějak řešil, že poškozený nemůže být sankciován za něco co nezpůsobil.

Časová cena vozidla, je tedy Oddie podle tebe co? Proč ten název časová cena vozidla?

http://finexpert.e15.cz/gema-pojisteni-rozdilu-mezi-novou-a-casovou-cenou-auta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkušenost: Kolega boural Oktávku ( opilá paní mu nedala přednost ). Oktávka opravdu totálka až ke kabině. Kolega chtěl paní žalovat - Oktávka byla stará měsíc. No a protože se paní bála, že přijde o papíry, tak rozdíl zaplatila velice ráda. Myslím, že v takové situaci by doplatek rozdílu ceny nebyl problém. Zde ale nevím . . . Toť má zkušenost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...