Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 406 Break 1.8 16V Nick406


Nick406

Recommended Posts

ked obcas idem do mototechny ze potrebujem nieco narychlo (nemozem cakat za objednavkou)tak tomu predavacovi ani nevravim co chcem a ani  na jake auto :)

len mu dam oem kody a on uz hlada v druhovyrobe za prve je to rychlejsie a za dalsie mensia pravdepodobnost omylu ze ti da nieco ine 

a on je rad lebo vie ze ked som sa pomylil ja v kodoch  tak my to nemusi vymenit  dal mi to co som chcel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zadní tlumič výfuku na breaka nový i starý model je podle mě vzájemně zaměnitelný. Tvarově určitě. Například Bosal má tento výrobek pod číslem BS 190-289 určený jako náhradu za 1726HZ i za 1726P8. MTS má pod číslem 01.96360 rovněž oba modely. ASSO také. Jenom Walker má pro každé OE číslo samostatný výrobek WA 22703 vs. WA 22098.

Já jsem teď na nový model objednával poláka pod číslem pro starý model a šel tam jak prdel na hrnec. Pokud tobě nesedí, bude nutné natočit střední část výfuku, tj. povolit objímku mezi katíkem a  střední částí a po dopasování koncáku zase upevnit.

Upraveno uživatelem Midloch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože stávájící tlumič je udělán tak že vlastně ta část s lemem co jde z tlumiče je vlastně trubka na trubce a ta vrchní má lem na spojení se střední části... tak byla ještě možnost dát výfuk svářečkou dohromady což se povedlo a vrátil jsem ho zpět.A jelikož za 3 měsíce mě čeká STK dokoupím i nový středový díl protože ten lem už je taky uhnilý a má malinké dírky a pak vyměním obě části takže tedka auto funguje.Jinak z tlumiče jsem vyčetl že ten můj stávající výfuk který se mě rozsypal je značky EDEX a nemá ani středním díle držák na zavěšení takže tam je našponovajej a ta část která uhnila v tom spojí je prostě na fest a aby byl ve vzduchu tak to drží objímka:bojim a pak taky rezonuje to je ten můj pěknej zvuk motoru co se mě od začátku líbil :D:D a ono to má na svědomí takovej zvláštní výfuk a navíc podivně namontován.....

Upraveno uživatelem Nick406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak po dvou letech opět kupuji motorek ostřikovače...co začali mrazy tak mě ostřik šel třeba na 3 sepnutí ale stříkalo to normálně pak to přestalo úplně vlastně v polovině ostřiku tak jsem myslel že došla kapalina ale motorek přestal i bzučet posledně bzučel ale stříkal málo nebo vůbec,pojistka OK a včera mě přestali svítit zpáteč.světla pojistka OK,žárovky OK takže jsem objednal spínač na převodovce a tak snad to pomůže.

Upraveno uživatelem Nick406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akorát nový motorek ostřikovače je nějaký nic moc...předtím jsem měl už nevím značku ale stál nějak 190Kč tedka jsem koupil FEBI a proti tomu to málo stříká navíc když zapnu ostřikovače motorek bzučí a až po prvním stírání se něco děje předtím se mě spouštěli zároven se stěrači....

Upraveno uživatelem Nick406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týká výfuku (a nejen výfuku), ten jsem kupoval u badisaka.Zaslal jsem mu VIN a on mi zaslal danou část výfuku (zn. MTS). Nikdy se nestalo, že by nepasoval. Ať se jednalo o 106, 406, nebo bráchovo Hondu Civic. Koupil jsem i montážní pastu va spoje výfuků. Mám jistotu, že nebude ve spoji ,,profukovat".

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No on dá se říct pasuje :) ale chybí mu u střední části vzadu držák a v tom bodě napojení na konečný díl je to napnutý a navíc ty dva konce nebyli v rovině proti sobě takže docela složitý po rozebrání do nasadit tak aby objímka seděla dobře a zároven lauf byl aspon trochu uprostřed,každopádně tedka je to v pohodě.No a nepasoval na to konec výfuku bosal protože má krátkou trubku od tlumiče chybí 2CM a u toho co tam mám je to opačně takže nedosáhla na střední díl ale stejně budu před STK měnit i střední díl navíc ten výfuk je autě už 13 let takže vhodná doba jej vyměnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj na pojištovnu.. že jo sehnat by se dal za pár stovek ale proč bych se s tím měl někde drbat a shánět když to není ani moje vina,já jsem věděl že tam k tomu jednou dojde už se mě to tam párkrát stalo že mě tam někdo najel do cesty ale pokaždý byl čas něco udělat tentokrát jen brzdit a troubit a stejně se tomu člověk nevyhnul.Ono světlo bylo vyskočený asi povolil šroub v držáku navíc dle slečny z její strany neměla nehodu poprvé....pravda že na tom byla hůř vzala mě bokem takže měla obě dveře vprostřed promáčklý a doškrabaný.

Upraveno uživatelem Nick406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A taky jde o to kolik mě Pojíštovna za to dá...novej stojí tak 1600 plus lakování to bude možná tak odhadem nějaká ta tisícovka plus práce tedka jde o to jestli se nedomluvit nebo to nahlásit když si vezmu poslední zkušenost u stejný pojíštovny tenkrát v rodině tak se to úplně nevyplatilo.Pokud máte někdo zkušenosti rád přivítám nějaký rady první nehoda za 8 let co jezdím.

Upraveno uživatelem Nick406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok ;) jako sice to bylo sotva při 50 :D ale rána docela dobrá ...když jsem vylezl ven myslel že to bude horší ale naštěstí to aspon neodneslo světlo který jsme kupoval před Vánocema :D najela do mě zboku prostředkem a dveře promáčknutý a doškrabaný celkem fest proti mě ...no to je ten nová doba plech jak papír :D byla to trojková Octa v kombíku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...