Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2


TomiGunk2

Recommended Posts

Cavte chalani :)

Chcel by som vám predstaviť svoje aktuálne coupe aj bývalé coupe. Prvé coupe som si kúpil na svoje narodeniny minulý rok. Mal som ho cca 4 mesiace. Bola to ale nešťastná kúpa preto som ho aj predal. Bol to ročník 1998 model D8 s motorizáciou 2.0 RFV. Na tachometri bolo 170 000 auto bolo z vnútra zachovalé z vonku celolak aj keď amatérsky. Problém bola ale hrdza ktorou bolo auto dosť vážne postihnuté. Najskôr som bol rozhodnutý že si ho postupne opravím ale akonáhle sa objavil problém s motorom, spojkou a následným prezretím auta na jame kde sme zistili ako vážne je hrdza rozšírená verdikt bol jasný = pôjdeš ďalej do sveta. Auto sa mi podarilo v skutku krátkom čase predať a začal som šporiť a hľadať to čo som vždy chcel. Coupe s motorom buď V6 alebo 2.2HDi. Keďže u nás na slovensku je 406 coupe dosť málo a zachovalých ešte menej začal som hľadať a čakať na niečo obstojné. Nakoniec som narazil na 2.2HDi ktoré som nakoniec aj kúpil.

 

Je to ročník 2001 bez multiplexu. Na aute je všetko v sériovom stave žiadne tuning úpravy. Na tachometri svieti 193 tisc. Auto bolo dovezené z Franzúzska a na slovensku som 3tí majiteľ. S autom som zatiaľ nadmieru spokojný.

 

Opravené / Vymenené

 

-výmenená spojky (zaberla vysoko a horšie sa radia rýchlosti) – jednohmotný zotrvačník Valeo

-výmena filtrov, oleja v prevodovke, motorového oleja Total 10w40

-oprava spätných zrkadiel (striekanie krytiek na strieborno, oprava sklápacieho mechanizmu)

-vymenený zadný znak kufra za nový

-vymenený bovden aj s lankom na otváranie kapoty plus prestreknuté zámky na čierno

-opravené preleštené zatmavené svetlá a hmlovky

-oprava dažďového senzora (výmena silikónových podložiek)

-opravený tapacír šoférových dverí

-vymenený box na baterku aj s krytom

-opravený a prestriekaný kryt motora

-opravený výhrev a posuv sedačiek

-výmena displaya B za C

-podsvietenie interéru (biele led)

-striekané a podsvietené kľučky

-striekaný stredový panel a lišty interiéru

-odstránené pozostatky telefónu

 

Plán na budúci rok

 

-striekanie podbehov (začala sa olupovať tá čierna spodná farba – pravdepodobne to dám streknúť do farby karoserie) a vytiahnutie preliačeniny na podbehu

-klimatizácia (výmena čerpadla a pravdepodobne aj hadíc a chladiča)

-Go náprav

-GO brzdičov plus farbenie

-ošetrenie podvozku

-podvozok (buď pevný alebo vzduch ešte nie som rozhodnutý )

 

Prikladám fotografie (červené 2.0, strieborné 2.2HDi)

 

RFV

 

IMG_20140905_162804.jpg

IMG_20140905_162819.jpg

IMG_20140905_162828.jpg

IMG_20140905_162845.jpg

IMG_20140708_202025.jpg

 

HDi

 

DSCN0379.jpg

DSCN0389.jpg

DSCN0392.jpg

DSCN0393.jpg

DSCN0394.jpg

Upraveno uživatelem TomiGunk2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale ale :D co by se tam kazilo, spíš než páčky bych se bál turba, cooleru a dalších věcí :D :D jinak at coupé slouží, stříbrná je dobrá když se pěkně položí a dokombinuje .)  červená byla na venek taky krasavice ;)

Upraveno uživatelem Mizlerek007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dakujem chalani :) dufam ze bude sluzit aspon tak ako doteraz a o tych packach viem ale co nedam teraz za packy dam za spojku a dvojhmotu ale aj nad tou vaham ci tam nedam jednohmotu a budem mat pokoj a mozem si s autom troska zajazdit bez toho aby som daval pozor a rozmyslal ci sa nepokazi neviem ci tu s tym ma niekto skusenosti ...a peto planujem to tak nejak ako pises poriesit nechat vsetko original len doriesit drobnosti ...z vonku bola aj z vnutra ale ked sa clovek pozrel z blizka tak tam toho bolo dost a za cenu oprav som kupil toto hdi a kto vie ci by som don nemusel dat aj viac :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dakujem chalani :) dufam ze bude sluzit aspon tak ako doteraz a o tych packach viem ale co nedam teraz za packy dam za spojku a dvojhmotu ale aj nad tou vaham ci tam nedam jednohmotu a budem mat pokoj a mozem si s autom troska zajazdit bez toho aby som daval pozor a rozmyslal ci sa nepokazi neviem ci tu s tym ma niekto skusenosti ...a peto planujem to tak nejak ako pises poriesit nechat vsetko original len doriesit drobnosti ...z vonku bola aj z vnutra ale ked sa clovek pozrel z blizka tak tam toho bolo dost a za cenu oprav som kupil toto hdi a kto vie ci by som don nemusel dat aj viac :)

Upraveno uživatelem TomiGunk2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale ale procpak se bat turba, intercoolera a dalsich veci :D, aspon nemusis davat raketu za vymenu civek a dalsich drahych blbosti co jsou na v6 benzinu :D. a pokud tam nemas ecu z jinyho auta, treba 607, tak je to dobry :D. jinak co se oleju tyce, tak mam dojem ze tam patri 5w40 :). neni to videt, ale rekl bych ze mas jeste i bremba. konecne po delsi dobe opet novy kousek coupe na foru :). s tema vizualnima upravama bych se krotil, maximalne si sehnat do interieru stribrne listy, klicky a pak kdyztak striknout stredovy panel, ale zbytek bych nechal jak je, to ti tady poradi kazdy :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to mi už viacerí hovorili že by tam dali 5w40 ale nenastal by problém pri zmene z 10w na 5w ? ...hej mám aj bremba :) čo ma teší je aj to že kotúče a platničky sú po výmene so zábehom a nepískajú a čo sa týka úprav tak ja to plánujem riešiť tak ako to bolo originál na coupe ultima edizione stredový planel lišty a klučky do striebornej čiže u mňa farba karoserie nič iné upravovať v interiéry nemienim :) viď foto 406c%20004.jpg...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

yup, to je aspon interier :), vic toho taky moc v interieru upravovat nejde, ja spis myslel ten zevnejsek, davat susak na rucniky na kufr, zatmaveni smerovek, davat tam jina kola...

 

offtopic: zajimalo by me jak to lavkovo coupe dopadlo... :)

Upraveno uživatelem petrb123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak neviem ako by si na toto zavesil uteráky :D to my musíš vysvetliť :D 

S73_F1041.jpg

 

čo sa kolies týka myslím že takéto 18ky originál peugeot sú určite lepšie ako tie 16 čo tam sú plus zníženie 3-4cm a je to ideál :)

10906461_10204809381347504_2834301687028

 

a takto nejak by som si to predstavoval plus tie smerovky a lišta na kufri a tieto kolesá čo som dal vyššie

1379829_727450427303588_8269921491862300

 

a k tým smerovkám sám peťo ich má riešené ako by som si to aj ja predstavoval :) takže posúď či to je zlé alebo nie ...inak peťo akú fóliu si dával na tie smerovky ak môžem vedieť jedná sa mi hlavne o tú hodnotu zatmavenia :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ja jen tak rypal :), jsem myslel ze planujes nejaky extra kridlo na zadek :), ono popravde to mizovo ma taky neco do sebe, ma to ten svuj clear styl, ale ja jsem za origo :), hlavne se venovat motoru, zkontroluj zadni trmeny, rady reznou a pak to nebrzdi, pravidelne men olej, nevytacej za studena a ta nafta bude slapat jak hodinky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

veď práve preto som ti to vysvetlil aby si si nemyslel že z toho idem urobiť lietadlo :D ja som zástanca originálu max len nejaké vizuálne detaily poriešiť a na tomto aute ozaj len detaily lebo je krásne už samo o sebe :) a momentálne sa len vozím a šporím a nejak marec apríl plánujem veľký servis kde chcem vymeniť aj spojku filtre oleje atď čo bude treba :) ...Poldy ďakujem a na fotke a z dialky vyzeralo krásne :) kto vie či si ho ten chalan čo ho kúpil dal dokopy alebo nie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Cavte po dlhšej dobe menší update :) auto poslúcha km pribúdajú a pred týždňom som prekročil 196 tisic. Samozrejme sa na aute aj pracuje čo mi čas a peňaženka dovolí :) Zo zoznamu úprav som dokončil zatiaľ interiér. Strekol som lišty a stredový panel do striebornej farby a komplet vyčistil interiér a v pondelok sa uskutoční väčší servis kde budem meniť všetky oleje, filtre, silentbloky na motore a prevodovky a hlavnú vec spojku :) nakoniec som zvolil spojku Valeo s jednohmotným zotrvačníkom tak dúfam že budem spokojný :)

IMG_20150327_172738.jpg

Upraveno uživatelem TomiGunk2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V interiéry prebehlo aj čistenie sedačiek :) tých sa asi dobre dlho nikto nechytil pretože rozdiel je v reále neskutočný :) Na čistenie som zvolil prípravky značky Dodo viď foto. Koža zostala po očistení pekná matná a po použití kondicionéru aj mäkšia čo je cítiť hlavne týchto chladnejších mesiacoch.

IMG_20150310_155011.jpg

Na tejto foto môžte vidieť rozdiel po očistení 50/50

 

DSCN0514.jpg

 

Takto vyzerala predtým pôvodne čistá handrička po očistení šoférových a spolujazdcových dverí :)

 

IMG_20150310_162438.jpg

 

Foto zadných sedačiek po očistení. Mám bohužiaľ len túto jednu pretože som priebeh čistenia nestíhal fotiť moc rýchlo sa stmievalo :)

 

IMG_20150314_160035.jpg

 

Na rad prišiel aj stredový panel kde som spravil očistu a výmenu žiarovky na zapaľovači a popolníku a popolník som hneď aj strekol do matna :)

 

IMG_20150314_102519.jpg

 

IMG_20150314_155913.jpg

 

IMG_20150314_155949.jpg

 

Okrem čistenia som aj odstránil pozostatky z telefóna ktorý bol na tomto aute namontovaní a bolo toho hodne :)

IMG_20150114_165916.jpg
 
IMG_20150307_123204.jpg
 
Toto je necelá polovica kabeláže ktorú som odtiaľ vystrihal :D

IMG_20150219_165332.jpg
Upraveno uživatelem TomiGunk2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po určitom čase som spozoroval slabé strpanie/chrčanie v zadnom plane. Myslel som si že je roztrhnutý reproduktor tak som zhodil plato že sa naň pozriem. Po jeho odmontovaní ma tam čakalo celkom milé prekvapenie od chlapcov z výroby v podobe čisto novej antény s vlajočkou a nápisom "vettura giornalisti" čo v preklade zanemná auto novinári  :) kto vie akú má toto moje auto históriu 

 

IMG_20150219_162750.jpg

 

IMG_20150219_162814.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...