Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot NM za Peugeot BA


Kvito

Recommended Posts

Naozaj je veľmi potrebné si ešte pred kúpou vozidla veľmi dobre premyslieť typ pohonu ... diessel & benzín.

Pred necelým rokom som si kúpil viac ako úžasný, praktický, priestranný Peugeot - PARTNER. Diessel. V lete to bola radosť s ním jazdiť, na dovolenku, chalupu, výlety... Až prišla zima a s ňou teploty pod 5 st. C, krátke mestské trasy, trhanie motora a potreba umelo jazdiť radšej naokolo k cielu z dôvodu ubehnutia väčšieho počtu km za účelom zohriatia motora a jeho následného vytáčania, ako lieku proti trhaniu (čo v podstate vždy na nejaký ten čas pomohlo). A potom návšteva servisu a prvý pohľad na Peugeot 301 s benzínovou 1,6 na predajni Peugeot ... rozhovor s predajcom ... skúšobná jazda ... a dohoda výmeny obľúbeného, ale dieselového Partnera za benzínovú 301 + kopec doplnkov k vyrovnaniu ceny za Partnera. Prečítal som si veľa recenzií o 301 a v podstate sa na 301 a benzínový motor aj celkom teším. Verím, že ma nesklame ... :myslim  Každopádne vopred vďaka za každý názor k tejto výmene.

Upraveno uživatelem Kvito
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Štartoval, s tým nebol problém. Problém bol pri plynulej jazde na 3 - 4 - 5 rých. stupeň pri ustálených otáčkach motora cca 2000. A namiesto cca 10 km denne (2x5), naokolo cca 40 (2x20). Ale ako som písal. Treba si naozaj veľmi rozmyslieť typ pohonu ešte pred prvotnou kúpou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nevím, Radku, ale normálně si techničák ke čtení fóra neberu :D Jednoduše "nafta" nebo "benzin" by jistě stačilo. Ale to je samozřejmě na volbě autora.

Tvl, 1000. příspěvek (a taková hovadina), to jsem tomu dal. A to prý toto fórum již můj domov. Sorry za  :xvul .

Upraveno uživatelem Veverka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koupě Partnera byla v tvém případě krokem vedle, i kdyby měl motor benzínový--jinak bys ho přece nemohl vyměnit za sedan a to proto, že Partner je určen pro úplně jinou cílovou skupinu než 301 :myslim , tolik názor k výměně...

 

jinak přeju ať ti to nadšení z 301 vydrží co nejdéle :) , a poznámka nakonec--diesel se píše s jedním S :papa

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

... pomaly má náš P 301 1 rok a ja osbne som zatiaľ nadšený ... spĺňa všetko to, čo od neho požadujeme. Doplnil som akurát lapače nečistôt za kolesá (vďaka cestárom a ich "balvanom" čo rozhadzujú po cestách) a ochranné bočné lišty na dvere (vďaka neohľaduplným "kolegom" vodičom na parkoviskách). Zatiaľ všetko funguje ako má ... :) Spotreba sa ustálila na cca 7,0 lit./100 km podľa tankovaní a podľa palubného počítača 6,5 lit./100 km. A osobne ma veľmi teší, že na cestách stretávan stále viac a viac P 301.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...