Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nefunkční aditivace nafty


Klema307

Recommended Posts

Zdravím Vás,


chtěl bych Vás požádat o radu ohledně problémů s nefunkční aditivací u Peugeot 307 1.6 HDi 79kW (Break) rv.2006 motor 9HZ. 


Po přečtení spousty článků jsem na tento problém nenarazil. O co jde: Doplnil jsem při 60tkm Eolys, už byla prázdná nádržka, žádná hláška ale nevyskakovala. V PP2000 jsem provedl reset hodnot v počítači aditivace. Hodnoty se vynulovaly. Množství aditiva v nádržce 3000ml (tato hodnota se nezmění) .Omylem jsem však zresetoval i množství aditiva ve filtru (jako bych měnil FAP), ale to by nevadilo, hodnoty se dají nastavit. Víčko nádrže je OK, čerpadlo při testu vrčí, i po zresetovaní (otevření nádrže, zapnutí a vypnutí klíčku) taky zavrčí. Všechno se zdá být OK.


Ale problém je, že i po dalších cca 20tkm se nemění hodnota vstříknutého aditiva z nádržky a množství aditiva ve FAPuNeaditivuje mi to naftu.


Aditivum v nádržce viditelně neubylo. Regenerace probíhají v intervalu 200 - 500km, podle toho jak jezdím. Pravděpodobně je potřeba nějaký spec. postup na reset aditivace. Nebo výměna počítače aditivace. Dia nehlásí při celkovém testu žádné chyby.


 


Jinak po resetu jsem nedolíval žádnou naftu do nádrže, ale to už snad není potřeba.


 


Díky za vaše reakce.


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem provedl ještě konfiguraci čerpadla aditivace (simulovaná výměna čerpadla nebo nádobky s aditivem) v menu ND. Po výzvě k nastartování došlo k dokončení konfigurace čerpadla (resp. počítače adit.), čerpadlo jelo asi půl minuty. A podle informací z DIA vstříklo 1g do nafty. Doufám jsem na dobré cestě a teď to už po natankování začne korektně aditivovat. Zítra budu brát plnou, tak dám večer vědět, jak to dopadlo. Snad to už bude OK. S autem nebyly nikdy žádné problémy, nedávno jsem měnil jen žhaviče, ale to není nic mimořádného. To že to neaditivuje signalizuje i očouzená koncovka výfuku. Jakmile příjde čas, tak FapOff je jasná volba, kdybych neměl plnou nádrž Eolysu, tak už se tak stalo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po dnešním natankování 50l nafty se zvedlo množství aditiva vstříknutého do nádrže s naftou o 1g. na 2g Což by mohlo odpovídat. Tak to vypadá, že se to po novém nakonfigurování počítače aditivace (simul. výměna čerpadla aditivace / nádržky) konečně rozchodilo. Sice jsem se snažil po natankování cestou do práce uhlídat čerpání aditiva, ale vůbec jsem to nezaregistroval. Nemáte někdo tušení, kdy přesně se tam to aditivum dostříkne? Někdo píše že po dosažení 40km, jiný zase, že až při dalším nastartování. Rád bych to jednou pro klid duše slyšel. V garáži při testech to hrčí pěkně.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 5 měsíců později...
  • O 1 rok později...
V 16. 1. 2015 at 20:14, Klema307 napsal:

Po dnešním natankování 50l nafty se zvedlo množství aditiva vstříknutého do nádrže s naftou o 1g. na 2g Což by mohlo odpovídat. Tak to vypadá, že se to po novém nakonfigurování počítače aditivace (simul. výměna čerpadla aditivace / nádržky) konečně rozchodilo. Sice jsem se snažil po natankování cestou do práce uhlídat čerpání aditiva, ale vůbec jsem to nezaregistroval. Nemáte někdo tušení, kdy přesně se tam to aditivum dostříkne? Někdo píše že po dosažení 40km, jiný zase, že až při dalším nastartování. Rád bych to jednou pro klid duše slyšel. V garáži při testech to hrčí pěkně.  

Tak na tutu otazku by som chcel aj ja poznat odpoved . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 5 let později...

Peugeot 407SW, 1,6 HDi FAP, 80kW, 9HZ 2006...

chlapi, prosim vas, ked orio diag pise, ze pocitac aditivace nafty "nepřítomen", ale píše množstvo aditiva 1 730ml,zaplnenie filtra 30%, posledna regeneracia pred 378km. FAP tam je a funuje, výfuk znutra uplne bez sadzí. Mate s tym niekto skusenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tu je  VF36E9HZC21530409, ale evidentne mas vyrazne viac skusenost a vedomosti s PSA, takze ti budem verit. Uz som nasiel v SB dost nezmyslov, ktore nezodpovedali realite.

Mam 407 kratko, este sa zoznamujeme, a pomaly si zvykam aj na to, ze nie vsetko co povie Lexia zodpoveda realite. Hoci u 406 HDi aj 307 1,4i som na to nebol zvyknuty.

Upraveno uživatelem Zdeník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...