Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

ČKP končí s vymáháním


Berkoff

Recommended Posts

Ahojtě, tak jsem se právě doslechl, že Česká kancelář pojistitelů končí s vymáháním pohledávek k 15.1.2015. Platí to pro všechny nové, nebo i pro ty starší?

 

Kamarád mi právě volal jestli o tom něco nevím, tak se pokusím zeptat tady, jestli je tu nějaká fundovaná osoba.

 

Chtějí po něm za tuším 4 měsíce 9 tisíc. Je to z roku 2012. Už je ve vymáhání.

 

Zajímá mě tedy jestli stačí počkat do toho 15. ledna, nebo to bude muset ještě zaplatit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne pokud dopis přišel tuším do 18. ledna tak pak to zaplatit musíš, pokud by přišel později tak mají smůlu

 

EDIT: tak je to do 15.tého .

"Tyto excesy nyní končí. Novela zákona o pojištění (168/1999 Sb.) vstoupí v platnost během ledna, prezident ji podepsal těsně před Vánocemi 22. prosince. „Bude částečně platit i zpětně. Komu ČKP do začátku účinnosti novely nepošle výzvu k úhradě příspěvku, nemusí nic platit ani za roky minulé. Takže ti, kdo už výzvu dostali, mají smůlu a musí platit, ale ti, kdo ji zatím nedostali a komu ji Česká kancelář pojistitelů nepošle během následujících pár dnů, vyvázli se štěstím,“ dodává Dlabola. Účinnost nastane 15. dnem po vyhlášení novely, tedy poté, kdy vyjde ve Sbírce zákonů. Novela vyšla 31. prosince loňského roku, komu tedy nepřijde obálka do 15. ledna, má vyhráno."

Upraveno uživatelem gronholmm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

dnešní článek na novinky.cz     cituji :"

         Nové výzvy už ČKP po 14. lednu 2015 neodesílá. Pokud se vám ale ještě dostane do ruky výzva odeslaná před tímto datem, je třeba reagovat zaplacením nebo prokázat, že ručení v době, kdy jste vůz vlastnili, bylo uhrazeno. ČKP současně tvrdí, že kvůli tomu o stovky korun ručně zdraží povinné ručení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda, že v naší republice (národě) nemůže něco fungovat normálně, poctivě. Tzn. aby ti, kdo vlastní auto, platili řádně pojistné, a agentura, která ho vymáhá, ho vymáhala řádně, tzn. neotravovala nevinné.

 

Ještě doplním, i pro HonzaRez: tady na registru nelze přihlásit auto, pokud není pojištěné. Pojišťovna neodhlásí pojistku bez předložení TP s odhláškou.

Tzn. pokud postupuju při prodeji normálně, tak se s kupujícím dohodnu tak, že v okamžiku, kdy on pojistí auto, pošle mi SMS a já odhlásím pojistku.

Ostatní způsoby, jak dosáhnout "nepojištěné" auto, jsou dělány s plným vědomím "nepojistitele".

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já abych předešel tomu že cizí člověk bude jezdit na moji pojistku nebo že nepojistí. Tak když jsem prodával Berlingo pánovy dal úředně ověřenou kopii dokladů všechny doklady jsem  si nechal u sebe a do smlouvy jsem napsal že pojistka bude odhlášena v den přepisu. Pán mi řekl že to je v pořádku ale že odjíždí na služební cestu a nebude mít čas to vyřizovat a jestli bych mohl při rušení pojistky udělat novou na jeho jméno že stačí na měsíc a dal mi na to 1000 Kč. Takže jsem zrušil svoji pojistku a podle údajů v kupní smlouvě uzavřel na nového majitele krátkodobou pojistku. Paní v pojišťovně mi říkala že to je nejelegantnější způsob jak předejít jakémukoliv problému s ČKP. Protože změna pojistky se v systému projeví dříve než změna vlastníka a nějakou dobu figuruje pojistka na RZ se kterou jsem jezdil já. Tudíž neexistuje možnost aby při kontrole ČKP vypadla RZ jako nepojištěná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na druhou stranu si nedelam iluze jak pojistovny s vybranymi financemi hospodari.Umele vytvarene oddeleni s sefy kteri maji za ukol jen reportovat cisla a na to si najmou kamarady a asistentky patricneho vzhledu...delam ve velke firme tak to vidim i tady.

No a pak me pobavil pan z CKP kdy tvrdil ze diky zruseni - docasnemu - plateb za nepojistene vozidla si vsichni platici priplati zhruba o 20%.

Mozna je to i zamer....pojistovny budou mit zaminku proc zvysit platby a pak kdyz se zase zavedou tyto platby tak uz se samozrejme pojistky nesnizi protoze system si na tento objem financi "zvykne" a reportujicih oddeleni se bude moci zridit mnohem vice :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chci se Vás zeptat, měla jsem v bance sjednaný trvalý příkaz, kdy mě povinne ručení bylo placeno pravidelně, pak jsem přešla ke druhé bance a pltby mě odcházeli, ale bohužel bez VS a dnes mě volala paní že mám storno smlouvy a od listopadu 2014 nemám pojištené auto a že tam mají přeplatek 600kč jestli mě to mají poslat na učet nebo složenkou a já koukám jak puk, jak je to možné že mám storno když o tom nevím. prý mě dopis došel ale nic mě nedošlo, ale info že nemám uhrazeno... a přitom adresa sedí paní říkala, že asi pošta nedoručila, ale že nemám od listopadu auto pojištěné, tož jsem byla tedy zaražená, protože k vuli uřednici, která mě trvalý příkaz dělala, tak mě platby odcházeli, ale hold se jim nepřičetli, protože nevěděli o co se jedná až ted s ročního výpisu vědt že platby jsem poslala, ale hold už je pozdě neb je storno, tak mě to jen doplatilo ten dluhu co jsem tam dle nich předtím měla, prý si mám požádat a i jsem i požádala o obnovení smlouvy,... ale chci se zeptat, dle toho co tu čtu, může po mě někdo něco vymáhat? žádný dopis mě nedošel a jak to řešit? pokud to neobnoví,mám si jít ty dny dobrovolně zaplatit a nebo počkat až se mě ozvou sami? a kolik to dělá cca na den, nemůžu si zase dovolit vyvalit naráz třeba 5tisíc a více. Poradíte mě prosím? děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neboj nic už nikdy platit nebudeš platí novy zákon od 31.12.2014 a nabyl účinnosti 15.1.2015 do 15.1 by jsi musela převzít dopis do vlastních rukou....jestli ne maji smůlu nemají na nic nárok.....takže nic platit nebudeš.....

Akorát by jsi mela problém kdyby jsi způsobila nehodu jelikož si neměla povinné ručení....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jé tak to fakt děkuji jsem moc ráda, hned jsem si udělala pojistku novou,akorát mě tedy axa nechce uvolnit ty bonusy co tam mám, ale je to tedy mazec, že nic neposlali do vlastních ruk a pošlou to normálně. ale děkuji fakt za info uplně jsem si oddychla :-)

 

A mám tedy to nechat na to zreaktivování a nebo se mám na to vykašlat a nechat si jen už tu novou co mám?

Upraveno uživatelem zanulinek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda, že v naší republice (národě) nemůže něco fungovat normálně, poctivě. Tzn. aby ti, kdo vlastní auto, platili řádně pojistné, a agentura, která ho vymáhá, ho vymáhala řádně, tzn. neotravovala nevinné.

 

Ještě doplním, i pro HonzaRez: tady na registru nelze přihlásit auto, pokud není pojištěné. Pojišťovna neodhlásí pojistku bez předložení TP s odhláškou.

Tzn. pokud postupuju při prodeji normálně, tak se s kupujícím dohodnu tak, že v okamžiku, kdy on pojistí auto, pošle mi SMS a já odhlásím pojistku.

Ostatní způsoby, jak dosáhnout "nepojištěné" auto, jsou dělány s plným vědomím "nepojistitele".

Jenom dovysvětlím situaci: koupil jsem plechovku a odjel, původní majitel se odhlásil a udělal na mě polopřevod. Ale když jsem chtěl vyjet na evidenčku, zjistil jsem závadu startéru. Takže zatímco jsem sháněl opravu a agenta na pojištění, původní majitel logicky zrušil svou pojistku, zatímco já svou ještě neměl a auto bylo nepojízdné (z hlediska logiky pojistku nepotřebovalo). Hned jak mi to opravili, jsem zařídil všechny papíry (už s pojistkou), ale vznikla tam pauza cca 5 dní. Bohužel ČKP nezná možnost nepojízdného auta bez pojistky, tak jsem jim to pětikilo radši zaplatil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen bych chtěl upozornit, že od 1.1.2015 je údajně taky ještě další novinka ohledně pojištění a to taková, že pokud je vozidlo 10 dní a více nepojištěné, tak se odhlašuje z evidence a už se nedá nikdy přihlásit. Toto mi řekli v pojišťovně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je teda mazec, včera jsem se dozvěděl že auto které jsem koupil před měsícem cca je nepojištěné, protože kámoš tu pojistku hned zrušil ale o tom jsem nevěděl, jde ale o to e je to tedy více jak 10 dní nepojištěné, takže jsem přišel o auto? Pojistku jsem chtěl zařizovat dneska.

 

P,S : auto mám od minulýho roku, to že musím ho do června přihlásit jinak zanikne, to vím, ale to pojištění mě zaskočilo. Ještě jedna kravina, v pátek jsem byl s autem na technický, tam by zjistily že je auto vyřazené z evidence, nebo ne? Jsem z toho fakt teď docela mimo

Upraveno uživatelem virten
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřeboval bych tedy poradit. Budu se snažit to zjednodušit :  Auto jsem koupil 2.1.2015 od kamaráda, který to koupil od dalšího kamaráda. Tedy předemnou 2 osoby, jedna z nich můj kamarád který je "zprostředkovatel". Mám s ním smlouvu na 2.1.2015 ale jelikož je auto v polopřevodu a ten již od nového roku neplatí, sepsali jsme novou smlouvu na prosinec 2014, abych si mohl nechat auto v polopřevodu do června, než ho přehlásím. Když jsem ale koupil to auto, ptal jsem se kamaráda jestli zatím je placená pojistka než si pořídím novou. řekl mi že jo, dal mi zelenou kartu (platnou) s tím, že si zařídím novou. Jenže jsem to nestihl, a potom jsem na to zapomněl a včera mi kamarád volal, že ten původní majitel (jeho kamarád) mu volal že mu přišel od pojišťovny dopis, že jim má něco zaplatit. Tak jsem se zhrozil a ještě ten den (včera) jsem zaplatil novou pojistku, která už je platná. Jenže jsem zároveň zjistil, že auto které je déle jak 14dní bez pojištění se vyřadí z registru a už nepůjde přihlásit. Ptal jsem se pojišťovatelky která mi zprostředkovávala pojištění a prý o ničem takovém neví, jediný co ví je, že musím auto přehlásit do června jinak zanikne  - to vím taky. Pídil jsem se po tom na čkp,cz a tam jsem se dočetl, že pokud je auto déle jak 14 dní nepojištěné , je jen DOČASNĚ vyřazeno z registru a jeho majitel musí odevzdat značky na úřad, dokud si ho nepojistí znova (zřejmě?). Jenže já žádný značky ani papíry na úřadě nemám, auto mám na značkách, mám platný TP (ale v polopřevodu - nejsem tam psaný já) , s novou technickou a když mě 16.1.2015 zastavily PČR kvůli prasklému světlu, tak nic že by auto bylo vyřazené neříkali. Zároveň na stránce bezpojisteni.cz po zadání SPZ a dnešního data vyjede, že auto je pojištěné od listopadu 2014 až do roku 3000 , což se mi zdá taky docela divný, je to tam psaný jako Česká pojišťovna, ale já z dneška mám pojištění u Generali. Můžete mi někdo poradit teda, jestli to moje auto je vyřazený, nebo není, popř. co mám dělat? Je mi jasný že by bylo možná lepší se zeptat na úřadě na evidenci, jenže nemám tam známýho a když tam přijdu a řeknu že jsem auto kupoval v prosinci, bude zase remcat, jaktože ho nemám přepsaný na sebe když je tam zákonná lhůta 10 dnů a z toho může být další problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdy jsou sepsané smlouvy není až tak podstatné. Hlavní datumy jsou ty co jsou uvedené v techničáku. Takže jestli jsem to pochopil správně, tak jeden člověk je uvedený v techničáku jak původní majitel, který to prodal tvému kamarádovi a ten je v techničáku uveden jako nastávající majitel auta a aníž by dokonal převod na sebe, tak to auto prodal tobě a ty máš s ním jen sepsanou smlouvu, ale v techničáku nejsi ještě uvedený jako nabyvatel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...