Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

risk of particle filtr clogging


normen

Recommended Posts

straki: Já tě nekritizuju, kritizuju ty, co si to nechávají dělat. Každopádně z hlediska zákona je to nelegální, protože pokud z vozidla vymontuješ komponenty, které jsou vyžadovány k homologaci vozidla, musíš požádat o změnu homologace nebo nesmíš vozidlo provozovat na veřejných komunikacích. Zákonný postih je až půl milionu. Zodpovědnost je na majiteli, ne na tobě.

Já jen kritizuju názor, že FAP OFF nic neohrožuje. Jak by se ti asi líbilo, kdyby ti chodili lidi chcát do studny, ze který bereš pitnou vodu? Možná by sis ani nevšiml a třeba by se to nijak neprojevilo. Ale třeba zrovna ano. A kdybys věděl, že ti do tý studny chčijou, pil bys tu vodu? Asi ne... Bohužel u vzduchu v okolí nemáš na výběr. Proto mi vadí FAP OFF, protože to mohu dýchat taky. A proto ho nikdy nevyndám. Z hlediska nákladů na auto je to směšná položka, desetník na kilometr...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pacho na uvod len ze zdielam tvoj nazor ale tento boj proti odstranovaniu fap tu kedysi viedol MotoMoto no pravdupovediac z mizivym uspechom. Skor naopak , dufam ze sa neurazi, bol u vacsiny za blazna. V nasich zemepisnych sirkach pre podobne veci ludia nemaju pochopenie. Ako tu ktosi pisal ide iba o prachy a jeden odstraneny filter predsa nikomu neublizi. Mimochodom ja som si dnes na svoje 15 rocne auto zo 400 tkm objednal novy egr pretoze mi na starom praskla membrana ci co. Myslim ze 90 % ludi by ho zaslepilo a hotovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky ho kuchat nehodlám. Hlasim se mezi blazny ;) A EGR mam na obou autech funkcni ;) Ono to v nasich zemepisnych sirkach jeste asi par let bude trvat, nez tento nazor prijme vetsi cast lidi. Je fakt, ze treba proti nemcum a rakusakum jsme v nevyhode v tom, ze oni ty platy maji proste vyssi, ale cena za autodil je vicemene stejna. Takze u nas to rodinne rozpocty boli mnohem vice nez je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

straki: Já tě nekritizuju, kritizuju ty, co si to nechávají dělat. Každopádně z hlediska zákona je to nelegální, protože pokud z vozidla vymontuješ komponenty, které jsou vyžadovány k homologaci vozidla, musíš požádat o změnu homologace nebo nesmíš vozidlo provozovat na veřejných komunikacích. Zákonný postih je až půl milionu. Zodpovědnost je na majiteli, ne na tobě.

Já jen kritizuju názor, že FAP OFF nic neohrožuje. Jak by se ti asi líbilo, kdyby ti chodili lidi chcát do studny, ze který bereš pitnou vodu? Možná by sis ani nevšiml a třeba by se to nijak neprojevilo. Ale třeba zrovna ano. A kdybys věděl, že ti do tý studny chčijou, pil bys tu vodu? Asi ne... Bohužel u vzduchu v okolí nemáš na výběr. Proto mi vadí FAP OFF, protože to mohu dýchat taky. A proto ho nikdy nevyndám. Z hlediska nákladů na auto je to směšná položka, desetník na kilometr...

 

 

 

Ono kdyby se tady nedelali tri prdele vlaken o FAPu tak by jste vedeli jaky mam nazor na FAPoff.

Osobne mam v aute FAP taky jeste funkcni ......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dusan2: No při nákladech 10h na km mi to přijde trapné ty lidi vůbec hodnotit. Krom toho, že to odporuje zdravému rozumu to odporuje i zákonu. Snad se podobně jako v civilizaci (Německo, Rakousko) dočkáme na kontrolách technického stavu, že u emisí se bude měřit nejen CO2, množství pevných částic, ale i jejich typ. A pokud se na STK přijde na vykuchaný fap a zaslepený egr, je to nepovolený zásah do homologace vozu a pokuty nepůjdou pod 50tis.

 

honzaC2: to je relativní, díl je možná v přepočtu na kupní sílu levnější, ale obecně vlastnictví auta je tam mnohem dražší, než zde. Též hodinové sazby v servisech jsou tam jiné. A těch, kteří by si i běžný servis dělali doma sami, to je kapka v moři. Jak píšu, aby náklad na fap a egr dosáhl 10h/km, nevím, jak bys musel jezdit... Jenže každěj to bere jako "ránu" v okamžiku, kdy musí měnit. Jo lidi jsou hlupáci a samozřejmě si nejvíc škodí sami.

 

straki: hele názor je hezkej, ale chtělo by to něco víc. Já třeba jako ajťák nikomu nenainstaluju nelegální soft. Stejně jako sobě.

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebude mě to bavit. Raději dělám něco užitečného.

Zajímalo by mě jen, pokud od tebe chce někdo tuhle úpravu, jestli ho upozorníš, že je to nelegální, dopouští se trestného činu, je na to vysoká pokuta a standardně ti odeberou RZ, neboť vozidlo nevyhovuje homologaci - tím pádem je z hlediska vyhlášky neprovozuschopné na veřejných komunikacích?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zase placani.....podivej cim vsim fabriky zasiraji ovzdusi..vodu...co vse jezdi na cestach...stare tatrovky...aviatici...atd...na to vse je tech aut s fapoff..mizive mnozstvi...a ja bych si mel delat tezkou hlavu...

obhajujes tady fapy a co pri fapoff dychame a na druhe strane do sebe peres zradlo s ani nechci rict cim....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebude mě to bavit. Raději dělám něco užitečného.

Zajímalo by mě jen, pokud od tebe chce někdo tuhle úpravu, jestli ho upozorníš, že je to nelegální, dopouští se trestného činu, je na to vysoká pokuta a standardně ti odeberou RZ, neboť vozidlo nevyhovuje homologaci - tím pádem je z hlediska vyhlášky neprovozuschopné na veřejných komunikacích?

 

 

Co to tady meles ???????????????

Mas pravdu.

Bez delat neco uzitecneho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

No mam podobný problém, koupil jsem si v bazaru 1,6 hdi 80 kw 2005 132 000 km cestou z bazaru jsem vzal plnou nádrž navfy u šelky a cca po 100 metrech od benzínky se my rozsvítila už zmiňovaná kontrolka a nápis v překladu znamenající " riziko zanešení FaP. Vzal jsem to do Peugeotu na diag. a tam my řekli ze nějaký snímač který měří tlak ve výf. potrubí před a za FaP dává nesmyslné hodnoty a že je špatný.  v pondělí my ho vymění. dále řikali že močoviny jsou tam 3 litry a že by to mělo být plný při 3 litrech a pak ještě řekli že uroven zaplnění Fap je 23 % a poslední nájezd mezi regeneracema je cca 300 km  a obvykle je to tak 600 -700 km. co jsi o tom mam myslet ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Neni tam mocovina (ta je na eliminaci NOx), ale Eolys/infineum/powerflex a ten je na snizeni teploty spalovani sazi.

2. 300km mezi regeneracema je uz docela malo. Tz. ze uz muze byt hodne cerinu ve FAPu.

 

Ale cele bych to odpichl od toho cidla. Jestli ukazuje uplne nesmysly, nebo ukazuje realnou hodnotu a ten FAP je treba silne zaneseny.  A s tema 23% zalezi co ten clovek cetl. Oni so to dost pletou - jsou tam 2 hodnoty, zaneseni filtru mezi jednotlivymi regeneracemi a zaneseni FAP filtru cerinem obecne. Ale vzhledem k tomu, ze regenerace je po 300 km videl bych to tak, ze FAP je uz docela plny cerinu (pokud jinak regenerace funguji) a mozna nekdo jen resetnul stav cerinu ve FAPu - provedl ukon v softwaru - vymenu FAP filtru. Cimz sice ocuras cislo zaneseni, ale regenerace se stejne budou dale dit v kratkych cyklech a motoru to neudela vubec dobre.

 

Zkus kontaktovat Strakiho, urcite ti poradi pripadne nabidne nejake reseni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, podívej, napíšu to natvrdo--i kdyby byl FAP na výměnu (což při těch kilometrech velmi silně pochybuju), tak ho necháš vyměnit za repasovaný, dodávaný přímo pežotem a pak můžeš na zkratku FAP zapomenout, už ho na tom autě řešit nebudeš , což v souvislosti se změnami v STK není na škodu :myslim , navíc výměna FAP u PSA není finanční harakiri, jako u ostatních značek...

 

ale zatím spi v klidu--brod je ještě daleko, je brzo stahovat gatě ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže "diferencialní snímač tlaku výfukového potrubí" nebo tak něco  se vyměnilo ale pořad jím diagnoza ukazovala nějakou chybu . tak tam něco vyresetovali jako by vyměnili Fap filtr ale nechaly tam ten původní. jeli to projet a auto jede jak má a chyby ani kontrolky se neukazují. tak sem to pak jel projet já ještě 100 km dal sem tomu trochu karla po r 35  ve svitavech na Schell sem dotankoval a zatím dobrý. ted je s tím ujeto cca 300 km a pořád dobrý. tak snad to vydrží no.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...