Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Parkovací senzory a bezdotykové otvírání dveří


Guest Sikyl

Recommended Posts

Ahoj, mám  na své 508 SW, 2.0 HDI, 120 kw, r.v. 2011 problém s předními parkovacími senzory a bezdotykovým otvíráním dveří. Když je delší dobu vlhko (i když auto vyjímečně den nejelo) začne mi hlásit PP krajní senzor překážku- tři čárky a červený čtverec s trojúhelníkem na navigaci, jako bych byl těsně u překážky, dokonce i při couvání. V Peugeotu demontovali nárazník, vše zkontrolovali, PP čidlo vyměnili! a druhý den cestou do Německa mi systém za jízdy napsal na displeji mezi budíky, že má závadu parkovacího asistentu a v pravém budíku oranžově SERVICE. Parkovací asistent jsem vypnul a byl klid. Při zaparkování nešly zavřít žádné dveře dotykem, ale jen klíčem na dálku. Odemknout taktéž. Bez nastartování nevyjely ani páté dveře nahoru, jen se odjistily na zámku!!! Při zpáteční cestě jsme zapnul parkovací asistent a po nějaké době se vše opakovalo. Druhý den jsem jel do Peugeotu a diagnostika jim hlásila závadu dvou předních čidel a dvou bočních (z celkových 6), o ničem jiném ani zmínka. Závadu resetovali a to bylo vše. Posléze jsem navštívil  autoelektrikáře mimo Peugeot, o kterém vím, že je opravdu dobrý: s kolegou přede mnou demontovali nárazník, proměřili všechna čidla, každý konektor a poté celý elektro svazek drát po drátu fyzicky zkontrolovali a přeměřili. Vše zaizolovali, dali zpět, tři dny byl klid a zase pravé čidlo začalo hlásit překážku. Teď mi týden kliky nefungují (občas vyjímečně ano), systém parkovacích čidel opět vypadává a hlásí překážku vlevo i vpravo a SERVICE, takže jej mám vypnutý a dnes jsem u obchodu dálkou ani neotevřel 5 dveře.

Nikdo si s tím neví rady. Kamarád z jiného Peugeotu mi nabídl pomoc formou kompletního přeinstalování softvéru. Pak prý to dá pokoj, ale auto tam musí na celý den. Nejsem si jist zda to pomůže, má to evidentně souvislost z dlouhodobější vlhkostí!  Kolik do toho ještě nasypu peněz nevím a zda se to vyřeší taky nevím. V Peugeotu mi řekli, že to mám za vlhka a v zimě vypínat a budu mít klid. Budu vděčný za každou věcnou radu. Předem děkuji.

 

post-48502-0-88136800-1420196924_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravíčko,

ohledně zamykání a odemykání mám taky problém. Na podzim, když delší dobu pršelo (týden a více), tak mi taky přestalo fungovat otevirání a zamykání dotykem. V Peugeot Brno mi řekli, že to má souvislost s vlhkem a že to budou opravovat v rámci záruky. Auto jsem ale v tu dobu hodně potřeboval, tak jsem jim tam auto nenechal a od té doby už moc nepršlo, takže vše funguje. Na auto začínám mít celkem vztek. Problémy s vrzáním tlumičů, stěrače pořád rozmazávají, třepou se xenony, senzory otevíraní dveří, ostřikovače na prdlačku, z kufru se ozývá nějaké bouchání, teče mi na hlavu když otevřu kufr... Začínám litovat, že jsem se nechal ukecat vizáží. Asi příští auto bude jiné značky.

Upraveno uživatelem klakson23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Možno je súvislosť medzi senzormi a otváraním 5 dverí, aby nenarazili do prekážky.

Neviem ako je to s citlivosťou, ale cez diagnostiku by sa to malo dat nakalibrovat.

Kamarát mal na c 5 podobný problém, vždy v daždi mu signalizovalo prekážku vpredu. Tak to vždy v daždi vypinal.

Vlhkosť môže byť niekde inde a na senzoroch sa to len prejavuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otevírání - zkuste použít druhý klíč. U 3 letého auta pomůže výměna baterie v klíči. 

Senzory - diagnostika to musí odhalit. Pokud bude blbnout některé čidlo, zkuste očistit a lehce přiložit na něj prst. Musíte cítit mírné vrnění = funguje. 

Odchází většinou po bouračce, nebo jsou po výměně blbě olakovány.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem sám nakonec nalezl příčinu mého problému. Ve voze byl přeinstalován v Peugeotu kompletně celý software a vše přestalo zlobit (parkovací senzory nehlásily fiktivní překážku, bezdotykové kliky zase fungovaly a  5 dveře se zase otvíraly, jak měly. Když jsem odjížděl domů bylo sucho! Bohužel v půli  75 km cesty domů začalo pršet a při příjezdu do Mladé Boleslavi před kruhovým objezdem začala zase hlásit fiktivní překážku obě přední krajní parkovací čidla. Zastavil jsem u Mc Donaldu a napadlo mě podívat se pod kapotu a byl jsem doma. V Obou podbězích je díra, kterou přímo stříká od kola do pojistkové skříně na a do BSM!!! Začal jsem pátrat na netu a od roku 2012 pouze na levém předním podběhu tuto díru zalepovali- dle pokynu Peugeot pro servisy, aby nevnikaly nečistoty do motorového prostoru. Proč ale ne na pravém podběhu? No aby nemuseli měnit jednotky BSM!!! Neudělali ani svolávací akci u auta za cca 900.000,-Kč (cena mého vozu). Bohužel BSM je poškozené oxidací po 3 letech v mokru. Když je mokro i přesto, že jsem díry zalepil, vzdušná vlhkost vyvolá opět mnou popisované problémy. Už mám objednané nové BSM za cca 5.000,-Kč. Snad ho do měsíce dodají? Chce se mi zvracet z politiky automobilek. Doufám, že mi do příchodu nového BSM auto neklekne, nebo nevyhoří!

post-48502-0-01059900-1421872901_thumb.j

post-48502-0-90117800-1421872911_thumb.j

post-48502-0-15521500-1421872916_thumb.j

post-48502-0-80031900-1421872919_thumb.j

post-48502-0-78077100-1421872926_thumb.j

post-48502-0-51333700-1421872930_thumb.j

post-48502-0-46407100-1421872935_thumb.j

post-48502-0-80185400-1421872944_thumb.j

Upraveno uživatelem Sikyl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu sme to riesili pred skoro 3 rokmi....

http://www.peugeot-club.com/topic/77190-voda-v-kufru-pri-oteviraniři-otevírání/page-4

 

Vylepsil som to este o predne utesnenie kapoty (medzi nosnikom svetiel a kapotou a pri svetlach) mi pri jazde na motor frkala voda... po vlozeni tesneni medzi kapotu a predny nosnik (okolo mechanizmu zamku) tiez pri svetlach, som to obmedzil na minimum a teraz mam motorovy priestor relativne v suchu....

Povodne tesnenie na obr. pod cislom 22 je tam len na ozdobu...

post-10960-0-72158800-1422013630_thumb.j

Upraveno uživatelem PeugeotHDi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Vylepsil som to este o predne utesnenie kapoty (medzi nosnikom svetiel a kapotou a pri svetlach) mi pri jazde na motor frkala voda... po vlozeni tesneni medzi kapotu a predny nosnik (okolo mechanizmu zamku) tiez pri svetlach, som to obmedzil na minimum a teraz mam motorovy priestor relativne v suchu....

Povodne tesnenie na obr. pod cislom 22 je tam len na ozdobu...

Fotka alebo link na tesnenie co si tam dal neni?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fotka alebo link na tesnenie co si tam dal neni?

Nech sa paci... na tych dorobenych tesneniach je vidiet (den predtym dost prsalo) ako zrazaju tu vodu a necistoty a motor je celkom v suchu... predtym ako som zvolil prislusne tesnenie, tak som zobral trocha plasteliny a meral kolko je tam miesta....aby nebol problem so zavretim kapoty a pod.

post-10960-0-89442300-1422107628_thumb.j

post-10960-0-51942100-1422107683_thumb.j

post-10960-0-41150700-1422107744_thumb.j

post-10960-0-71741000-1422107793_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Tak od vcera mi zacal hlasit predny pravy snimac ,ked sa rozbehnem, tak hlasi vykricnik a ze je pred nim prekazka. Ale nie je. :-((((  Pekne ma to rozculuje, pri kazdom pohnuti zacne pipat. Zatial som pozeral len snimac, ale ten je vizualne v poriadku. Ale sam neviem co s tym urobit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

Tiez mam problem ze ked prsi, alebo aj po dazdi mi zacne spinat predny park. senzor a to aj ked auto cely den stalo a iba do neho nasadnem (cize vylucujem ze by to motora tieklo kvoli jazde) Dokonca mi to spravilo ked cely den pieklo na auto slnko a auto bolo rozpalene.

Nejake tipy ako to odstranit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
  • O 5 měsíců později...
V 29. 6. 2017 at 9:34, skorpo84 napsal:

Tiez mam problem ze ked prsi, alebo aj po dazdi mi zacne spinat predny park. senzor a to aj ked auto cely den stalo a iba do neho nasadnem (cize vylucujem ze by to motora tieklo kvoli jazde) Dokonca mi to spravilo ked cely den pieklo na auto slnko a auto bolo rozpalene.

Nejake tipy ako to odstranit?

Vyřešil jsi to nějak @doctortom508 ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podložka pod RZ musí být pořádně připevněná. Nesmí nikde odstávat od nárazníku, jinak to blbne. Nechápu, ale je to tak. Trošku slabůstka 508 ček.

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 9 měsíců později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...