Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

topení ve voze


kojak

Recommended Posts

Zdravím, koupil jsem 5008 Aces s motorem 1,6L benzin. měl jsem již několik vozů různých značek, ale nějak se mi nezdá výkon topení v tomto voze. Dnes jsem absolvoval cestu cca 100 km, a topení při venkovní teplotě cca -1 nic moc. Jednak je třeba mít stále zaplý větrák minimálně na 3 stupeň a teplo ve voze je bídné, při jízdě bez zapnutého větráku na nápor zima jak v lese. Teplota motoru normál 90, tak bych se chtěl zeptat zda je to u těchto vozů normální, než to začnu řešit v servisu. Jinak vůz koupený nový u značkového prodejce.

Dík za případné rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že auto netopí bez zapnutého ventilátoru je řekl bych normální. Pozoruji to u všech moderních aut. Ventilátor je potřeba mít alespoň na 1.stupeň a to ideálně pořád. Nakonec dělá to tak i automatika a je to i logické. S vypnutým ventilátorem není přísun čerstvého vzduchu do vozu a řidič je díky vydýchanému vzduchu unavený. 

Pokud to netopí se zapnutým ventilátorem, pak je někde chyba. Můj 5008 1,6HDI mi mile překvapil. Topí brzy a dobře (pravda třeskuté mrazy jsem ještě nezažil). Automatika také funguje skvěle, v podstatě není potřeba mauálního zásahu.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dík za reakce, vůz má manuální klimu, jízda se zapnutým větrákem je asi jasná, ale při teplotě -1 mít zapnuto na 3,je asi moc, na 4 stupeň je už větrák slyšet a jízda se stává nepříjemnou. Co to bude dělat až teplota venku bude cca -10 a víc? Měl jsem už více aut různých značek ale tak bídné topení jsem ještě nezaznamenal, jen bych potřeboval vědět jestli nemůže být chyba někde jinde. Podle manuálu k vozu je vše v pořádku, takže mi asi nezbude než navštívit servis. Jen jsem chtěl vědět zda se někdo nesetkal s podobným problémem u tohoto typu vozu, nebo kde může být problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady ma vetsina lidi HDI a to tezko porovnavat. Zkus se zeptat clena Vatsung (tusim) ma stejny motor. Ja mel v predchozim 308 1,4 benzin a taky jsem mel pocit ze by to mohlo topit vice. Asi nekde soudruzi z BMW udelali pri tom benzinovem motoru chybu a to nejenom pri topeni... Jinak preju at jezdi bez problemu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

problém s topením je všeobecně u všech 1,6 v naftě.Jak u benzínu nevím. Proto je tam do topného okruhu přidáno topné tělísko. Ti ropáci 1,6 mají velice málo zbytkového tepla. Vše požere kat a především FAP. Já to vyřešil tak,že jsem si udělal do lamel v masce zaslepovací lišty,chycené jsou el. páskami a mám pokoj. Všechny žábry jsou zaslepené.Naprostá spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...