Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

2008 1,2 VTi


petulkooo

Recommended Posts

  • O 3 týdny později...

Mám  Peugeota 2008 v bílé perleťové barvě rok výroby 2014 motor 1,2Vti tříválec benzín.Koupil jsem ho minulý rok v srpnu.Najeto mám 7tis. km.(Vše jsem o autě psal již v předešlých článcích)Aniž bych to věděl,přijel jsem do Peugeota a byla svolávačka na ruční brzdu.Tak jí seřídil a je ok.(Mně se zdála i předtím ok,ale dobře)Ale o tom jsem nechtěl psát.Objednal jsem se k Peugeotu aby mi zkontrolovali software,zda není novější.Dočetl jsem se někde na foru,že se mimojiné zlepší i rozjezdy,což jsem chtěl,protože někdy mi auto cukalo při rozjezdu.(Nebo že by to bylo řidičem?)A samozřejmě proč nemít nový software,vždyť se dělá proto,že se opravují chyby toho předešlého.Tak mě napojil na notebbook přes zásuvku,která je v pojistkové skříni.Zkontroloval přes program,zda jsou v autě nějaké chyby-nebyly.Pak dal hledat nový software a....našel a přehrál.Auto jsme ještě nejakou dobu nechali klapat naprázdno-prý se to musí.A pak jsme ho projeli.Hotovo.Neplatil jsem nic,neboť přijímací technik to zapsal jako:dočasná ztráta výkonu:)A hleďme,když jsem vyjel,auto se rozjelo bez cukání.Zkusil jsem to několikrát a dobrý.Takže něco na tom bylo.Ptal jsem se technika,zda ví,co nový software opravuje a nevěděl.Chtěl jsem se jen podělit s vámi o tuto zkušenost,za někdo také přehrával soft.?

Jinak jsem po Čechách v době dovolené najel 2tisíce km se spotřebou 5,4l/100km.A celková za rok je 6,2 litru.Na dovolené po okrskách 60procent a zbytek dálnice.Radek

 

je to výbava podle modelu

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

Tak mal som prvú aférku s mojím peugeotíkom .. 38 000 km a musel na operáciu ... pod tatrami 1,5 km pred odpočívadlom Východna sa mi rozblikalo možno aj rozhulákalo snáď všetko čo sa dá a motor výrazne strácal výkon (servis, porucha vozidla, odstavte vozidlo ..a neviem čo ešte) .. ledva som sa doplazil na parkovisko ... po vytiahnutí kľúča auto chladil ventilátor ešte asi 5-10 minút

 

o pol siedmej večer Peugeot asistence mi vedela ponúknuť len odťah (fasa) .. po pol hodine prestávky naštartovaní (dievča na linke povedalo nech skúsim)..svietila iba porucha motora na oranžovo .. dal som 2-3 kolečka po parkovisku (kde sa už motor správal relatívne štandardne) a po oznámení, že ak svieti už len oranžová môžem sa pokúsiť pokračovať .... (keď sa pýtam na koho zodpovednosť tak na vlastnú ... )

 

V Bystrici po vypnutí a zapnutí prestala svietiť už aj ta porucha motora ... 

 

A teraz riešenie ..v peugeote ho nahodili na PC vyhodilo im "nejaké chyby" porovnali to s databázou a doslovne povedali pri týchto chybách je takýto a takýto postup  (vraj už sa niečo podobne niekde v európe stalo a riešili to takto a takto)... vymenili úchyty motoru a nejakú osku neviem čoho a preinštalovali software ... na otázku: Čo sa teda stalo?  ani nevedeli odpovedať ... 

 

4 mesiace pred koncom záruky .. ďakujem pekne ...

 

a k spotrebe dlhodoba za poslednych 9999 km = 6,1 l ... to k deklarovanej 4,9 litrovej ... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

pri 42 tisic som dolieval olej prvy krat pol litra ... auticko si to nepitalo ... iba pri prudkom brzdení sa opatovne vsetko rozhulakalo ze maly tlak oleja vypnite vozidlo zastavte vozidlo a tak bla bla bla ..  

a aktualnejsie dnes pri 44 tisic kilometroch mi odislo prave spatne zrkatko nechce sa otvorit je tam vidiet pohyb ako ze motorcek funguje ale nieco tam je krupnute .. najlepsie ze som bol 10 minut z auta .. na mieste kde nieje pohyb ani nikto vedla mna neparkoval ..a od cesty k zrkadlu 3 metre .. takze v piatok opat raz do peugeotu .. a uz čakam ako tam budu bojovať ze to nieje zalezitosť záruky ...

po dnešku velmi nasrana nalada na peugeota ... jazdenie v nom je síce prijemne ale technicka stranka ... koniec sveta .. mam pocit ze sa to auto somnou niekde rozsype mesiac po zaruke ...  (do konca zaruky mam nejake 2 mesiace..... uvidím ešte ako sa zachová final cd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...