Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

aditivum


Božek

Recommended Posts

depresanty(to co zabranuje zrazanie parafinu) v zimnom vife ciastocne znizuju cetanove cislo nafty(respektive neznizi ale bude malinko nizsie nez z letnym vif) letny vif to samozrejme nema takze trosku to ide lepsie na letny vif a pokial niesu ukrutne mrazy -20 a nizsie ,kludne sa moze liat  letne vif, to nafta z benzinky este znesie take teploty

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

tak už podruhý auto v nouzáku a znovu problém se vstřikem. Poprvé před rokem a cca 95000km teď mám 115000km. Znovu se udělala korekce vstřikovačů a uvidíme, Každopádně mi bylo doporučeno nepoužívat aditiva do nafty (VIF).  Že se aditiva v autě kvůli filtru částic nesnášejí s některými jinými aditivy. Tak jsem z toho zmatenej.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

V autorizáku som kúpil origo aditívum,o ktorom ani nevedeli,že existuje. Našiel som ho náhodou na nete,dal som ho objednať  a som milo prekvapený výsledkom.Na palubáku mi svieti spotreba  5,1 za posledných cca 1700km a motor si krásne tichúčko pradie.Kto chce,nech vyskúša.https://eshop-peugeot.cz/sk/udrzba-vozidla/1005-aditivum-pre-dieselove-motory-peugeot.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono to bude klasické aditivum na čištění motoru. Tedy palivové soustavy + spalovacích prostor (dekarbonizace). Předpokládám, že to pro ně dělá někdo renomovaný a jen to má nálepku. Otázka kdo, nejspíš něco z koncernu Total.

Jinak ano, kdo to nikdy nedělal, může mít poprvé takový pocit, motor okamžitě ztichne, má plynulejší chod, lépe reaguje na plyn, spotřeba klesne. Pokud to ten člověk nikdy nedělal (čištění), určitě to na chování motoru pozná. A to i pokud pravidelně aditivuje. Přesto si myslím, že to není nic zázračného a renomovaných čistících aditiv je spoustu. Mě se osvědčil Diesel+ od Delphi nebo profi řada aditiv od Liqui Moly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PAVELU96 - nikde som nepísal,že to dávam dvakrát ročne.Toto aditívum som použil prvý krát.A o spotrebe sa naozaj baviť nemienim.Mám iné auto s iným motorom a ak chceš vedieť môj názor na spotrebu nájdeš ho v inej téme.Nechce sa mi hľadať kde a ani to nepovažujem za potrebné.:D:papa.Inak čistil som už aj Tecom a pravidelne pridávam Vif, ale ide to strašne do peňazí.:D .Veď preto mi dali v autorizáku zľavu a aj tak som platil závratnú sumu 13,32 eur.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi som to v v predošlom príspevku zle štylizoval.Mám 2.0 hdi RHR v 407-čke SW.Chcel som iba upozorniť,že existuje " jediný a jedinečný přípravek homologovaný pro motory HDi s nebo bez částicového filtru ",ktorý sa mi osvedčil a o spotrebe som sa nemal vôbec zmieniť.Mohol som tušiť,že sa to zvrhne.Reálna spotreba je o 0,3 väčšia, na 1200 ot. nejazdím.Jazdím 27 rokov,z toho 20 s nafťákmi , na zázraky neverím a viem ,že na trhu je množstvo podobných prípravkov.Dúfam ,že ma nikto nenapadne za to,že je to v sekcii 5008,ale nechcel som zakladať novú tému keďže táto má názov aditivum.Kašlite na spotrebu,chcel som iba upozorniť na toto aditívum.

aditivum-pre-dieselove-motory-peugeot.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím kdo to pro ně vyrábí, ale mě to úspěšně léčí vstřiky už 2 roky a cca 50000km. Jednou za rok jdu na korekci vstřikovačů a do prázdné nádrže se nalije tenhle sajrajt a alespoň 10km ujet. Překvapivě léčba v aut. servisu (nenutí mi nové vstřiky)

VIF jsem musel přestat používat, výše popisovanou plechovku dávám 2x za rok. Spotřeba mě nezajímá, takže v  tom přínos nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...