Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Není servis jako servis aneb prodej náhradních dílů.


bara

Recommended Posts

Nevím kam toto téma zařadit tak jsem založil nové.Stala se mi taková věc.Je to asi rok a půl co jsem si nechal vyměnit oba homokinetické klouby v soukromém autoservise.Tento týden mám smolný takže mě kromě ventilátoru odešly i ty klouby,které mají najeto asi  8000 km.Podle mne by měli vydržet alespoň 100000km.No šel jsem to zkusit reklamovat a dopadl jsem takto.Ten mechanik šel z reklamací k prodejci náhr.dílů,(taky má i vlastní servis,ten prodejce) a ten mu řekl následující.Kupovaný náhradní díl který je následně namontován do auta podléhá pouze 3 měsíční záruce a tudíž nemám na nic nárok.Je to čerstvé teprve 8 hodin,tak to ještě rozdýchávám,takovou kravinu jsem ještě neslyšel,tak si to nějakým způsobem ověřím a když ne tak asi bejzbolka.Ta sranda mě vyšla na 5000 kč plus práce.Předesílám,že guma prasklá není a stahovací pásky drží,písek v tom není.A není to žádný starline i když někdo tuto značku chválí,jiný zatracujeno nevím.Tak by mě zajímalo jaké zkušenosti máte vy co se týče prodeje náhr.dílů a následné reklamace?Slyšel už někdo někdy takovou hovadinu na reklamaci dílů?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud byly díly na auto namontovány v rámci opravy, tzn. pokud byla se servisem domluvena oprava s montáží náhradních dílů tak je záruka jen 3 měsíce. Plná záruka 24 měsíců by byla v případě, že by jsi díly napřed koupil, měl na to třeba extra fakturu nebo kupní smlouvu a tyhle díly by následně servis namontoval. Akorát nevím zda v tomto nebyly nějaké změny s novým OZ.

Upraveno uživatelem MJSytic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo a kde ty díly kupoval? Pokud je kupoval servis, je jeho věcí, jak si tu reklamaci vyřídí s prodejcem. Pokud ty, je to tvůj problém. Co se týče zkušeností s reklamacemi, zkušenost mám zásadně takovou, že se reklamace vyřizují podle obratu kupujícího...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše oddie, reklamovat u servisu. Pokud servis dodal + namontoval náhradní díly, tak tebe nemusí vůbec zajímat, co je mezi servisem a prodejcem. Faktura za opravu je a i doba záruky taky je splněna. Viz OZ. Jiank se jedná o občanskoprávní věc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je tak jak říkáte chlapy.Je to klasický český výmrd ve stylu já na bráchu,brácha na mne,my už máme tvé prachy utraceny a ty si naser.A jelikož se jedná o nějakých i s prací 6000kč,tak by mne vyšel advokát na víc a bylo by to pyrhovo vítěztví.V této zemi kde slušnost a právo nefungují je smutný a dost těžký život .Zase další ponaučení,sepisovat speciálně smlouvy na coby kdyby na kdejakou hovadinu,všechno uspořádat do šanonů a ještě to naskenovat do počáku,to k vůli okamžité el.korespondenci.No na posrání.Dost na tom,že už se spoustu věcí nedá jíst a nechutnají jako dřív a musím si je dělat doma abych si pochutnal,tak budu muset si i ty blbé klouby asi vyměnit sám a budu vědět co jsem tam dal či nedal.Dělal jsem to před 16 lety a myslel že naposled.Nemám na to čas,dostatečnou výbavu a taky už mě to nebere.Jenže ono není ani sranda zjistit co tam vlastně patří.Čumím do komplu  a nechápu,milion druhů hom.kloubů.A každý včetně kelly uvádí něco jiného,s drážkou,bez drážky,rozměry,délky takové ,makové.Jakožto mechanik se smlouvou o odběru zboží,bych to měl jednoduché jak facka.Po demontáži a následném změření bych obratem díl vrátil a obědnal druhý,což všichni dělají co mají živnost na daný obor tj.autoopravárenství.Ale já bych se zase musel hádat.Je to tu fakt jak u debilů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není o smlouvách a vymáhání.

Je potřeba si najít důvěryhodný servis, toho se držet a taky nešetřit na halíři, ale nechat ten servis přiměřeně vydělat. O přiměřeném výdělku mám představu 400 na hodinu vč. DPH a na dílech asi 20 % (to nevím).

Jo a nebrat díly nejlevnější, ale aspoň průměrné kvality.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oldo souhlasí s tebou,ale ne vždy znamená dobrý servis ze musí byt dráhy...

Viz autorizak 600/hodinu a umí vyměňovat díly ne opravovat u nás slusni a šikovný kluci co dělají na sebe si účtují od 150-250/hodinu + marže z dílu,ta mi je fuk,když mi nabídne stejný díl,který třeba koupim za 1500 a on mi ho nabídne za 1500 neresim jestli z něj ma 200-1000 to je jeho šikovnost ze ma levného dodavatele....:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rama? Na co se proboha tenhle sajrajt u oprav aut používá?

Nechápu čemu se Charlie 1 směje. Žrát se to nedá, takže snad na mazání táhel řazení? Já teda dávám přednost univerzální vazelíně, nicméně jiné (rozumnější) využití Ramy mne nenapadá... :blicismajlik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pe.tr  tím asi chtěl říct to co mnoho lidí není zrovna ochotno přiznat vždy když se rozproudí takováhle debata.  To že někdo tvrdí že někde u nich jsou jiné platy než tady v Praze to nikomu nikdo neupírá ale ten zámotek je jinde ano lidi mimo Prahu mají platy většinou menší ale většina servisů nakupuje  za ceny které jsou takříkajíc centrálně stanovované a to ať ND nebo energie vybavení dílny jako takové a ty ceny většinou stanovují výkonné složky firem se sídlem v Praze a tomu většinou ceny odpovídají. Ano mimo Prahu musejí servisy upravovat ceny tak aby k nim místní auta do opravy dávali ale to nejde na úkor toho že si zde mechanici vydělají míň nebo budou zanedbávat obnovu materiálu se kterým pracují.  Nejsem v ekonomice provozu tak zběhlý ale něco málo o tom vím ze své zkušenosti.  Někdo tady napíše 200 Kč na hod + 150 Kč marže z dílu a je na 350 za hod. a to nemá zlý ano ale rozeber tu částku jinak a do té ceny  nacpi spoustu věcí které jsou dané. Např. hrubý výdělek mechanika + nájem dílny + energie na provoz dílny + obnova nářadí a v neposlední řadě i přiměřený zisk firmy. A podívejte se kolik stojí nářadí ale ne v hobby řadách ale v profi řadě. Rozdíl na jednom klíči je třeba i 60-80 Kč.   Myslím si že mi i zde pár lidí dá za pravdu že i když napíšu že mechanik který má dílnu pronajatou solidně vybavenou a pracuje na ní sám a počítá hodinu práce bez marže z ND v rozpětí 200-350 Kč tak z té práce nikdy nezbohatne a po zkalkulování všech věcí výše popsaných to má tak akorát na solidní životní úroveň a bude na dílně zalezlý od rána do večera nezřídka bude dny natahovat do noci. Ale i když by měl dílnu ve "svém" tak je na tom podobně akorát že nemusí na každého např. 20 v měsíci vyrobit částku xxxxx Kč na nájem protože majitele nezajímá jak na nájem vydělá ale měl by si stejně dát něco na stranu aby mohl opravit topení, vrata, vodu atd. Takže jednu z mála výhod takový má že občas může tuhle položku ošidit ale nejde to dělat každý měsíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud si koupíte díl u firmy, která provozuje i servis, který vám to namontuje,např. Kelly, tak s reklamací nejsou problémy, ale je jasné, že když jim přinesete třeba rozmašírované ložisko, které jste doma ,lisovali'  kladivem, tak vás pošlou do riti...

 

kdysi jsem s repasovanýma poloosama dopadl stejně--montoval jste si je sám? tak nazdar... :)

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK beru,bratranec provozuje dílnu vm co a jak a vybaveni ma 3 zvedaky,dia asi za 150 000kc a nářadí super a je sikovnej.....

Koho jsem k němu přetáhl tak tam jezdí a jsou spokojeny.....

Jsou pak taky prace pausalem nebo dohodou...

Jo a dělá za 200h a nestezuje si...

Da na výběr i jaký chceš díly jestlibstarline,nebo něco lepší nebo origo.....

Kdyby někdo z klubaku chtěl mužů poskytnout kontakt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čas od času se mě někdo ptá, proč nedělám servis. Přesně tato témata jsou tou nejvýmluvnější odpovědí... Nezdědil jsem barák, ani vybavení, musel bych pořídit kompletně všechno a ještě si tím vydělat, ne to dotovat či jen přežívat na tom, že kašlu na obnovu a něco mi zbyde jen proto, že ojebu daně kde se dá...

 

Když jsem tu nabízel brigádu - zcela nekvalifikovanou práci - dostalo se mi posměšných odpovědí, jak i ukrajinci za to kopání berou 150/hod. Uvědomuje si někdo, že pokud mám dá zaměstnanci na ruku 150/hod, v celkových nákladech na něj mě stojí skoro 300/hod, pokud mu to mám platit oficiálně? A pokud někdo platí mi. mzdu a zbytek načerno, to je zase řevu o zlodějích, když se z toho má spočítat nemocenská, co? Uvědomuje si někdo, že postavit nebo si najmout dílnu a provozovat ji se samo o sobě promítne v ceně práce dalšími 100Kč/hod? Asi ne, klasická hláška "vždyť už tu dílnu máš, tak ji přeci nemůžeš počítat" je stejně debilní jako u nákladů na provoz auta "vždyť už to auto přeci máš, tak tě stojí jen benzín". A že něco stojí likvidace odpadů, když člověk není debilní prase, obměna nářadí, a už jsme na 450/hod za to, že se člověk nezastaví, nesmí udělat jedinou chybu ani zásek, nesmí mít minutu prostoj a dostane za to průměrný plat - natož když by měl být placen lépe. O tom, že existují také nějaké další vyvolané náklady typu nutnost někam pro něco dojet ani nemluvě. Pak to dopadá leda tak, že se zákazníkovi naslibuje líbivá cifra za hodinu a pak se ojebává kde to jde a vymýšlí více hodin, aby dotyčný neprodělal kalhoty. A něco takového já fakt zapotřebí ani v nejmenším nemám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...