Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Antipolution fault


tomikzlesa

Recommended Posts

Ahoj, asi tři dni zpět mi vyskočila tahle chyba a pak zmizla, auto se chovalo uplne normálně.

Dneska vyskočila opět ale auto kloktá, nemá plný výkon a hrozně smrdí. Navic mi přijde že motor se trošku víc klepe. Že by tedy lambda sonda ? hned v pondělí vezmu na dia a uvidíme.

 

před týdnem mi měnili v servisu svíčky, ale pochybuji že to má spojitost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechápem prečo vylučuješ ako príčinu sviečky a ešte k tomu keď boli nedávno menené, na benzíne táto porucha vyskočí okrem lambdy sondy aj kvôli poruche zapaľovania (čo je myslím si asi najčastejšia príčina) a tomu by zodpovedala aj strata výkonu, smrad a trasenie motora, ja by som začal práve kontrolou sviečok a všekých kontaktov na zapaľovaní a overením funkčnosti zapaľovacej rampy napr. výmenou za inú alebo kontrolou na dia

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ráno jsem zajel na dia, jen nějaká obecná na renaulty, chyba už samozřejmně zmizela......načetla se jediná chyba a to "vstřikování čtvrtého válce" už si nepamatuju přesně. No za pul hodky po smazání tam byala znova :-( tak uvidíme jestli se načte stejná chyba a budem řešit...prý to opravdu může bejt i svíčka.

Upraveno uživatelem tomikzlesa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,
mám stejnej motor i rok výroby, jen tam ještě mám plyn. Když nastartuju a chci přidat, tak to zdechá, třepe se motor - rozvibruje kolikrát i celý auto, někdy to až zdechne. Musím počkat asi minutu, aby se trochu zahřál, pak můžu normálně odjet. A jestli smrdí? Každýmu smrdí něco jinýho, ale podle mě nesmrdí, jak má :) Svíčky i zapal. rampa maj asi 10tkm, klapku sem čistil, ta je pěkně lesklá, jen nevím jestli je ve správný poloze. Dostat se nad 170km/h nejde. Ne že bych tak chtěl jezdit, ale něco to může vypovídat. Na komplet diag. jsem zatím nebyl. Proto by mě zajímalo, jak dopadne tvoje řešení. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je mi záhada, týden klid a dneska při startu opět jen 3 válce...auto stálo tak dvě hodky a po nastartování stále 3 válce a hláška antipoll... opět sem vyndat vstřikovač, vylil z toho benzín profoukl a na první start 4 válce...na třetí nastartování zmizla i chyba...

čím by to mohlo být ? špatný benzín ? nekde špinavý filtr ? ....

Upraveno uživatelem tomikzlesa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

tak chyba na delší dobu ustala .... ale opět blbne....co jsem pročítal forum mohly by to být svíčky...cívka zapalování..lambda....chyba je ale stále stejná "vstřikování 4. válce" muže to tedy být z největší pravděpodobností ta cívka ? tankovat zkouším na různých benzínkách..nemá to vliv zřejmě :-(

 

 

EDIT:

takže 4. vstřik jsem si naposled označil a dal jej na 1. válec ....na poslední diag..ejhle chyba "vstřikování 1. válce po výměně všech vstřiků už snad bude klid

Upraveno uživatelem tomikzlesa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...