Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Příšera z Turína


Recommended Posts

První start zrenovovaného Fiatu S76 (osmadvacetilitrový řadový čtyřválec, největší motor pro osobní auto co byl postaven). Musim teda říct, že když to natočili, tak mi přeběhnul mráz po zádech. Mocná potvora!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kur*va a co to žere? Surovou ropu rovnou z vrtu a po kubíkách, ne? Jako tuning by tam mohli dát motor z Octávie, takovej 2.0 TFSI by se na to dal použít jako startér, třeba...

 

EDIT: jen pro zajímavost: výkon 290 koní, a v roce 1912 s ním jeli celou jednu míli rychlostí 290km/h...

Upraveno uživatelem odee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chápu dobře, že na tomto PEUGEOT fóru si někdo dovolil pochválit FIAT a NEBYL ZA TO ROZCUPOVÁN??? Co se to tu děje??? :myslim

 

Asi lidi přicházej k rozumu. Sám mam dva fiaty a jsou to supr káry :)

 

Jinak mě teda zaujalo, že ten motor prý točí jen 1900 otáček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkná potvora to je. Jako malý kluk jsem míval knížku o starých autech, toto tam bylo taky. Už tenkrát mě překvapil obsah cca 7l na píst :-)

Otáčky nebudou o moc vyšší. Je to logické, vezmi si kolik asi váží jeden píst. Při takové hmotnosti bude síla na pístní a ojniční čep obrovská. Hlavně v dolní a horní úvrati. S vyššími otáčkami se bude zvyšovat i síla působící na čepy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...