Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Prusak oleje, co pak stim?


Emiš

Recommended Posts

Nazdarek mam problem.

mam peugeota 205 1.8D 1985 najeto 158tis

o vikendu jsem umyl motor od oleje a po ujeti 200km jsem zjistil prusak oleje, okolo jedne ze zhavicich svicek na povrch motoru. Moc ho tam neni ale dost me to znervoznilo, co by to mohlo byt? Jak to opravit?

Jinak jsem motorista zacetnik, auto mam od rijna a postupne se to snazim vyladit aby to bylo bez problemu, ale jsem student malo casu malo penez takze za jakoukoliv radu predem dig.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to máš těžký, no určitě Ti netěsní závit vstřiku. Já bych ho nejdřív zkusil dotáhnout, o když by sákl pořád tak bych koupil nějaký lepidlo na bázi silokonu, který odalá vysokým teplotám a ten závit trocu máznul,a nechal to zatvrdnout. Ale ne zas nejak moc kvalitni- to aby se Ti ho taky při případné výměně podařilo vyšroubovat...:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, jak se říká, dobrá rada nad zlato :(

Závit vstřiků ani žhavek rozhodně žádným silikonem ani ničím podobným nematlej!

Zjisti jen, žda je ta žhavka řádně dotažená, a jestli vedle ní není nějaká drobná prasklinka. Jinak to neřeš...

Jo, a ještě drobnost, diesel z r.85 má najeto 158tis km??? Tak takový jsem na vlastní oči ještě neviděl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za rady o vikendu na to kouknu. Jinak je fakt ze tech 158tis km mi ted uz je taky divny zvlast kdyz koukam na ty srouby u palubovky... , ale jak rikam auto mam od rijna a do ty doby jsem do toho nevidel vubec. Ted uz je mi jasny aspon par veci na ktery je dobry dat si bacha. Mechanikovi co to jel vybirat se mnou to bylo jedno a prislo mi ze byl hlavne rad ze uz nemusi jet do dalsiho bazaru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na žhavky si rovnou pořiď klíč 12, na jedné straně očko, na druhé normál plochý, bude se ti hodit :)

Klidně to může mít najeto dvakrát tolik, ale pokud se o to někdo staral, nemusí to vadit, tohle není škodovka, aby se po 100tis km musela dělat generálka :)

Nějaké obecné rady k tomu jinak najdeš ve starších příspěvcích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...