Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nesvítí kontrolka airbagů


martincikanek

Recommended Posts

Mám problém s kontrolkou airbagů na přístrojové desce, která nesvítí při zapnutí zapalování.

Peugeot Partner 2007, 1,6 Hdi, pouze jeden airbag ridiče.

 

Kontrolka nesvítila už ani při nákupu auta, to jsem si bohužel nevšimnul. Po zapojení displeje (na místo hodin), mi hlásilo "airbag fault", podle diag trvalá chyba jednotky airbagu (vystreleny airbag a pyropasy). Jednotku jsem vyměnil, diag bez chyby, na displeji nic nehlásí. Kontrolka přesto nesvítí při startu.

 

Kontrola přístrojové desky přes diag normálně rozsvítí kontrolku.

 

Myslím si, že by kontrolka měla normálně na chvilku rozsvítit, když zapnu zapalování. Neměl by někdo typ, co kde ještě odzkoušet.

 

Díky

Upraveno uživatelem martincikanek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Tak záhada objasněna, problém nefunkční kontrolky, bylo nějaké zvíře, které místo toho, aby hledalo příčinu, proč kontrolka svítí, natvrdo urvalo led diodu z přístrojové desky.

 

Musím poopravit svůj předchozí příspěvek, kde jsem psal že kontrolka přes diag svítí. Zde jsem si ji popletl s kontrolkou deaktivace airbagů spolujezdce. Kontrolka emailu byla těsně vedle.

 

Chtěl bych se pustit do opravy, ale potřeboval bych poradit s typem led žárovek pro kontrolky. Předpokládám, že jsou všechny stejné a svítí nějakou bílou (ať už studená nebo teplá bílá) a barvu kontrolky dává jen nějaká folie.

Mohl by mi napsat někdo, kdo má s výměnou LED zkušenosti, jaké LED tam jsou (LED pro kontrolky a LED pro podsvícení, pokud jsou tedy odlišné.)

V diskuzích jsem našel, že tam patří LED 3528, ale nevím, jestli studená bílá nebo teplá bílá.

 

Děkuji za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...