Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

skučiho I40


skuci

Recommended Posts

tak přidávám pár info o mém novém povozu...

Hyundai I40 sedan, 1,7CRDi 100kW, výbava Premium, barva bílá perleť

-k výbavě: kožené sedačky, 18" letní a 17" zimní kola, 4x výhřev sedaček, přední sedačky odvětrávané, hlídání vozu v jízdním pruhu, poloautomatické parkování, adaptivní xenony, prémiová audio soustava Infinity včetně subwooferu

post-36841-0-45174900-1415862496_thumb.j

post-36841-0-81528800-1415862509.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Charlie: no máme tu dvě služební s automatem, jedno v kombíku a jeden sedan a nikdo s tím nechce jezdit. Každej si raději vezme oktávku. No jede to asi jako koncernová jednašestka a žere to jako dvoulitr. Akorát ten automat mě vyhovuje víc, než DSG, nic méně to nemění nic na tom, že je to "zvadlý" auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

radim.1008: jj :D vleze otvorem pro olej, vyleze výfukem :D

Přéma: jj snad bude :D

Pacho69: jj vyměnil... jak píše Charlie 1... každý auto má svoje pro a proti... no takhle, když bych chtěl trhat asfalt, koupím si benzín, nebo třeba nějaký 3,0TDi ;) ano, není to nic dravýho, ale zas takový rozdíl v tom nevidím, ale zatím není moc najeto takže jsem ještě nejezdil na plno, ale co jsem měl půjčený ten automat, tak ten tomu bere hodně výkon...

ozzy1: ;) já včera potkal Janču na Zálabku...

Charlie 1: ohledně výbavy, tak se rozepíšu déle, až budu mít trošku času a třeba přihodím i nějaké foto... :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak nějaké první poznatky... a výše zmíněné výbavě, hlavně pro Charlie 1 :P

 

necelých 400km, auto smrdí jak se vše vypaluje ale tak to je klasika a teď trošku blíže k té výbavě

- kožené sedačky - ač jsem po nepříjemné zkušenosti s popálením dolní strany stehen řekl, že nikdy už nechci kožené sedačky, tak tady jsem ustoupil a to vzhledem k tomu, že součástí je i odvětrávání předních sedaček, i když v tomto počasí plnohodnotně nelze vyzkoušet, alespoň náznakem odzkoušeno a super :), zadní cestující, který se mnou včera jel, řekl... cituji: "ty vole to je hustý že máš vyhřejvaný i zadní sedačky, se tu cejtim jak ředitel" a i díky malé přední kapotě je více místa v interiéru a na zadních sedačkách i oproti 508čce a já se svou výškou 192cm se posadím i sám za sebe, což se moc často nestává. Přední sedačky nemají tak moc výrazné boční vedení jako zmiňovaný Peugeot, na což jsem si zvykl, ale tak teď si zase zvyknu na normální sedačky :)

Hlídání v jízdním pruhu, takový vychytávka, mám ji zapnutou furt, je to příjemné, upozorní to na to že auto se blíží k jednomu pruhu více než k tomu druhému a případně hýbne i volantem aby se vrátilo auto zpět, takže na tokového to občasné lovení v autě telefonu, vody apod. super.

Poloautomatické parkování je spíše pro smích, občas jen tak ze srandy si nechám zaparkovat, ale běžně asi využívat nebudu, po zapnutí si auto vyhledá místo a jen přídáním plynu se samo umístí mezi překážky

Světla je kapitola sama o sobě... Peugeot měl bixenony, hrozně návykové svítilo excelentně... tady bohužel dálková světla obyč žárovka  a svítivost nic moc... respektive známý mi řekl, jak to hezky svítí, ale já zvyklý na něco víc mi to přijde jako by nesvítilo, pak jsem ale objevil funkci těch adaptivních xenonů, kdy si podle rychlosti a údajů z navigace světla automaticky upravují pomocí klapek světelný tok a tak mimo město tlumená svítí hoooodně daleko takže ty dálkové nejsou ani potřeba, skoro nejsou potřeba

A naposled taková třešnička... audiosoustava Infinity včetně subwooferu... na to jen jedno slovo.... SKVĚLÉÉÉÉÉÉ!!!! čistá hudba a výkon a intenzita subwooferu nastavena mě na ideální hladinu, takže první co je, že hned zapínám rádio, hraje opravdu moc hezky...

 

 

tak to jsou první poznatky s novou károu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já za manuál nemůžu povídat, nevím. Automat byl prostě línej a žravej. O trhání asfaltu nešlo vůbec, z toho jsem při svých nájezdech dávno vyrostl. Jen říkám, že 2.0HDi v superbu na stejných trasách po Německu (většinou dálnice) žere o litr až litr a půl míň (s tím pitomým DSG, co hodinu přemejšlí, než podřadí :grr , já jezdím raději v režimu sport) a CC jede snad ještě za míň.

Tak ať jsi spokojenej... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trasa, kterou jsem jezdil za 5,5 s Peugeotem a klidnou nohou jsem teď jel za 5,3... nemůžu porovnat, jak přesný údaj je na palubním počítači vůči skutečnosti, na dálnici žrala 508 6,0-6,2 tady to 6,5 zatim, takže uvidíme, ale takhle... nebudu řešit rozdíl ve spotřebě 0,5l/100km, když to bude v nějaký normě a budu jezdit průměrem do 6,5, což jsem + - jezdil i s 508, tak je to v pohodě ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera večer okolo mě Skuči profrčel v jeho Hjundéé. Jal jsem se tedy na stíhací jízdu abych si auto prohlédl. Bohužel Skuči hodil klamný manévr, takže jsem ho ztratil. Potom jsme si dali spicha na benzínce, protože jsem si ho chtěl pořádně prohlídnout. Musím říct, že auto je ve skutečnosti úplně jiné než na fotkách (v dobrém slova smyslu). 

 

Vevnitř je auto krásně tichounké, pokud není osolené audio Infinity, které jak fakt jak domácí kino. Musím říct, že auto příjmeně překvapilo ve všech ohledech. Takže hodně štastnejch kilometrů  :papa

Upraveno uživatelem Moral3z
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...