Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

výměna palivového filtru


Ladislav 78

Recommended Posts

Na všetkých menených filtroch bol dátum výroby, najstarší mal 1,5roka, servisnú históriu som mal doloženú, bol to operatívny leasing, servis po každých 30.000km,asi im na tom moc nezáležalo že to pojde preč, keď na ňom chvilu pred predajom menili komplet brzdy... Netreba vo všetkom vidieť len to zlé a snahu oklamať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja budem menit olej a filtre po 15tis, max. po 20tis., na 406tke mením po 15tis a nevidím dovod prečo by sa mali tie intervaly predlžovať, olej aj s kompletnou sadou filtrov ma vyšiel nejakých 65Eur, čo je cena jednej plnej nádrže, takže na tomto sa fakt neoplatí šetriť. Vzduchový filter bol tiež veľmi špinavý, aj keď ten asi stačí meniť po 30k. Olejový okom neposúdim, lebo je jasné že bude čierny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na všetkých menených filtroch bol dátum výroby, najstarší mal 1,5roka

Stáří je jedna věc a najeté km druhá. Kolik má tedy ten filtr najeto km od výměny? Pokud to bylo firemní auto, tak jezdilo na pravidelný servis dle doporučení výrobce. Ostatně, jako většina takových aut. Když máš servisní historii, tak schválně mrkni, jaké intervaly km/čas mělo auto nastavené. Předpokládám, že mělo průměrný francouzský nájezd +-35tis km/rok, takže s ním byli v servise někdy i 2x za rok :myslim

Každopádně měnit filtry častěji není nic proti ničemu. Každý, ať si to mění jak chce. Jen by to neměl dělat později, než předepisuje výrobce pro oblast, kde je auto provozováno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Priemerný ročný nájazd bol cca 30tis., posledny servis pri 90tis, od servisu to najazdilo okolo 27tisic. Samozrejme nech si každý servisuje, kedy chce, ale ja mám overený interval 15k, moja 406ka má za sebou cca 300tisic, motor bez najmenšej závady šlape a to aj po chipe, ktory bol robeny okolo 160tisic, turbo povodne, všetko funguje ako má, len spojka ten chip nezvlada...čaká ju druhá výmena :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Jelikož jsem o víkendu něco kutil, tak jsem se rozhodl rozlousknout palivový filtr z 508, kde jsem ho na jaře měnil. Podle informací ze servisního štítku po koupi tam byl druhou výměnu oleje (odhadem nějakých 47tis km) a vypadá takhle :myslim Nevím, jak vypadá, když je nový, ale předpokládám, že bude mít světlou barvu :aut 
Zajímavostí je, že to je filtr MANN, ale filtrační vložka nese značku PURFLUX :)

WP_20160828_14_36_39_Pro.jpg

WP_20160828_14_36_57_Pro.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Ahoj,

muzete mi prosim potvrdit jeste tento postup nebo se to chystam udelat prvne. dekuji

mam 508 sw 2HDI120kw a vypada to jak na tomto videu zmineme viz vyse:

https://www.peugeot-club.com/topic/105155-vymena-filtru-(palivovyvzduchovykabinovy-5008-20hdi/

pustup:

1. odsroubovat odvzdusnujici sroub cim se vypusti nafta z pod motoru (pruhledan hadicka dole) vypustim do kelimku

2. odpojit 2x hadicky + 1xdatovy elektro kabel

3. odsroubovat 4x torx

4. nadzvednout , vytahnout, vymenit

5. nasadit hadicky zpet + dat kabel + prisroubovat

>>6? balonkem napumovat az nebude moznost stlacit

7. nastartovat.

je to vse? na jednom PDF jsem videl nejakou specialni hadicku na odvzdusneni staci jen balonkem naplnit filtr?

 

diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta hadička se používá pro snadnější naplnění filtru--nasadíš ji na výtok z filtru, na druhou stranu PET láhev a pumpuješ balonkem, až začne téct nafta do flašky, pak hadičku sundáš (obalíš výtok hadrem--poteče nafta) a nasadíš tu origo hadici až zacvakne...

dělám to tak, že výtok z filtru zacpu lehce přiloženým hadrem a pumpuju balonkem, jak začne jít nafta, nasadím origo hadičku a párkrát ještě zapumpuju a je to

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo, ten postup je v podstatě stejný u každého diesel. auta--odkalit filtr, což je vlastně vypustit naftu z filtrboxu, odpojit hadice a elektriku, vyměnit vložku filtru, nebo filtrbox (podle typu), zapojit hadice a elektriku zpátky, napumpovat naftu balonkem, nebo el. čerpadlem v nádrži (podle typu) a je hotovo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...
  • O 2 měsíce později...

Zisťoval som servisný interval na výmenu palivového filtra na Peugeot 207 1,6 hdi 66kw,priamo v Peugeote..tak servisný interval by mal byť každých 60 000km ale nie dlhšie ako 4roky no a cena pal.filtra na 1,6 je 78eur...mne menili pred rokom dávali značku Mann v cene 40eur...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...