Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

TDi vs. HDi 2


hloze-ja

Recommended Posts

Ahoj chlapi,jak je to s turbem u HDi bych vedel,ale nemate nekdo zkusenosti (z doslechu nebo vlastni) o rozdilech mezi temito motory?Kdyz vezmu treba 66 kw.V 307 a Oktavce.Zhruba stejna vaha.Jen by me zajimala pruznost v praxi (ne na papire),spotreba,starty,atd.Tak nejak vsechn postrehy.Osobne jsem projel zajety 307 Hdi a Oktavku,oboje 66kw.Nevim,ale muj subjektivni pocit byl z toho TDi-cka lepsi.Co vy?Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Precti si tenhle test

ja primi zkusenosti nemam, jenom tak z doslechu mi prijde uchu libozvucnesi HDI, proste kultivovany, kdezto TDi je traktor.

Ted jsme hlavne zvedavej, jaka bude ta 1,6 HDI a 2,0, to uz si myslim, ze bude lepsi nez TDI

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vim,ze je tady klub Peugeotu.Nechci schazovat HDi,ale doslech jsem se dalsi zpravu o vyssi spotrebe.Chlapi to k tomu nemate co rict?Jinak vam o sobe chci rict,ze jsem zatvrzelej Pezotak a tak stylovy auta jinde nevyrabej.Krome Ferrari 360 Modena.Nechci nikoho vytocit,jen me to zajima.S pozdravem Honza.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mých zkusenosti ma opravdu HDI vetsi spotrebu a nakonec i mensi vykon (respektive jiny prubeh)

Ale ty starty a zvuk pri minusovych teplotach u TDI me desi.

Da se to tezko testnout protoze auta maji ruznou hmotnost ,tvary a prevody!!.

Ono vzdy zalezi na stylu jizdy a okolnostech.

Mam vyzkouseno ze v zime kdyz nastartuju a cekam nez se auto ohreje a pak teprve jedu udelam o 0,75 l mensi spotrebu nez START a GO.

Treba u TDI se meni dle vyrobce olej po 15 000Km a u HDI po 20 000km.

Ja nedoleju za tu dobu nic a kamos TDI 100Hp Skoro 1L na 15 000km.

Tot muj nazor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam 307 s HDI 66 kW a muzu ji porovnat s tatovou oktavkou 1.9 TDI 66 kW. Z hlediska hlucnosti je podstatne tizsi HDI jak studene tak i zahrate. Pruznost je o neco malo lepsi u TDI i kdyz ja mam zatim najeto jenom 17 tis. a jeste neni motor poradne zajetej kdezto tata uz ma s TDI pres 40 tis. Vaha vozu je stejna 1260 kg. Spotreba zase kvuli zajeti jeste neni optimalni ale ja jezdim dlouhodobe s prumerem cca 6.6 l a tata 6,2 l, takze az budu mit najeto cca 25 tis. muzu spotrebu presne srovnat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...