Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ostřikovač skel


RomanK

Recommended Posts

Počasí mě donutilo hlouběji prozkoumat ty ostřikovače a docela jsem zklamán - po čtyřech letech a vlastně třech zimách šla hadička k tryskám do kytek.... systém silikonové hadičky opletené tvrdou plastovou není to pravé ořechové... v prostoru pantu kapoty 2x přerušená....no, zatím provizorní oprava, ale stříká!!! a na jaro, až se oteplí, ji vyměním za nějakou normálnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 2 týdny později...

hele a nezamrza pak ten zpetny ventil? Protoze to ze jdou nejdriv sterace a pak az to zacne ostrikovat me docela stve. Kde ho treba pripadne sehnat?

jestli to dobre chapu, tak z vyroby tam ten zpetny ventil neni? Kam ho umístit? Nejlepe asi co nejblize k nadrzce coz? Vite kudy je tam nejlepsi pristup?

Upraveno uživatelem Mojo2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No už to mám udělané, popravdě potřeboval jsem, aby to fungovalo a teď cca 3-4 týdny není čas ani kde (i když je docela teplo). Tak jsem to nechal udělat. Hadička stála 800, práce 500, ještě mi to umyli (celkem obstojně). Nová hadička je trochu jiná, i když je na ní stále ten husí krk. Upevnění současné lépe sedí úchyty v karoserii se nepohybují a nekroutí s hadicí (oproti původním), tak si myslím, že už nebude problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, brutal to je, ale prostě jsem momentálně neměl čas to opravovat a počasí je takový, že jsem to musel vyřešit. Myslím, že ta původní byla z výroby špatně uchycená, ten příchyt na kapotu ji dovolil se zkroutit a tak to prasklo. Nově to tam mám upevněno řekněme na fest, hadička se kroutit nebude a husí krk kopíruje přesně ten ohyb při otevírání. Technik v servisu mi říkal, že to není častá závada, že za poslední rok to dělali jen jednou. Takže buď si to každej opraví sám, nebo je nás jen pár těch, kterým se to stane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele a nezamrza pak ten zpetny ventil? Protoze to ze jdou nejdriv sterace a pak az to zacne ostrikovat me docela stve. Kde ho treba pripadne sehnat?

jestli to dobre chapu, tak z vyroby tam ten zpetny ventil neni? Kam ho umístit? Nejlepe asi co nejblize k nadrzce coz? Vite kudy je tam nejlepsi pristup?

Proč by měl ventilek zamrzat?

Vždyť tam máš zimní nemrzku, ne? :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ostrříkovače světel začnou fungovat až je natlakujete :) taky mi to to nešlo musíte mit zaple xenony plnou nádržku a držer nebo mačkat pačku ostřikovani dokod to nezačne střikat na světla  akorad sem hnup protože ted to stříka vždy na světla i okno a to je pak velka spotřeba protože to má velky tlak na ty světla :D  aspon tak to je na 407mě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak netlakuji :-) U Passata to funguje tak, že krátký střik je na okna a delší na světla. Měl jsem zamlada Formana a tam stříkalo taky hned i na světla. Tak jsem zrušil to časové relé a byl klid.

Teď tedy nebudu tlakovat - alespoň ostřikovače světel!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen aby sis na světla špínu nenapek (xenony přeci jen víc směrově hřejou) a nezničil sis světla. Ten ostřik tam je kvůli tomu, že bez ostřiku to neprošlo homologací právě kvůli tepelnému výkonu. Dnes už bývají v nabídce xenony bez ostřiku, ale mají nižší tepelný výkon a splní normu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je nesmysl. Ostřik je nutný kvůli rozptylu světla na nečistotách - tedy kvůli oslnění osob v protisměru...  Pacho, kam na ty "moudra" chodíš? A kde jsi vzal ten blud že jsou xenony bez ostřiku a tak dále? Mohl bys uvést příklady? Nějaký odborný/vědecký zdroj?

Upraveno uživatelem BFG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

že jsou xenony bez ostřiku? I kdysi (třeba kolega má 5tku s xenonem), a dnes docela běžně, myslím že třeba xenon v rapidu nemá mít ostřik. Není to nic výjimečného, co si vybavuji, je to podle svítivosti, do určité hodnoty není ostřik pro výrobce povinný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BFG: xenony bez ostřiku samozřejmě jsou. Takže Pacho měl pravdu. Zrovna Rapid je příkladem. Proč má xenony a nemá ostřiky? Prečti si zde: http://auto.idnes.cz/xenony-pro-skoda-rapid-0ba-/automoto.aspx?c=A130530_154804_automoto_fdv

Jinak jsme už xenony a ostřiky řešili zde: http://www.peugeot-club.com/topic/98015-predelani-svetel-na-origo-xenony/page-3 a tam se dočteš, že třeba i C4 GP má xenony a nemá ostřik.

A když se o to budeš zajímat hlouběji, tak zjistíš, že i některá série Audi A6 (tuším 1998) a Mitsubishi Outlander (rok nevím) mají též výjimku na xenony bez ostřiku.

Upraveno uživatelem Butrus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...