Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

II servisna prehliadka


MimkoNr

Recommended Posts

Caute :papa 

Mam pred sebou druhu servisnu prehliadku. Najazdenych priblizne 35 000 km s motorom 1.6 Hdi. Mohli by ste mi prosim vas niekto kto uz ma druhu prehliadku za sebou kolko to bude asi kostovat €. A este taka druha podotazka: kedze touto serviskou uplinu aj dva roky, cize konci aj zaruka oplati sa mi to vobec davat servisovat do autorizovaneho servisu ak zaruku nebudem predlzovat???  Dakujem  :potlesk 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Caute :papa[/size] [/size]

Mam pred sebou druhu servisnu prehliadku. Najazdenych priblizne 35 000 km s motorom 1.6 Hdi. Mohli by ste mi prosim vas niekto kto uz ma druhu prehliadku za sebou kolko to bude asi kostovat €. A este taka druha podotazka: kedze touto serviskou uplinu aj dva roky, cize konci aj zaruka oplati sa mi to vobec davat servisovat do autorizovaneho servisu ak zaruku nebudem predlzovat???  Dakujem  :potlesk[/size] [/size]

Kolik jsi dával za první garančku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čaute chalani.

 

Takže moje skúsenosti so záručným servisom sú takéto (mám 1,6 HDI). V prvom rade si dajte pozor na cenu záručného servisu. Sú tam veľké rozdieli. Keď píšem veľké, tak myslím naozaj veľké.

 

Blížil sa mi prvý servis podľa kilometrov (20 000), tak som si zavolal do servisu Peugeot v Bratislave - Ružinov Final CD (bývam tu a v tejto predajní som kupoval 301) a pýtal som sa na cenu. Odpoveď bola okolo 200 EUR. Výmena oleja, olejový filter a možno peľový. Ok hovorím si skúsim Levice, hádam to bude lacnejšie. (nakoľko som od Levíc) V Leviciach cena 180 EUR (olej + filter). Tak som sa začal nazdávať, že ceny majú stanovené servisom Peugeot a všetky sa budú pohybolat okolo 200 EUR. 

 

Posledný pokus. Pohľadal som ešte servis Peugeot blízko BA. Našiel som  v Dunajskej Strede (vzdialený 50km). Volám tam a servisák mi povedal cenu 96,- EUR. To je polovica ceny servisu v BA!!! Stále si myslím že je to prehnané, nakoľko viem koľko stojí olej a filter, ale stále je to polovica ceny v iných servisoch. :)

 

Hádam som niekomu pomohol :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Mato33

 

ceny záručních prohlídek stanovuje opravdu Peugeot, měly by být v každém autoriz. servisu stejné, mám zkušenost, že do telefonu se řekne cokoliv, skutečnost pak bývá jiná...

Ahoj Ozzy56

 

Co sa tyka tej ceny, tak to mam realne odskusane (platil som 96 eur + vana do kufra asi za 26 eur). Nemyslim si, ze by mi vo FinalCD v Bratislave spravili 50% zlavu po tom co by mi povedali do telefonu (teda spustili z 200 eur na 100 eur). Takze asi tam nejaky ten rozdiel bude. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minulý týžden som absolvoval 2.záručnu prehliadku.Výmena oleja ,filtrov a brzdovej kvapaliny.Plus som mal občasné dlhé štarty tak preinštalovali soft. motora .Cena 160 e. čo je vcelku dost.

Zatial to štartovanie vyzerá poriešene a aj kultura motora sa mi zdá o poznanie lepšia.Inak som Peugeotom v žiline spokojní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zdravím.

Po viac než mesačnej dobe od preinštelovania softu motora som velmi spokojný jeho prejavmi.Spolahlivo  štartuje,je o poznanie živší a aj  chod je taký kultúrnejší.Jedine čo sa mi zdá že spotreba išla máličko hore.Teda podla palubneho počítača.Skutočnú som nemeral ,tak neviem ,či počitač počita spotrebu po zmene softu inak alebo motor skutočne páli viac.Dnes som tiež zistil ,že pri štartovaní klúč v spínacej skrinke ide trošku akoby sťažka.Možem tam vstreknut trošku silikonového oleja ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
  • O 3 měsíce později...

Třeba to bude někoho zajímat, dneska jsem byl na první garanční prohlídce, hlavně kvůli výměně oleje a filtru. Najeto 19222km za 10měsíců.

Cena za garančku i s výměnou olejového filtru a oleje stála 4050,- plus výměna pylového filtru 868,-

Je to docela pálka!

Olej Total Quartz 5l přímo pro HDI na 301 koupíte za 620,- na netu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcera som absolvoval 2 garancnu prehliadku po 2 rokoch.

Obsah prehliadky:

Bezne obhliadky podla predpisu vyrobcu

Vymena oleja + filtra

vymena brzdovej kvapaliny

vymena peloveho filtra+ dezinfekcia klimy

Este bola zvolavacka na nejaky drziak ventilatora na chladici ale to bolo zdarma,

a umytie auta zvonku, zvnutra zdarma.

Celkova cena 177 €

Cas: 3 h.

Miesto FINAL CD Zilina.

 

Nebudem diskutovat tam je to lacnejsie a tam a tam, ked tam pojdem najazdim kopec km, strateny cas, a tak je to jedno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 3 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...