Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

StibTova 407 2,2 - KONEC


Guest StibTo

Recommended Posts

Chápu :) Ale stejně mi to přijde nějak hodně - no i když papírově by snad 2.2 měla dělat město za 11,4 nebo tak - to by u Tebe sedělo vcelku. Já naštěstí nejsem z centra, bydlíme na periferii, jinak bych byl taky přes 11 tipuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdím nejčastěji trasu od baráku na nádraží pro ženu, se dvěma dětma vzadu :-))) takže 2 km za studena a zpátky už je celkem zahřáto. Fakt to celkem sedí. A když jedu sám, tak dálnice a trochu vymést pavučiny, přece jen je mi toho motoru líto, když se tak často musí jenom kodrcat, ale zase žádný závody, vždy kolem limitu. Třeba tam taky hraje roli, jak byl motor zajetej. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No my jak jsme teď jeli se ženou ty Jižní Čechy tak jsem to taky využil abych vymetl pavouky .. Jak píšu 407 se nikam dál nepodívala snad 4 měsíce. Takže nájezd na dálnici pěkně otáčky k omezovači, pak teprve řadit. Hehe. A po vesničkách (mezi) trochu svižnější jízda, většinou na 4ku či 5tku, aby byla vždy rezerva pro akceleraci. Jo a 1x po cestě tam a 1x po cestě zpět jsem to na pár minut protáhl cca na 180 ale pak zpět na 130 a tempomat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj když jsem tam pár sekund měl 200 rovných pravá sedačka začala povrzávat a vydávala zvuky který zněly skoro jako "Zlatooo ... zlatoooo !!" :D:D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak žena má asi ještě v hlavě zážitek z loňský zimy, kdy nám nepochopitelně vjel Němec z vedlejší přímo před auto a já měl cca 1 vteřinu na to, ubrzdit z 90 naší nebožku 406 s oběma dětma a s naloženým přívěsem, což se samozřejmě nepodařilo. Takže se to snažím trpělivě zohledňovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nás nic takovýho naštěstí zatím nepotkalo ... A taky nedělám prasárny v hustém provozu samozřejmě. Ale když je prostor, proč nejet trochu svižněji ... To jsem pak vždycky rád, že jsem si nepořídil nějakou usmolenou 1.6 nebo tak :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Dnes dostala 407 malý dárek :) Někde na netu, možná Fb Peugeot Clubu mě upoutala nabídka bluetooth AUX adaptéru (www.bluetoothdoauta.cz) a protože často AUX využívám, ale trochu mě u toho limitoval kabel vyvedený do loketní opěrky (na čemž ale není nic špatného) rozhodl jsem se adaptér koupit. Spárování proběhlo v pohodě, hudbu to přehrává pěkně, zkoušel jsem i hlasovou aktivaci přečtení SMS (hrozná vyfikundace :D ) a volání přes malý vestavěný mikrofonek. Za ty prachy spokojenost.

WP_20170326_14_22_48_Pro.thumb.jpg.ce3325fdf0c1ed17a08a0f7d1c6c9468.jpgWP_20170326_14_23_23_Pro.thumb.jpg.f9fe96b1d7cfbe378f6543b11f7289a4.jpg

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak po únorové (?) výměně akceleračního silentbloku motoru kvůli klepání včera vyměněn i silentblok na straně spolujezde + ojnička (takové to "sluchátko"). Díly brány v AsParts, FEBI silentblok, Original Imperial ojnička. Výsledná cena obojího po slevě cca 1.650,- což je super, tuším, že to je asi 30-40% dolů z MOC :super  Bohužel zepředu pořád něco klepe takže po dovolené půjde ven i poslední, nejdražší a co do přístupu nejhorší silentblok závěsu motoru a převodovky :D

Jinak zatím ještě na zimních kolech a stav tachometru čerstvě 210.000km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak jak si něktěří možná už na srazu všimli máme od minulého týdne malý update .. Podařilo se mi (před dovolenou už) sehnat za velmi slušnou cenu originál ALU Galaxie 18" z coupé. Stav uspokojivý - tedy - napsal bych to asi tak, že proti původním COSMOS jsem si co do stavu ALU pomohl. Nějaké drobnosti se najdou, samozřejmě. Jsou to starší kola už .. Ale lak snad ještě originální. Bohužel z evidentních finančních důvodů nelze teď zainvestovat moc do pneu, takže jsou tam na blíže neurčenou dobu (do konce sezóny ?) pneu Pirelli P Zero Nero, vcelku dost sjeté takže hučí. Tohle musím ještě doladit. Plus uhnat Lukáše aby se snímače tlaku pneu nastavily přes dia teď to samozřejmě upozorňuje, že tlak pneu není monitrorován :)  Jinak zatím spokojenost, jízda je dle očekávání o poznání méně komfortní, změnu ve spotřebě jsem zatím neměl čas zpozorovat (najeto od přezutí na tyhle teprve asi 250km. Jo a ty COSMOS i s letními pneu jsem odprodal tady na klub.

WP_20170521_12_35_09_Pro.thumb.jpg.dfa76c705750e116c9443ecda09d5d43.jpgWP_20170521_12_35_22_Pro.thumb.jpg.33a46b7a797dbd0a268e4c857c5b3e7f.jpgWP_20170521_12_35_41_Pro.thumb.jpg.b13ef337669b9d643c6a217ba18a870c.jpg

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...