Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

StibTova 407 2,2 - KONEC


Guest StibTo

Recommended Posts

No hele teď to zase pro změnu facha jak má ... tak nevím ... Kontroloval jsem rám, respektive tu gumu jestli tam něco neblokuje plný dojezd okna. Nevím, zda má 407 taky tu pojistku aby to člověku neucvaklo prsty když je tam nechá .. Nezkoušel jsem ..

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uff, dlouho jsem sem nic nenapsal :) Okénko pořád blbne, ale už jen při zamykání auta s podržením tlačítka na dálkáči. Při normálním dojezdu na automat (aspoň tedy z místa řidiče) se dolů nevrací. Zatím jsem to tedy neřešil ...

Jinak dvě malé novinky - nedávno nainstalovány fólie do oken, od "A" sloupku kolem dokola, atest. Fotka zkresluje - zatmavení je všude stejné. A teď jsem právě vyměnil hlavici řadičky, nová brána z AV CARS, přijde mi drobet světlejší, než by tam sedělo, ale dle eshopu to jest černá kůže & leštěný hliník .. Výměna byla překvapivě jednoduchá, ne jako kdysi na 306. Asi lepší konstrukce. 

WP_20160822_19_05_21_Pro.jpg

WP_20160901_19_43_46_Pro.jpgWP_20160901_19_44_08_Pro.jpgWP_20160901_19_44_28_Pro.jpgWP_20160901_19_44_41_Pro.jpgWP_20160901_19_47_15_Pro.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak dnes jsou to přesně 2 roky, co jsem si auto u Domanského přebíral. Letí to ... Za tu dobu najeto 30.000km, mimo jiné Německo, Švýcarsko, bez poruchy. Krom PHM, POV a HAV jsem měl tyto výdaje (opravy, údržba, "vylepšení") :

10/2014 přezutí na zimní (1200,-)

11/2014 olej+filtr+chladicí kapalina+stěrače (2500,-)

11/2014 logo kufru nápis PEUGEOT (350,-)

12/2014 žárovky LED+W5W+H1 potkávačky (1000,-)

12/2014 barva na brzdové třmeny (600,-)

1/2015 boční blinkry 2ks, ukostření PZ světla (500,-)

3/2015 displej, AUX kabel, vzpěry kufru (1800,-)

4/2015 přezutí na letní, PP manžeta poloosy+výměna (2050,-)

6/2015 doplnění klimy+kabinový(pylový) filtr+olej vč. filtru (2800,-)

9/2015 CDA (2700,-)

10/2015 2. sada ALU / zutí / 3 snímače tlaku pneu / kompletace (6000,-)

01/2016 olej + filtr, pokličky černé (1400,-)

03/2016 zadní brzdy (desky, kotouče, práce), nová lékárnička, kabinový filtr (2600,-)

08/2016 hlavice řadičky (975,-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Jsme po menším pravidelném servisu. Dělal se (po 10.000km) olej & filtr, po dvou letech od koupě komplet výplach brzdové kapaliny a po cca 40.000km (soudě dle informace od prvního majitele) všechny svíčky. Ještě vyčistím CDA vzducháč a je zase na cca rok klid :) Jediná malá vada na kráse je utrženej spodní silentblok motoru (asi se moc pomalu rozjíždím na světlech :P ) - jdu se podívat, co to stojí ...

WP_20161214_20_05_50_Pro.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Menší ťukanec z minulého týdne  ... P407 versus vozík zapřažený za Roomsterem.

Lišta KO, boční úchyt nárazníku KO, dva spodní úchyty světla KO, na nárazníku prasklinky v laku (plast OK)

Půjde to z havarijka, řeším u koho to nechám udělat.

WP_20161227_11_04_19_Pro.jpgWP_20161227_11_04_28_Pro.jpgWP_20161227_11_04_38_Pro.jpgWP_20161227_11_04_47_Pro.jpgWP_20161227_11_04_52_Pro.jpg

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na výměnu světla (nebo aspoň zjištění, zda se ty úchyty nenechají náhodou svařit plasty) musí dolů celý nárazník a do toho se mi u 407 pouštět nechce, koukal jsem na návod a je to dooost vopruz. 

Mno a pokud bych to chtěl udělat v nesmluvním servisu celé (což dle smlouvy o HAV mohu) pojišťovna na mě pošle odhadce, do toho se mi taky moc nechce - teda nemám zkušenosti, na 306 jsem havarijko neměl a tady to auto mám 2 roky a první událost tohohle typu.

Jinak k tomu rozpočtu - lišta stojí v Kelly 675,-, origo bude trochu dražší, světlo se dá sehnat za 5K pokud by se muselo jooo měnit mno a lakování jednoho dílu je tak 1.500-2.500, ne ? A tady by se ani nelakoval celý, jen ten rozstřikm, jak píšeš. Takže sečteno podtrženo by se to možná i do 10.000 vešlo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevešlo. Když mě nabrala na parkovišti ženská Forda tak odřený blatník, který se je pravda trochu tahal ven, odřený dveře a výměna lišty na dveřích a byl jsem bez šesti korun na desítce. Likvidátor ti odhadne škodu a když se při opravě najde třeba ještě něco pod povrchem tak, můžeš dát žádost o navýšení, protože to další poškození nebylo vidět při prvotním ohledání. Takhle jsem to řešil já a bylo mě to i likvidátorem takhle řečeno. Ale pokud nemáš, či neznáš servis, kde by ti to opravili, tak to dej tak jak to je do servisu a za týden bude auto jako před tím strkáním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakou máš spoluúčast? Pokud ne velkou, pak bych to jednoduše řešil na HAV, dostaneš nový nárazník (pokud je tam skutečně něco prasklé), nové světlo a lištu. 

Očividně se s autem dá jezdit, tudíž bych se se servisem dohodl tak, že at všechno objednají předem a ty přijedeš ráno v dojednaný den a odpoledne si auto vyzvedneš - nárazník nalakují dopředu. To myslím za tu pohodu při využití HAV v autorizáku stojí.

Pokud jde o rozstřik, to je sice hezká věc, ale ten jenom barvou, lakem celé. Je to mnohem jednodušší (kvůli leštění), ale vylezou díry po kamínkách. Pokud bych ale opravoval starý nárazník, dal bych do barvy celý ... Tohle třeba u nás v práci děláme, prostě opravíme celý nárazník, i když je pojistná událost jen na jedné straně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rady. Popravdě jsem z toho Kopeckého trochu znejistěl a tak se zajedu tenhle pátek ještě nezávazně podívat do servisu v Hloubětíně, který je (jak se ukázalo) také smluvní partner mé pojišťovny, navíc nejen, že to je doslova při cestě z práce, ale už jsem tam 3x byl (ne pojistné události) a 100% spokojenost. Uvidím, co mi řeknou a pak se rozhodnu. Není to sice autorizák, ale na nich nijak nelpím, takže to v tuhle chvíli (a u 10 let starého auta) nehraje vůbec roli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to mě docela zajímá na kolik se dostaneš i když ty asi úplně cenu řešit nemisíš když to máš z HAV.Mám něco podobného.Taky mám ten ostrý plast venku.Světlo je podle mě OK.Ale čeká mě v 03/17 STK a tam asi v tomhle stavu neprojdu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...