Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P206 1.4Hdi


niemand

Recommended Posts

Borci, určitě to tu někde je, ale na tomto novým fóru se mi to nedaří najít.

Takže: Jaký olej do 1.4HDi, 2004?

Na doporučení známého, co tomu jako rozumí tam teď mám 10w40 Rimula R5 M. Což mi přijde jako kravina, ale co už.

Prosím teda o doporučení oleje a pokud mi řeknete, že tam mám dát 5W40, tak jestli to můžu vyměnit a nalít.

díky moc,

n

 

edit: můj tip je Shell Helix HX7 10W-40. Co vy na to?

Upraveno uživatelem niemand
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rimula je obchodní název pro oleje zn.Shell určené pro motory kamionů, autobusů atd., kdysi na škodovce 120 jsem ho používal--byl totiž zadarmo :) ,ale do 1.4 HDi si kup Total 5W40, je to dobrý a poměrně levný olej, koupíš 5 litrů do cca 600 kč...

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

průplach-proplach se prováděl kdysi speciálním proplachovým olejem, dnes se proplach provádí tím olejem, který se bude po proplachu používat

 

motor se zahřeje na provozní teplotu a vypustí se olej z motoru, nalije se nový olej a po zahřátí na provozní teplotu se olej opět vypustí, pak se vymění olejový filtr a nalije nový olej--toto je proplach motoru

 

po oleji Shell Rimula R5M bych osobně motor neproplachoval, není pro to důvod :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nezmiňoval jsem úmyslně chemické přípravky na proplach (vyčistění) motoru, protože s nima mám ještě z doby mého působení v oboru špatné zkušenosti--po jejich použití většinou motor po nějaké době tekl olejem kde to šlo, těsnění rozežrané, gufera nabobtnalá...,možná jsou poslední přípravky lepší, ale používat je už nebudu, většinou víc uškodí, než pomůžou :myslim

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

. Proplach se dělal v 80 letech když se používal olej M6A  který neměl aditívum ,už dávno se používá olej specifikace AD který má v sobě aditíva které se rozpouštějí a olej je váže na sebe. Doporučuji jezdit na olej 5w-40 nebo 10w-40 maxi 10000 km u nafty a benzín 15000 km. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TOTAL Země Schválený typ motoru Typ oleje

Německo-Rakousko-Dánsko-Belgie-Bulharsko-Kypr-Chorvatsko-Španělsko-Finsko-Francie-Velká británie-Řecko-Maďarsko-Itálie-Lotyssko-Litva-Irsko-Lucembursko-Makedonie-Malta-Norsko-Nizozemí-Polsko-Portugalsko-Česká republika-Rumunsko-Rusko-Slovensko-Slovinsko-Švédsko-Švýcarsko-Ukrajina-Jugoslávie-Moldávie

4HY-8HX-8HZ-A9A-AAA-D8A-D8B-D9B-DHW-DHX-DHY-DJY-DJZ-P8C-RHV-RHW-RHY-RHZ-T8A-T9A-THX-THZ-VJY-VJZ-WJY-WJZ QUARTZ DIESEL 10W40 CF B3-QUARTZ9000 5W40 CF B3-QUARTZ9000 5W30 CF B1 (*)

(Naftový motor s přímým vstřikováním HDI) : Používat výhradně předepsané oleje ACEA-A3 nebo jiné oleje se stejnými charakteristikami.

Příklad : ULTRON 5W40 CF B3 :

  • Typ ve značce : ULTRON
  • Stupeň : 5W40
  • Norma API : CF
  • Norma ACEA : B3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

... QUARTZ DIESEL 10W40 CF B3-QUARTZ9000 5W40 CF B3-QUARTZ9000 5W30 CF B1 (*)

(Naftový motor s přímým vstřikováním HDI) : Používat výhradně předepsané oleje ACEA-A3 nebo jiné oleje se stejnými charakteristikami.

Příklad : ULTRON 5W40 CF B3 :

  • Typ ve značce : ULTRON
  • Stupeň : 5W40
  • Norma API : CF
  • Norma ACEA : B3

 

já jsem asi natvrdlý, ale to výrobce doporučuje víc možností? 5w40 vs 10w40?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

jo, tohle jsem chtěl vědět. že se dají použít oba :)

 

jo a neboj, nezapomenu se zeptat. čekáš na to už nějakou chvíli. Takže: Co je to prosím tě ten FAP?

Je to filter pevných častíc. Autá s tým filtrom sa prilieva každdých 20-80 tis.km- podľa typua uta odporúčania výrobcu a veľkosti nádržky) do špeciálnej nádržky Adblue(močovina).

Autá s FAP obyčajne potrebujú oleje 5W-30.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...