Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

2.0 HDi šklbe prevodovka


306-Matus-306

Recommended Posts

Zdravím Auto som kúpil v júni toho roku už pri kúpe sa mi zdalo že sa mi ťažko zaraďuje 5. stupeň na prevodovke, kedže som presedlal z hladkého diesla tak som si myslel že je to len otázkou zvyku, no po čase mi to už začalo vadiť našiel som si spôsob ako ten 5. stupeň zaradiť bez šklbania musel som na to ísť pomaly a pákou ísť úplne doprava a veľmi pomaly tak sa to dalo do teraz, no momentálne nech sa snažím ako sa snažím stále mi to šklbne, len pri zaraďovaní inak keď tam už je zaradený akýkoľvek stupeň tak nie je žiadny problém. Neviete čím to môže byť pýtal som sa už pár ľudí počul som že to môže by aj spojka kedže stláčať spojkový pedál je hotová posilka  oproti starému dieslu kde bola spojka nedávno menená a tam ide pedál ako po masle, alebo to môže byť spojkové lanko? má niekto podobný problém? Neviem kedy bola spojka menená a mám nabehané 216tkm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

doporučuju posoudit mechanikem, prostě zjistit zda je to spojkou,nebo převodovkou (resp. mezi šaltpákou a převodovkou) a až pak řešit

no ked som bol včera v servise tak mi jeden mechanik povedal že to môže byť synchron o 5 minut prišiel další a povedal že to može byť spojka a tak som sa pýtal známeho a ten povedal že to može byť aj lanko a pochybujem žeby všetky 3 veci boli chybé takže nechcem meniť aj to čo je dobré :/ škoda penazí musím šporiť na zimné gumy :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud je něco se spojkou, řadí se špatně VŠECHNY rychlosti, lanko je to samé

 

pokud jde špatně JEN pětka, tak zkusit zkontrolovat přenos od šaltpáky na převodovku (táhla-vůle)

 

synchron bych tipoval jako nejméně pravděpodobný, protože pětka se řadí nejméně a tím pádem synchron není tak namáhaný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lanko to nebude, zde odchází samoštel. Tedy začne v lanku praskat a zůstává pedál na podlaze. 

Spojka u mě po výměně jde zlehka, důvod výměny bylo ložisko. Spojka se měnila po 290 tkm. 

 

Bohužel s problémem příliš neporadím, toto jsem neřešil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...